Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
  • 3072 / 575 / 0
Kudzu to roślina, której działanie i właściwości lecznicze powinny docenić osoby walczące z nałogiem, zwłaszcza z uzależnieniem od alkoholu. W korzeniu kudzu znaleziono substancje, które zmniejszają chęć sięgnięcia po kieliszek. Naukowcy podejrzewają, że korzeń kudzu może pomóc także osobom nałogowo palącym papierosy, a nawet uzależnionym od narkotyków. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości lecznicze ma korzeń kudzu.

Kudzu, inaczej opornik lub ołownik łatkowaty (łac. Pueraria lobata), to roślina, której działanie i właściwości lecznicze od lat docenia się na Dalekim Wschodzie. W Chinach czy Japonni znalazł zastosowanie, w postaci naparów wodnych z sproszkowanego korzenia oraz suchych wyciągów alkoholowych, w leczeniu cukrzycy, grypy, gorączki, nudności, migren, alergii, schorzeń górnych dróg oddechowych. Korzeń kudzu może także obniżyć podwyższone ciśnienie krwi oraz złagodzić dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Niedawno odkryto, że korzeń kudzu może także pomóc w walce z uzależnieniem od alkoholu.

Korzeń kudzu a alkoholizm
Jak wynika z badań na zwierzętach, wyciąg z korzenia kudzu ma zdolność ograniczania ilości wypijanego alkoholu etylowego. Wszystko dzięki zawartości związków flawonoidowych, takich jak daidzyna, daidzeina i pueraryna. Wykazano między innymi, że podawanie szczurom doświadczalnym uzależnionym od alkoholu wyciągu z korzenia tej rośliny w ilości 500 mg/kg masy ciała drogą pokarmową przez 21 dni, zmniejszało picie 10 proc. etanolu o 82 proc.¹


Naukowcy podejrzewają, że korzeń kudzu może także pomóc osobom uzależnionym od nikotyny i narkotyków. Może także złagodzić objawy kaca.

Teza o antyalkoholowych właściwościach korzenia kudzu została potwierdzona w badaniach na ludziach. W eksperymencie przeprowadzonym na 14 ochotnikach z grupy heavy drinkers (czyli pacjentów pijących alkohol „w sposób szkodliwy”), przy zastosowaniu opracowanego przez naukowców z Massachusetts (USA) wyciągu z kudzu (kapsułki 500 mg), stwierdzono, że po 7-dniowym podawaniu tego preparatu ilość alkoholu (w tym przypadku piwa) wypijanego przez uczestników badania zmniejsza się o ok. 40 proc.²

Istnieje kilka hipotez, które próbują wyjaśnić przeciwalkoholowe działanie kudzu, w tym zatrzymywanie przemiany alkoholu etanolowego na etapie aldehydu octowego - związku o dużej toksyczności (to on odpowiada za objawy zatrucia alkoholowego, potoczenie kaca).

Istnieje także inna hipoteza. alkohol (i inne używki) stymulują wydzielanie dopaminy i serotoniny, czyli "hormonów szczęścia", w mózgu. Podobnie działają związki zawarte w kudzu - izoflawonoidy (a zwłaszcza jeden z nich - genisteina). Po przyjęciu ekstraktu z korzenia kudzu, izoflawonoidy wywołują odczucia zbliżone do tych, które pojawiają się po spożyciu alkoholu. W związku z tym człowiek nie czuje potrzeby sięgnięcia po prawdziwą używkę.

Taki mechanizm wskazuje też na możliwość wykorzystania ekstraktów z korzenia kudzu do zwalczania uzależnienia nie tylko od alkoholu, lecz także od narkotyków i nikotyny.

Korzeń kudzu może zapobiec rozwojowi nowotworów
Korzeń kudzu może zapobiec rozwojowi raka prostaty. Zawarta w nim genisteina, wiążąc się z receptorami androgenów, hamuje aktywność hormonów męskich - testosteronu, dihydrotestosteronu, co znacznie obniża stymulujący wpływ androgenów na rozwój raka prostaty. W obecności genisteiny obserwuje się spadek poziomu PSA ( Prostate-specific antigen- obecnego we krwi pacjentów jako marker nowotworowy), aż do 50-80 proc.³

Korzeń kudzu może zapobiec rozwojowi także innych nowotworów, ponieważ genisteina hamuje proces angiogenezy, czyli rozwój sieci naczyń krwionośnych, które dostarczają komórce nowotworowej składników niezbędnych do jej rozwoju. Poza tym genisteina oraz inne izoflawonoidy zawarte korzeniu kudzu wymiatają z organizmu wolne rodniki, a tym samym chronią przed stresem oksydacyjnym, który może doprowadzić do rozwoju nowotworów. Wykazano także, że kudzu hamuje rozwój rakotwórczych wirusów.

