Deliriant. Nazwy generyczne: Tantum Rosa, Tantum Verde, Difflam
Więcej informacji: Benzydamina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 94 • Strona 10 z 10
  • 190 / 19 / 2
Przed chwilą machnąłem ekstrakcje z 3 saszetek.
Wsypałem do szklanki, zalałem 75ml wody (3 kieliszki po 25ml), wymieszałem do rozpuszczenia soli i przefiltrowałem przez chusteczkę.
Wyszło tego bardzo mało (objętościowo podobnie to tabletki kaszlodynu) i na pewno nie było to ok. 1.5g benzy więc stwierdziłem, że pewnie przerwała się chusteczka i wszystko chuj strzelił.
Przefiltrowałem jeszcze raz roztwór, ale nic na chusteczce nie zostało, więc zrobiłem jeszcze dwie saszetki (analogicznie j.w. tyle, że 50ml wody) i tym razem wyszło tego baaardzo dużo, spokojnie z 2g (na pewno zostało trochę soli bo widać kryształki).
Ktoś mi wytłumaczy co tu się odjebało?
Uwaga! Użytkownik kacper791 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
A czy zamiast wody mozna uzyc jakiegos innego rozpuszczalnika? Napewno... Takiego, dzieki ktoremu uzuskamy czysta benze, bez soli i bez strat benzy? Tylko jakiego??? Czy ktos moze wie?
  • 3214 / 322 / 2
Jest chyba jeszcze ekstrakcja spirytusemw którym rozpuszcza się benza, ale nie sól.
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 1576 / 302 / 4
1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku.
Substancje pomocnicze: sodu chlorek, powidon, p-toluenosulfonian trójmetylocetyloamoniowy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/P-Toluenosulfonian_sodu
-p-toluenosulfonian trójmetylocetyloamoniowy.

Z zakładki niebezpieczeństwa czytamy

H319 Działa drażniąco na oczy.
Dawka śmiertelna >3 g/kg (szczur, doustnie)

Pytanie ile tego ustrojstwa w gramach zawiera saszeta? i jak najlepiej się tego pozbyć.

Rozpuszczalność w wodzie
818 g/l (20 °C)
p-Toluenosulfonian sodu (nr 152536) – karta charakterystyki produktu Sigma-Aldrich (Merck KGaA) na obszar Polski. [dostęp 2016-03-10]. (
67 g/l (20 °C)
Victoria A. Shcherbakova, Kestutis S. Laurinavichius, Vasily K. Akimenko. Toxic effect of surfactants and probable products of their biodegradation on methanogenesis in an anaerobic microbial community. „Chemosphere”. 39 (11), s. 1861–1870, 1999. DOI: 10.1016/S0045-6535(99)00081-8.
3,24 mol/kg

Z tego co kojarzę, to KIEDYŚ tego w saszetach nie było... zaś benza prawie mi gardło wypalała, chociaż nawet mi sie to podobało, i wchodziło zupełnie inaczej...
Ḑ̵̢̨̨̧̧̡̛̛̯̤̪̫̣̺̘̲̤̺͇͖͉̪̟̻̥̗͕̯̗͇̞͙̭͈̺̯̺̝͓͚͎̻̦̭̮͎͚̪̺̟͖̼̙̥̤̳͙͖̥̱͙̲̹̘͍̺͎̜̜͈̥̩͕̺̬̺͍̲̥̙̱͇͇̱̦̤̠̼̰͋̽̈̇̈̓̒̂̑̍͋̓̐̿͂̑͆̆̀̽̀̓̔̉̇̈̉̎̃̄̍̒͋̽̄̆̿̒̑͛̈́͆̎̃̾̒͋̅̄̍͑̀̑̔́̏̓̏̔̏̊́̐̂̏͆́͒̌̌̏̊̎͑̈́̋̕͘̚̕̕̕̕͘̕͘̚͜͠ͅͅX̷̡̧̨̧M̷̧̛͍͍̘̠͕̯̫̮͕̩̦̳̦͚̺̘̤̟̗͇͓͇͙̞̖̰̹̪̠͐̉̆̽͛̊̔̄̿͆̃̈́͆̓̍̇͜͜͝͝
ODPOWIEDZ
Posty: 94 • Strona 10 z 10
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.