Hordenina

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 114 / 8 / 0

Witam zakładam wątek, bo nie widzę aby był on gdzieś na forum co mnie trochę dziwi (no chyba, że ze mnie fujara i słabo szukałem). Jako, że hordenina to słaby stymulant pochodzenia roślinnego rozumiem, że takowy wątek powinien znajdować się tutaj.
Podstawowe info o związku wzięte z neta:

Hordenina - N, N-dimetylo-4-hydroksyfenyloetylamina, alkaloid występujący naturalnie w niektórych gatunkach kaktusów oraz akacji. Wykazuje delikatne działanie stymulujące, inotropowe dodatnie (zwiększa siłę skurczu serca), a także bakteriobójcze i bakteriostatyczne.

Zakładam ten wątek, bo interesuje mnie jak ma się sytuacja z tą substancją na polskim rynku, czyli z jakością produktu. We wszystkich sklepach jest taka sama, bądź podobna, czy też lepiej kupić z jakiegoś konkretnego sklepu? Bo jeśli ta pierwsza opcja to się nie pierdolę i zamawiam taką zapakowaną z kapsułki.
  • 2270 / 1269 / 34

Hordenina jest alkaloidem występującym też w jęczmieniu skąd wzięła sie jego nazwa.
Wzmacnia noradrenaline, jest substratem dla MAO-B dlatego łączy sie ja z PEA aby wzmocnić jej sile.
Wzmacnia i troche wydłuża dzialanie amfetamin.
Wzmacnia kofeine, DLPA , l- dopa.
Stosuję sie ja do redukcji wagi z reguly w stackach.
Troche do poczytania:
https://neuroexpert.org/wiki/hordenina-hordenine/#dawk
Ze strony Dr. Henryka Rozanskiego:
Hordenina oraz ekstrakty z jęczmienia o dużej zawartości hordeniny dają pobudzenie psychoruchowe, wzmagają aktywność ruchową, znoszą depresję, lenistwo i niechęc do wysiłku fizycznego oraz psychicznego. U kobiet (wydają się wrażliwsze), dzieci i mężczyzn wrażliwych na tego typu środki spostrzec można niekorzystny niepokój, gonitwę myśli, nadmierną i niespójną gadatliwość oraz drżenie rąk. Przeciętnie jednak preparaty hordeninowe znoszą odczuwanie “dołu psychicznego”, znużenia, przygnębienia i smutku. Duże dawki zmniejszają wrażliwość na ból i zwiększają wydolność fizyczną u sportowców.

Podobnie jak dopamina, hordenina stymuluje receptor D2 dopaminy, jednak wykorzystuje inną ścieżkę sygnałową. W przeciwieństwie do dopaminy hordenina aktywuje receptor wyłącznie poprzez białka G, potencjalnie prowadząc do bardziej długotrwałego wpływu na centrum nagrody w mózgu.

Hordenina a D2 receptor:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/30409657/

Często łączona jest z Bromantanem( wplyw na synteze dopaminy), NALT , witaminami z grupy B, efedryna, synefryna , pseudoefedryna.
I podobnymi strukturalnie do nich substancjami.
Wtedy stosujemy nizsze dawki lub zaczynami od niższych dawek. :extasy:

Psylocybina zwiększa (u szczurów) ekspresję genów związanych z neuroplastycznością

Według nowych badań, opublikowanych w Journal of Psychopharmacology, psylocybina błyskawicznie zwiększa ekspresję kilku genów związanych z neuroplastycznością w mózgu szczura. Te nowe odkrycia mogą pomóc wyjaśnić podstawy mechanizmów neurobiologicznych odpowiedzialnych za długotrwałe zmiany związane z używaniem środków psychodelicznych.
  • 571 / 114 / 0

Mam nalewkę z korzenia górskiego w 70 % roztworze etanolu, bezpieczne jest łączenie ??
  • 2270 / 1269 / 34

Wzmocnienie nastąpi alkoholu i samego iMAO nie bardzo.
  • 403 / 29 / 0

Ile można bezpiecznie tego brać dziennie / w jednej dawce?
  • 516 / 16 / 0

kiedyś to brałem w dawce do 0,5g/dzien czasem więcej i rezultatów jakichś wielkich nie było niestety ani solo ani fenetylaminą...
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1759 uczestników Wejdź na czata