Korzeń kudzu złagodzi objawy menopauzy
Genisteina może zapobiec nie tylko rozwojowi nowotworów, lecz także złagodzić objawy menopauzy. Związek ten działa bowiem jak estrogen - hormon, którego brakuje podczas tego okresu życia kobiety. Korzeń kudzu pomoże uporać się z dolegliwościami, takimi jak, m.in. uderzenia gorąca, ubytki masy kostnej, zawroty głowy. Może także zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, na które narażone są kobiety w okresie menopauzy.
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2774 / 1528 / 34
Dlugie stosowanie kudzu pomaga tylko drogi jest i dawkowanie dla mnie za male te standardowe.
Miks z zen szeniem i rhodiola ekstra.
Do tego mucuna , egcg , hydroksytyrozol, guarana, bertram .
Kudzu wspolgra z tym wszystkim tylko trzeba dobrac dawki do takich wlasnych stakow i jakies przerwy robic.
Genisteina najmocniej wlasnie dziala na serotonine i dopamine .
Psychodeliczny legion nowe psychodeliki narcotic trust Dirty summer 2024 increase in knowledge
  • 106 / 7 / 0
Kupiłem w zielarskim dzisiaj bo jestem alkoholikiem pani stwierdziła, że to mnie wyleczy z palenia i picia xD Wielce jestem ciekaw
  • 3072 / 575 / 0
[mention]DeusExMachina[/mention]

Powinna powiedzieć że to ci POMOŻE rzucić palenie i picie, a nie że wezmiesz i nagle zostaniesz sportowcem. Mój znajomy który pije i pali, ale nie jedzie po bandzie powiedział że ma po tym lepsze sny i ogólnie komfortowo śpi. Nie cytuję go słowo w słowo ale o to mu chodziło.
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2774 / 1528 / 34
Dziala do 8h
Dziala podobnie do flumazenilu oraz do antagonistow 5ht2c
Link:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12895679
Przez antagonizm 5ht2c zaliczany jest do:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dysinhi ... i_dopaminy

Pieknie miesza w szlakach dopaminowych , w uzależnieniu od alkoholu lub kokainy , amfetaminy i nikotyny moze to miec znaczenie.
https://www.reuniting.info/node/4506
Kudzu wplyw na uzależnienie od kokainy:
http://www.knowabouthealth.com/kudzu-a- ... tion/6097/.

Dodatkowe informacje o kudzu
https://sekrety-zdrowia.org/kudzu-lub-k ... i-ratunek/

Od wieków zwracano także uwagę na działanie antabusopodobne korzenia a szczególnie jego wyciągu. Składniki bowiem wyciągu korzenia kudzu hamują i modyfikują działanie dehydrogenazy alkoholowej, hamując rozkład alkoholu do aldehydu octowego i powstania kwasu octowego. Jednocześnie stwierdzono, że izoflawony korzenia kudzu podnoszą stężenie serotoniny i dopaminy w centralnym układzie nerwowym, co ma skutkować stopniowym zmniejszaniem "konieczności" spożywania alkoholu pod każdą postacią. Prawdopodobnie proces zmniejszania potrzeb spożywania pewnej ilości alkoholu codziennie, zależny jest od ciężkości uzależnienia. Mechanizm tego procesu jest bardzo złożony i być może polega nie tylko na hamowaniu powstania aldehydu octowego i z tego powodu zmniejszonego tworzenia się z aminami biogennymi kompleksowego związku - salsolinolu, (związku z grupy z grupy tetrahydrochinolinowej), pobudzającego receptory opioidowe. Pobudzenie to leży być może u podstaw każdego uzależnienia, co tworzy ogniwo łączące mechanizmy działania opiatów i alkoholu etylowego w procesie uzależnienia.
Psychodeliczny legion nowe psychodeliki narcotic trust Dirty summer 2024 increase in knowledge
  • 6 / 6 / 0
@DeusExMachina i jak tam Twoje doświadczenia? Kudzu coś dało?
  • 1044 / 108 / 3
Stosowałem w kapsułkach i w prochu. Ciężko powiedzieć że to "pomaga" w kontekście w którym niektórzy myślą że to będzie działało jak w dupie wszywka że nie wypije bo wykituje albo jak Ci będą lali goudę to będzie się rzygać.

Działa raczej dyskretnie, nie pomaga w zespole abstynencyjnym nie zadziała jak baclofen bardziej tak jakby odwykowo.

Jeśli chodzi o palenie to zniechęca stosowałem proszek jak rzucałem palenie aczkolwiek nie palę fajek ale nadal stosuję nikotynę (e-papieros).
  • 27 / 3 / 0
Genisteina ma wpływ na acetylocholinergiczne receptory nikotynowe
  • 3072 / 575 / 0
Dobrze działa do mocnej kawy lub nawet dwóch, ale niesłodzonej. Nie wiem czy to do kofeiny bezpośrednio reaguje. i bez papierosów do tej kawy akurat u mnie taki efekt wystąpił że zniwelowało zapadanie w śpiączkę i związaną z tym depresję praktycznie do zera., po dwóch kapsułkach po 500mg.
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 22 / 3 / 0
witam stosuje kudzu w suplemencie firmy Nanga, są to kapsułki po 500mg, 3x dziennie po 500mg, proszek jest brązowy. suplementacja trwa od ponad miesiąca a ja w tym czasie z 2x się nachlalem i ani nie czuje jakiegokolwiek efektu antyuzaleznieniowego ani wpływu na kaca. Ktoś wie co może być nie tak? zauważyłem że są kapsułki z białym proszkiem (kudzu), może po prostu chujowe kudzu wzięłem? już mi się odechciało tego łykać bo kompletnie w żaden sposób na mnie nie działa

kupiłem to z myślą antyalko

ktoś może ma jakiś suplement sprawdzony albo doradzi coś w tej sprawie? pozdrawiam
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.