Dział dostępny bez rejestracji, co umożliwia zgłoszenie problemu w przypadku utraty dostępu do własnego konta. Przed napisaniem postu prosimy o przeczytanie wcześniejszych zgłoszeń i rozwiązań problemów, aby uniknąć powtórek.

Koniecznie również przeczytaj FAQ Hyperreala: https://narkopedia.org/FAQ:Hyperreal
ODPOWIEDZ
Posty: 5234 • Strona 484 z 524
  • 491 / 59 / 0
09 sierpnia 2020surveilled pisze:

Reguła u nas jest taka, że za każdy post łamiący Regulamin należy się ostrzeżenie, ale moderator może odstąpić od jego wystawienia. DexPL nie odstąpił, a także w – może wulgarny, ale precyzyjny sposób – wytłumaczył dlaczego Twoja wypowiedź kwalifikuje się pod IV.2 Regulaminu. Odpowiedź na Twoje pytanie więc brzmi: „tak”.
"DexPL polecam ci się zapoznać z sytuacją w slumsach bombaju - dharavi, gdzie na około 2km żyje ~milion ludzi. tragiczne warunki sanitarne, pierwszy wykryty przypadek wirusa kilka miesięcy temu, a masowych zgonów nie ma."

w jaki sposób został tu złamany ten punkt regulaminu?

"§2. Zabronione jest pisanie postów mogących zagrażać czyjemuś życiu, lub namawiających do spożywania środków odurzających. Wszelkie przejawy zachowania mającego na celu wprowadzenie kogoś w błąd – w szczególności dezinformacja – również będą karane."

nie ma zagrożenia dla czyjegoś życia ani dezinformacji, więc jakie to uzasadnienie?
  • 4603 / 2131 / 1
[cut]
@nanawacin [cut] Tak twój post nosi znamiona dezinformacji i jako taki jest złamaniem regulaminu forum. Zgodnie z nim odstępuję od wystawienia warna licząc,że zrozumiesz co napisałem i rozważysz we własnym sumieniu skutki społeczne dezinformacji.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2020 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wycięto offtop
  • 491 / 59 / 0
w jaki sposób w nim dezinformowałem? to bardziej wygląda na twoją nadinterpretację, bo myślałeś, że jestem jednym ze spiskowców i tyle.
  • 5804 / 387 / 10
Z tego co widzę, to ostrzem brzytwy stało się wyrażenie „masowych zgonów” – @DexPL uważa, że ilość śmierci w tamtym mieście jest masowa, kiedy @nanawacin w poście napisał „masowych zgonów nie ma”.

Warna faktycznie odwołamy, bo wydaje mi się że temat został rozpracowany.
Z wątku usunąłem nie dotyczące tematu eseje na kartki A4* pana @DuchPL, który w sposób niniejszy dowiódł, że nie jest w stanie trzymać się tematu – tylko koniecznie musi tu i teraz produkować się, by udowodnić interlokutorowi jak bardzo MOŻE się mylić.
Jeśli już masz prowadzić takie batalie, to prowadź je w wątkach do tego przeznaczonych. Czy wiesz, że po kliknięciu "Cytuj" możesz skopiować treść, i wkleić ją w odpowiedzi w innym – właściwym – wątku?
Technicznie należy się za to ostrzeżenie, ale odstępuję od jego wystawienia – ot, bo mam dobry dzień.
* — I jeszcze ten esej się rozpoczyna słowami 🤦‍♂️ :
10 sierpnia 2020DuchPL pisze:
Już kończąc temat
Są rzeczy których nie warto doświadczać na bani.
  • 1619 / 313 / 4
Eseje... były po to NA PRZYKŁADZIE KORONAWIRUSA aby dowiedzieć się od szanownego grona moderacji/administratorów - co jest tą rzekomą DEZINFORMACJĄ... i jak można ją odróznić od fake/newsa ... informacji wprowadzającej w błąd czy chociażby...propagandy mającej na celu osiągnąć...jakis cel.

Regulamin - to jedno, interpretacja postów, jak i sama kwestia DEZINFORMACJI, o której mowa była "w esejach" jak widać na wielu przykładach to zupełnie inna kwestia, trudna do ogarnięcia na tymże "wspaniałym, pełnym informacji" forum.
Ḑ̵̢̨̨̧̧̡̛̛̯̤̪̫̣̺̘̲̤̺͇͖͉̪̟̻̥̗͕̯̗͇̞͙̭͈̺̯̺̝͓͚͎̻̦̭̮͎͚̪̺̟͖̼̙̥̤̳͙͖̥̱͙̲̹̘͍̺͎̜̜͈̥̩͕̺̬̺͍̲̥̙̱͇͇̱̦̤̠̼̰͋̽̈̇̈̓̒̂̑̍͋̓̐̿͂̑͆̆̀̽̀̓̔̉̇̈̉̎̃̄̍̒͋̽̄̆̿̒̑͛̈́͆̎̃̾̒͋̅̄̍͑̀̑̔́̏̓̏̔̏̊́̐̂̏͆́͒̌̌̏̊̎͑̈́̋̕͘̚̕̕̕̕͘̕͘̚͜͠ͅͅX̷̡̧̨̧M̷̧̛͍͍̘̠͕̯̫̮͕̩̦̳̦͚̺̘̤̟̗͇͓͇͙̞̖̰̹̪̠͐̉̆̽͛̊̔̄̿͆̃̈́͆̓̍̇͜͜͝͝
  • 5804 / 387 / 10
A mogę Cię prosić, byś już sobie poszedł? Coś pisałeś wcześniej o zakładaniu jakiegoś własnego forum – uważam że to doskonały pomysł.
Są rzeczy których nie warto doświadczać na bani.
  • 1619 / 313 / 4
Po tym co szanowny "kolega" administrator HP zrobił z esejami, które mogą dać do myślenia... i co ważne powód do rzeczowej dyskusji, faktycznie czas się zawijać.

przepraszam, że się odezwałem. życzę udanego dnia
Ḑ̵̢̨̨̧̧̡̛̛̯̤̪̫̣̺̘̲̤̺͇͖͉̪̟̻̥̗͕̯̗͇̞͙̭͈̺̯̺̝͓͚͎̻̦̭̮͎͚̪̺̟͖̼̙̥̤̳͙͖̥̱͙̲̹̘͍̺͎̜̜͈̥̩͕̺̬̺͍̲̥̙̱͇͇̱̦̤̠̼̰͋̽̈̇̈̓̒̂̑̍͋̓̐̿͂̑͆̆̀̽̀̓̔̉̇̈̉̎̃̄̍̒͋̽̄̆̿̒̑͛̈́͆̎̃̾̒͋̅̄̍͑̀̑̔́̏̓̏̔̏̊́̐̂̏͆́͒̌̌̏̊̎͑̈́̋̕͘̚̕̕̕̕͘̕͘̚͜͠ͅͅX̷̡̧̨̧M̷̧̛͍͍̘̠͕̯̫̮͕̩̦̳̦͚̺̘̤̟̗͇͓͇͙̞̖̰̹̪̠͐̉̆̽͛̊̔̄̿͆̃̈́͆̓̍̇͜͜͝͝
  • 669 / 131 / 2
Jeśli dezinformacja jest podstawą warna, to może on być dawany przez moda dowolnie według jego uznania, systemu wartości i poglądów jakie reprezentuje (na takiej zasadzie działała właśnie cenzura w PRL), mod określa także wagę takiej dezinformacji, niestety w przypadku jego rozmówców-oponentów, ocena taka bywa przesadzona i leci warn. Dlatego w rozmowie tutaj mod- user, user ma tu niewielkie szanse. Manipulowanie postami userów przez moda (to nie pierwszy przypadek) wprost się w głowie nie mieści i świadczy o braku argumentów tego ostatniego, z czymś takim spotykam się tu po raz pierwszy (spotkaliście gdzieś coś takiego?) No ok, każdy portal ma swoje zasady, tu są takie- wiadomo że użytkownicy muszą je zaakceptować, ale ważne jest by wiedzieli jakie one są (kiedyś tu były napisy mówiące że to wolny portal i można tu mówić co się chce, ostatnio gdzieś zniknęły). Na koniec prosiłbym administracje by zwróciła uwagę na wypowiedzi nowego moda ; mfuter , czy ktoś taki nadaje się na moderatora?
Miłość jest jak opium...
  • 169 / 26 / 1
Uwaga sanowni admini forum. Zobaczcie ile mam warnów i czy grozi mi w niedalekiej przyszłości warn> Prosiłbym od odpowiedź dziękuje i pozdrawiam moderatorów.
"Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed Moim Ojcem"
(Mt 10, 33).
  • 2900 / 595 / 10
@IvoPartisan, dezinformację określa się na podstawie niezgody z faktami. Czyli jak ktoś powie, że pseudoefedryna to jest to samo, co metylokatynon, to dezinformuje. I to samo można podpiąć pod inne rzeczy powiązane z faktami, takimi jak fakty historyczne (czyli stwierdzenie, że Hitler był przywódcą ZSRR to również dezinformacja).
Kwestia poglądów jest problematyczna, i za same poglądy, o ile nie są skrajne i godzące w forum, nie karamy. Pisząc poglądy mam na myśli rzeczy typu "wolny rynek jest dobry", "tolerancja jest ważna".
Choć do Knajpy podchodziłbym z dystansem, to i tam działa regulamin z punktem o dezinformacji.
Nie chcę wchodzić na pole "teorii spiskowych", bo to grząski grunt, ale, choć niejedna okazała się prawdą, są niezgodne z oficjalnymi faktami i póki nie ma jasnych dowodów, to nie będą. Niemniej jednak i dla nich znajdzie się miejsce. Byle nie tutaj, w dziale technicznym.
Owszem, kiedyś była na forum większa swoboda i osobiście uważam, że aktualne posortowanie miejsca na dane wypowiedzi wyszło na dobre. Ciężko mi znaleźć coś merytorycznego z czasów, gdy forum jeszcze raczkowało.
No i co do konfliktu mod - user, nad modem, w razie czego, stoi jeszcze administracja, więc nie ma takiej samowolki, by banować za ściśle subiektywne rzeczy.

@Pakio161820, na ten moment masz zero ostrzeżeń, a czy grozi Ci warn, to już zależy od Ciebie.
Hiperrealna propaganda w polskiej sieci
ODPOWIEDZ
Posty: 5234 • Strona 484 z 524
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.