Zarzut posiadania poraz pierwszy, ale w trakcie okresu próby za inne przestępstwo

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

Posty: 3 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2012
  • 81 / 9 / 0

Witam,
Moja sytuacja wygląda tak, że odbywam karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Żeby zachować anonimowość nie powiem za co dokładnie, ale nie było to przestępstwo związane z narkotykami. Załóżmy teraz sytuację że zostanę przyłapany na posiadaniu 1-2g nielegalnych substancji (większych ilości nigdy nie kupuję) i pomimo zachowania najwyższych przepisów BHP zawsze mogę coś przeoczyć i w konsekwencji winę będzie mi się dało udowodnić. Czy w związku z tym, że już jestem aktualnie osobą karaną, z automatu poszedłbym do więzienia, czy jest szansa na wyrok w zawieszeniu, pomimo ze już jeden odbywam? Chciałbym sprowadzić z zagranicy parę egzotyków niedostępnych w polsce po 1 gramie, ale boję się przypału. Dużo prościej byłoby mi podjąć decyzję gdybym wiedział na pewno, że jednorazowa wpadka z 1g substancji nie miała by poważnych konsekwencji prawnych.
Rejestracja: 2017
  • 1120 / 145 / 0

Obligatoryjne odwieszenie kary ma miejsce tylko wtedy gdy kolejne przestępstwo popełnione jest z tego samego artykułu co poprzednio

Ogólnie wyroków można mieć zawieszonych kilka zależy od sędziego i tego co ustslisz z swoim mecenasem ale to cienka linia sędzia może zawiesić koleiny wyrok ale nie musi

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Wysyp pacjentów po dopalaczach. Jeden z nich wyrywał znaki drogowe

Nawet 10 pacjentów dziennie trafia do kliniki ostrych zatruć przy ul. św. Teresy. Tak jest od kilkunastu dni po ponad trzymiesięcznej przerwie, kiedy to trafiało tu najczęściej nie więcej niż troje zatrutych dziennie. Jeden z pacjentów, który niedawno tu trafił, został zatrzymany, gdy wyrywał znaki drogowe na ulicach Łodzi. Mężczyzna był bardzo pobudzony.
Rejestracja: 2012
  • 81 / 9 / 0

Z tym odwieszeniem kary to wiem że trzeba popełnić inne podobne przestępstwo. Chodziło mi o to, że podstawą wydania wyroku w zawieszeniu jest m.in. wcześniejsza niekaralność, dlatego boję się nawet pojedynczej wpadki za posiadanie. Ale jak mówisz że wyroków w zawieszeniu można mieć kilka to mnie pocieszyłeś, nie będę się tak schizował :)
Posty: 3 Strona 1 z 1
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 1215 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości