Dział o sprawach, w których zarzut nie opiera się na Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 35 • Strona 1 z 4
  • 568 / 3 / 0
Co mi grozi, jeśli policja znajdzie w moim mieszkaniu morfine, oksykodon, pod postacią farmaceutyczną; Czyli np, paczka Oxydolor i blister MST nie wypisane przez lekarza? Czy traktuję się to jako narkotyki, czy leki? Jakie grożą za to konsekwencje? Które konkretnie przepisy to regulują?
  • 758 / 43 / 0
jak nie masz recepty to narkotyki, reguluje to ustawa o przeciwdzialaniuj....
przepisy masz w grupach gdzie substancje czynne.
Purple in the morning, blue in the afternoon, orange in the evening and green at night.
Just like that, one, two, three, four...
  • 3112 / 318 / 0
23 października 2017Edziek408 pisze:
Co mi grozi, jeśli policja znajdzie w moim mieszkaniu morfine, oksykodon, pod postacią farmaceutyczną;
Art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Do 3 lat więzienia, w praktyce zawiasy/grzywna lub umorzenie, jeśli bedziesz miał wyjątkowe szczęście. morfina i oksykodon są w wykazie środków odurzajacych, do których odnosi się ten artykuł, a to czy są w postaci tabletek, czy jakiejkolwiek innej to już nie ma znaczenia. Legalne jest jedynie "użycie medyczne" - musisz mieć przepisane przez uprawnionego lekarza.
  • 232 / 15 / 0
w praktyce z tego co wiem to ich nie interesuje jak jest normalnie w blistrze i w opakowaniu, no chyba że podpadłeś wyjątkowo to wiadomo
  • 29 / 3 / 0
W praktyce moja dziewczyna miała zarzuty za oxy (oblistrowane, bez recepty z o24)
Także ten
Uwaga! Użytkownik chorowitypiotrus jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2429 / 282 / 0
Jesli nie masz ich wpisanych przez lekarza ani w historii leczenia to traktujq jako narkotyki ..
  • 15 / 2 / 0
Z własnego doświadczenia powiem tak, posiadać można, w domu, a plecaku itp. Możesz otrzymać zarzut ale zostanie umorzony.
Leki znajdują się w szarej strefie tak naprawdę ich interesują typowe nielegale a nie leki
Leki mogą być babci mamy kuzyna itp.
Nawet gdyby, to jeżeli używane są jedynie w celu zaspokojenia nałogu to nie mogą być karane. W mam wiele umorzonych posiadan -(wszystkie jakie miałem zarzucone)
Udzielanie w celu uzyskania korzyści majątkowej to juz zupełne inna sprawa,
  • 4603 / 2132 / 1
22 września 2020Dexil pisze:

Nawet gdyby, to jeżeli używane są jedynie w celu zaspokojenia nałogu to nie mogą być karane.
O czym TY mówisz? Mylisz podstawowe pojęcia. Używanie nigdy nie jest karane. Karane jest natomiast posiadanie. To po pierwsze

Po drugie jak Ciebie złapią z blistrem i powiesz że to "w celu zaspokojenia nałogu" to wyśmieją ciebie i zawiną na dołek.Takie coś jest przestępstwem i nim było. Nie ma wyjątków. Jakie to ma znaczenie, czy ćpasz, czy tylko to przenosisz. Nie ma wyjątków. Przecież każdy mógłby tak mówić żeby uniknąć skazania.. Człowieku. Toż to absurd i bujda to co piszesz.

Posiadanie (bez prowadzonego leczenia, które wyklucza karanie) jest przestępstwem i nim pozostanie. Prokurator może umorzyć sprawę z powodu niskiej szkodliwości, albo odstąpić od wniosku do sądu o okres próby (wina jest, ale kary nie ma). Jednakże w większości przypdków dochodzi do skazania bo to pewne skazanie w statystykach i punkty dla prokuratora, a sąd przyklepuje takie akty oskarżenia bo do przestępstwa faktycznie doszło a prawo jest prawo. Dura lex, sed lex.

Jeszcze raz. Posiadanie narkotyku w celu zaspokojenia nałogu jest przestępstwem. Używanie (bezposiadania, czyli sam fakt że jesteśmy już naćpani ale towaru z nami leku nie mas przestępstwom nie jest.
22 września 2020Dexil pisze:
Z własnego doświadczenia powiem tak, posiadać można, w domu, a plecaku itp. Możesz otrzymać zarzut ale zostanie umorzony.
za takie wprowadzanie w błąd u nas dostaje się warny
  • 1107 / 217 / 0
Jak to często bywa pewnie w większości rozchodzi się o ilość. Posiadając jedną tabletkę łatwiej wcisnąć cokolwiek (zresztą nie sądzę, żeby ktoś stawiał za taką ilość jakieś grube zarzuty), co innego jak mamy całą baterię, lub co gorsza opakowanie.
  • 1966 / 457 / 0
Jeśli posiadasz np: baclofen, tramadol i nigdy nie leczyłeś się tymi lekami z przypisu lekarza to nic Tobie nie grozi. Jeśli natomiast posiadasz morfinę, oksy, MPH i inne substancje wymienione w u.o.p.n i nie możesz udowodnić, że przypisał Tobie je lekarz to odpowiadasz normalnie jak za posiadanie narkotyków.
ODPOWIEDZ
Posty: 35 • Strona 1 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.