Szafran (Crocus L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 44 Strona 5 z 5
Rejestracja: 2020
Użytkownik nieaktywny
  • 143 / 20 / 0

Po dwóch tygodniach ewidentnie czuć działanie - wyraźne polepszenie nastroju i chęć do działania. Zdecydowanie ten preparat (Saffron Standardized Extract 88.5mg produkcji Vitamins Because) jest aktywny. Jestem dobrej myśli, może to być drugi najbardziej warty uwagi antydepresant naturalny po dziurawcu (który notabene działał spektakularnie tylko przy pierwszym stosowaniu). Ponieważ spodziewam się podobnego efektu co po nim, mianowicie dobrego działania przy pierwszej terapii i słabego przy kolejnych, chyba będę to jadł aż nie skończę opakowania. Mam tylko nadzieję, że odstawka będzie bezproblemowa, jak nie to będę dzielić zawartość kapsułek.

Zdecydowanie tej roślinie należy się większa uwaga
Rejestracja: 2020
  • 37 / 8 / 0

Ja też to brałam, wg mnie już nawet 30-dniowe terapie mają sens i wnoszą wiele świeżości do umysłu. Niestety wbrew temu co czytałam, nie pomogło w zasypianiu, wręcz zadziałało odwrotnie. Na koniec już trzeba było się nagimnastykować żeby myśleć o spaniu. A niby miało wyciszać, ale nie wiem. Może tylko ja tak mam.

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Czy marihuana naprawdę wpływa na pamięć? Oto, co mówią obecnie badania

Używanie konopi od dawna kojarozne jest z utratą pamięci. Ale do tej pory ten pogląd był w dużej mierze anegdotyczny. Gdy naukowcy zaczynają przyglądać się marihuanie i jej wpływowi na zdrowie ludzi, zaczynają lepiej rozumieć jej wpływ na ludzki mózg – i czy marihuana naprawdę osłabia pamięć.
Rejestracja: 2008
  • 64 / / 0

Szafraceum jak brałem to 3 lata temu był beznadziejnej jakości. Proponuję już bardziej firmowe produkty z Szafranem. Szkoda kasy ,słabo działał.
Rejestracja: 2020
  • 37 / 8 / 0

Oczywiście. Każda zielarka wie jak dobierać suplementy które nazywają same siebie "ekstraktami"

1) Ekstrakty standaryzowane na % substancji aktywnych - najlepsze
2) Ekstrakty standaryzowane na bycie x razy mocniejsze od zwykłego surowca - np. 4:1 - średnie, bo nie wiadomo czy susz do którego porównujemy był dobrej jakości. Oczywiście jak się bierze np. salvię divinorum 50x (czyli 50 : 1) to wiadomo, że zadziała mocno, ale z suplami to różnie jest.
3) Ekstrakty właśnie w stylu tego Szafraceum są gówno warte. Ja brałam to co pisal @wzwood i naprawdę jest to bardzo dobry produkt. Ja musiałam brać sertralinę kiedyś i mnie to strasznie wymęczyło, głównie libido mi spadło, a to dla mnie niedopuszczalne. Jeśli ktoś ma depresję o średnim lub łagodnym nasileniu to myślę, że warto spróbować! Szafran latem, a zimą podobny ekstrakt z dziurawca. Ja nie doświadczyłam żadnych skutków ubocznych, a poprawiło mi się w patrzeniu na świat cudownie i to trwale. Oczywiście nie twierdzę że przy wielkiej depresji zioła zastąpią wizytę u psychiatry, każdy ma swój rozum i musi zdobyć samemu wiedzę o tym co ma zamiar wziąć. Ja jednak wychodzę z założenia, że koncerny farmaceutyczne niekoniecznie chcą dla naszych ciał tego co najlepsze.
Posty: 44 Strona 5 z 5
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość