NaSSA: Mianseryna (Tolvon, Miansec, Lerivon) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 102 / 21 / 2

Biorę mianserynę na sen doraźnie od kilku dobrych lat. Niestety, mi 30mg ostatnio zafundowało taki koszmar, że ponad tydzień miałem traumę i chodziłem roztrzęsiony.
Zauważyłem już ze sny po mianserynie są niezwykle realistyczne. Jeżeli ten mega realistyczny sen jednak okaże się koszmarem, to mamy przepis coś okropnego. Nie będę nawet opisywał całości, ale były tam sceny np jak diabeł mnie torturował przdcinającymi piłami, a ja byłem nieśmiertelny, i czułem okropny ból przy każdym przejściu tej piły. Jak się obudziłem byłem w dziwnym stanie bo wciąż słyszałem dźwięki ze snu i potworny ból kończyn. Były już podobne przypadki półwybudzenia po mianserynie, jak znajdę to wkleję link do pracy naukowej
  • 1926 / 212 / 1

Jestes pewien, że nie brales innych lekow/ substancji w przeciagu ostatnich 72 h?
(za taką reklamę podziemie podziekuje wzrostem zapytan o deprexolet ;)

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Lekarz odpowiada na pytania.

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Na pytania odpowiada lekarz specjalizujący się w wykorzystaniu konopi w medycynie.

Tarnowskie Góry: Szukali skradzionych ukulele, a znaleźli narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego w Tarnowskim Górach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 12 sztuk ukulele. Podczas przeszukiwania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze oprócz instrumentów, znaleźli także marihuanę.
  • 1174 / 266 / 0

Ja dzisiaj śniłem po miansie o muzyce i tworzyłem ją we śnie, spoko motyw.

A tera podjadam ok 10mg w dzień, zamiast benzo wrzucać i nawet spoko działa.
  • 83 / 1 / 0

Ja biorę mianse nasennie. Połówkę Lerivonu. Lerivon ma. Chyba 30 mg czyli biorę 15. Nawet spoko mnie usypia, choć czasem nie działa. Za to sny mam mega fajne i realistyczne. Nie miałem chyba ani razu koszmarów. Biorę ją jakieś ponad 2 lata, codziennie.
  • 150 / 36 / 0

Czy ktoś po miansie też ma tak, że kiedy przyśni się jakiś realistyczny, dziwny sen, to przez kilka minut po przebudzeniu zachowuje się dziwnie, czasami irracjonalnie, zbyt odważnie? Dla przykładu, minionej nocy śniło mi się, że nagrywam jakieś vlogi po angielsku z tego jak się myję, po obudzeniu już wstawałem z łóżka, żeby wziąć telefon i zacząć się nagrywać spod prysznica xD
  • 25 / 1 / 0

Dobre to. Jestem na dość gwałtownej redukcji pregabaliny pozbawiony benzo, czasem więc biorę mianserynę nieco wcześniej. Dzisiaj "doraźnie" wzięte 20mg ok 21 i nastąpiło uspokojenie, tak upragnione. Do tego jak zwykle na miansie, dobrze się wyśpię. Normalnie jestem na 10mg/noc i kłądzie jak trzeba.
  • 1174 / 266 / 0

Też 'wyciszałem' się mianseryną gdy nie miałem benzo pod ręką, daje radę.
  • 1926 / 212 / 1

Oj... to ja po mianserynie (ale dawki 30-60 na noc) nastepnego dnai po porannej kawie byłem jak odpalony.
Moze tak jak neurole hamuja dope w wiekszych dawkach a w malych uspokajaja, tak mianseryna w malych uspokaja a wiekszych odpala dop/ na
  • 1 / / 0

Cześć i czołem! Mam szybkie pytanie... Od dwóch tygodni biorę mianse w dawkach 0-10-50 na depresję. Są jakieś przeciwwskazania do przypalenia mj raz na jakiś czas? Czy może jeszcze bardziej poryc mi baniak? :)
  • 25 / 1 / 0

Na angielskiej wikipedii całkiem sporo info przejrzałem. Ciekawą rzeczą jest to, że dawki nasenne to ponoć w okolicach 10mg się zamykają, od 30mg zaczyna się działanie bardziej antydepresyjne. Dlatego staram się brać nie więcej niż 20mg na sen, raz po większej dawce faktycznie źle spałem.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1084 uczestników Wejdź na czata