Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
  • 1872 / 436 / 0
Każdy wie ogólnie o tym że ten owoc zwiększa działanie niektórych dragów. Lecz po wpisaniu w googlach frazy Oxycodone + grapefruit na dzień dobry wyświetla się taka informacja

"The Nordic Pharmacology Society reported grapefruit juice can increase exposure to oral oxycodone. Through biochemical processes, the juice can actually increase the concentration of oxycodone in the body and enhance its effects. In many cases, the interaction can be harmful."

poczytałem i ludzie piszą że w przypadku przyjmowania oksy p.o ten grejpfrut naprawdę zwiększa moc opiatu. Podobno najlepsze efekty są jeśli jemy owoc reguralnine i od 5 dni wzwyż zaczyna się że tak powiem jego największa wydajność. Ja już dziś zacząłem testy. Przed standardową dawką zjadłem 1 duży świerzy owoc i wypiłem 2 szklanki soku o tym smaku ( Tymbark ) I faktycznie mam wrazenie że jest nieco mocniej. Ale to moze byc tez tylko placebo. Zobaczymy za parę dni. Od teraz czy jem oxy czy nie codziennie 2 owoce będe szamał świeże. I zobaczymy. A może ktoś z was ma już na tym polu doświadczenie ??

EDIT: Odczuwam chyba malutki wyrzut histaminy czego nigdy po Oksy nie odczuwam - mam tak tylko po kodzie. hmmm ciekawe
  • 1585 / 253 / 0
Żeby grejp miał efekt, to trzeba go jeść regularnie, było wałkowane wielokrotnie w różnych tematach. W tym przypadku, grejp może co najwyżej spowolnić metabolizm oksykodonu, co skutkuje zwiększeniem stężenia oxy we krwi, czyli wydłużenia jego działania. To niekoniecznie oznacza, że będzie działał mocniej, tylko po prostu dłużej.
Wybaczcie, ale nie odpowiadam na PMy nowych użytkowników w sprawie lekarzy, którzy wystawiają mi recki na IV-P. Ruszcie głową, panowie z komendy. A jak macie mniej niż 18 lat, to wypierdalać do szkoły, a nie bierzecie się za benzo za kasę starych.
  • 1872 / 436 / 0
Od kiedy to napisałem minęło 10 dni i codziennie jem jednego dużego świeżego grejprtua. I tak jak pisze kolega powyżej nie zwiększyło mi to specjalnie bomby ale z pewnością ją właśnie przedłurzyło. Zawsze po 4/5h czułem nagle jak mnie dopada ( dalej na dobrej bombie ) takie mega zmęczenie i ono ew sygnalizuje że najlepsze juz było teraz stan alfa będzie juz tylko słabł. Od kiedy jem grejpa plus miałem kilkudniową przerwę od oksy to ewidentnie dzieje się to dopiero po 6h godzinie. Po 6sciu H wyra źnej i mocnej bomby a nie ledwo 5ciu jak to było do tej pory ;D Jestem pewien bo to już drugi raz także wniosek jeden - Opiatożercy !!! Żreć grejpfruty ;) Jeden dziennie wystarczy. Poza tym aspektem wydłużania bani są bardzo zdrowe i mają masę iwitamin ;) Polecam taki styl życia ;) Styl życia na grepfrutach ^____^ słeeeg
  • 626 / 21 / 0
Nie widzę żądnych biochemicznych przesłanek które wskazywałyby na wzmacnianie działania, wyraźnie piszą tu o zwiększeniu koncentracji. Domyślam się że chodzi zwyczajnie o to, że grejpfrut ze względu na swoją kwasowość podrażnia błony układu pokarmowego, a co za tym idzie zwiększa wchłanianie leku. Pewnie pieprz czy ostre papryczki przyniosłyby identyczny efekt.
Kiedyś znów wszyscy spotkamy się razem, czas straci wtedy znaczenie, gdy z hukiem otworzą się bramy Valhalli nic nigdy już nas nie rozdzieli.
  • 1872 / 436 / 0
Wypowie się jakiś ćpun , Magister albo znawca chemii ?? Ja jem jednego dużego świeżego dziennie - to dobra ilość czy np lepiej było by jeść dwa np rano/wieczór?? Grejpy wcale nie są tanie z reguły wychodzi 3zł za jednego. Więc jak ktoś zna się na stężeniach enzymów we krwi i tego typu rzeczach prosił bym o radę . Jak juz mówiłem czuję że to działa więc ciekawi mnie czy jesli zaczął bym jesć ich więcej - efekt by sie poprawił ?

@januszgarlacz i na bank nie chodzi tutaj o ten motyw z pieprzem czyli podrażnianie błony śluzowej w żołądku. To można uzyskać szeregiem różnych rzeczy nie tylko piperzu. A grejpfrut.... No wystarczy chwilę poczytać w googlu jak piszesz grejpfrut + narkotyki. Znajdziesz TONY artykułów o tym konkretnym owocu. Nie o cytrynie nie o pomarańczkach nie o kwasku cytrynowym którego jak byś wlał trochę w siebie przed spożywaniem kodeiny to by Ci tak błonę słuzową podrażnił że ojapiderole ------ tylko wlasnie grep.
  • 4 / 1 / 0
polecam zamiast grejfruta citrosept- ekstrakt z grejfruta okolo 30 zl za mala buteleczke, nie widze wzmocnienia dzialania jedynie przedluzenie dzialania oksa, spowalnia rozklad oksa przez inhibicje cyp3a4
  • 626 / 21 / 0
hamowanie metabolizmu co prawda moze wydluzyc czas wystepowania samego oksykodonu we krwi, ale powstajacy w jego rozkladzie oksymorfon dziala silniej, wiec troche pewnie zmienia sie tez profio fazy
Kiedyś znów wszyscy spotkamy się razem, czas straci wtedy znaczenie, gdy z hukiem otworzą się bramy Valhalli nic nigdy już nas nie rozdzieli.
  • 320 / 20 / 0
Oksymorfon ma znikomy wpływ na jakość i siłę działania oksykodonu (ok. 16% przy p.o. i 4,5% przy i.v. [1]). Za działanie odpowiada głównie sam oksykodon (podobnie jak w przypadku analogicznej pary - kodeiny i jej metabolitu, morfiny). Jako że większość oxy jest metabolizowana do noroksykodonu przez izoenzym CYP3A4, jego inhibicja może wydłużyć działanie (większy o 20% czas półtrwania oksykodonu [2]), a nawet je podbić (o 50% większe maksymalne stężenie w osoczu [2]). Myślę, że warto by się temu dokładniej przyjrzeć.
TO BOWIEM, CO NIEWIDZIALNE, TO ZNACZY JEGO WIECZNA MOC I BÓSTWO, SĄ WIDZIALNE
OD STWORZENIA ŚWIATA PRZEZ TO, CO STWORZONE, PO TO, ABY ONI BYLI BEZ WYMÓWKI.
Rz 1:20
  • 1107 / 217 / 0
https://en.wikipedia.org/wiki/Grapefrui ... teractions
Oxycodone: grapefruit juice enhances the exposure to oral oxycodone. And a randomized, controlled trial 12 healthy volunteers ingested 200 mL of either grapefruit juice or water three times daily for five days. On the fourth day 10 mg of oxycodone hydrochloride were administered orally. Analgesic and behavioral effects were reported for 12 hours and plasma samples were analyzed for oxycodone metabolites for 48 hours. Grapefruit juice and increased the mean area under the oxycodone concentration-time curve (AUC(0-∞)) by 1.7 fold, the peak plasma concentration by 1.5-fold and the half-life of oxycodone by 1.2-fold as compared to water. The metabolite-to-parent ratios of noroxycodone and noroxymorphone decreased by 44% and 45% respectively. Oxymorphone AUC(0-∞) increased by 1.6-fold but the metabolite-to-parent ratio remained unchanged.[79]
Osobiście nigdy specjalnie nie odczułem wyraźnego wzmocnienia, natomiast raz zupełnie przypadkiem nawet nie myśląc o tej interakcji piłem przez 2 dni sporo soku z grejpfruta i po mixie oxy z dhc czułem się strasznie chujowo (a brałem go regularnie i było git), coś trochę jak wyrzut histaminy, przyspieszone bicie serca, jakieś lekkie drgawki itp. Zdarzyło mi się to 2 dni z rzędu i dopiero wtedy skojarzyłem tego grejpfruta i już nie pijąc więcej następnego dnia było w porządku.
  • 153 / 19 / 0
Podbijam pytanie, mam trzy paczki oksykodonu: 1 op. Oxycontin 20 mg 60 tabl. i dwa op. Oxycontin 40 mg po 60 tabl - nigdy nie ruszałem opiatów poza kilkoma paczkami Adamonu.
Jestem więc nowicjuszem- oksykodonu narazie też nie ruszałem ale mam pytanie, czy jak połknę jednego tabsa 20 mg i wypiję szklankę soku z grejfruta to mocno podbije działanie oksy?
Mam nadzieję, że od tego nie umrę....
" Człowiek nie jest stworzony do klęski, człowieka można zniszczyć ale nie pokonać "
E. Hemingway
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.