Ephedra Sinica - uprawa

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 692 / 94 / 0

Nie mam konkretnego info jak często.
Mam napisane, że trzeba bardzo uważać przy podlewaniu kiedy młoda roślina wzrasta bo strasznie łatwo ją przelać.
  • 692 / 94 / 0

Dobra, za to moja roślinka wkracza powoli w to podłe życie.
Przyszedł mi perlit dziś i 0,2l tytanitu.
Załączam zdjęcia jak u mnie to wygląda i mam pytanko do Ciebie @Ilmostro, jak myslisz, zostawić to póki co w tym miejscu w którym kiełkowało czy przenieść na parapet?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

"Rozpuszczają ego". Coraz więcej badań potwierdza, że narkotyki mogą leczyć [RAPORT]

Być może już wkrótce lekarze dostaną nowe przełomowe leki dla chorych na depresję, zespół stresu pourazowego oraz dla uzależnionych, którzy starają się zerwać z nałogiem. Będą to zakazane dzisiaj na całym świecie psychodeliki.

Dostarczali narkotyki jak w serialu “Breaking Bad”. Zostali schwytani z kokainą za 25 mln funtów

Sąd w Wielkiej Brytanii skazał dwóch handlarzy narkotyków, których sposób działania przypominał metodę z telewizyjnego show.
  • 100 / 19 / 0

Chyba już można na parapet ale ze słońcem to słabo dzis przynajmniej u mnie:D
Tytanit od jakiej fazy bd stosował i z czym? bo jego sie dolistnie daje:)
  • 692 / 94 / 0

To moja ephedra. Nazwałem ją Bogdan.
Rośnie ładnie.
Tytanit można stosować też przy podlewaniu, ja nałożyłem troszeczkę pędzelkiem. Ale to dosłownie kropelka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 100 / 19 / 0

mi z 4 zostały 2 ta co padła od suszy coraz gorzej wygląda chyba też padnie, tak wygląda że w tych małych doniczkach trzeba je podlewać co drugi dzień jak są cały dzień na słońcu
  • 692 / 94 / 0

Dlatego ja trzymałem tą doniczkę jakoś 0,4m od parapetu, więc jest jasno, ale bez bezpośrednich promieni słonecznych.
Zaraz wrócę do Twojego posta o Funabenie i wysieję parę nasionek.
A, jeszcze powiem jak wygląda zawartość donicy: torf odkwaszony pomieszany z ziemią kaktusową (to samo pH), duużo perlitu, jedna garść nawozu NPK Polifoska. Jak podlewałem ziemię to nie chciało mi się iść po inną konewkę więc wylądowała tam pewna zawartość tytanitu też, jak roślinki wyrosną to będą miały pożytek przy okazji:)
Na Bogdana naprowadziłem jakoś 1,5ml tytanitu za pomocą pipety pasteura i teraz już go zostawię w spokoju.

Edit:
W donicy jest 10 nasionek Ephedra Sinica wcześniej zaprawionych w funabenie i stoi w tym samym miejscu, w którym wykiełkował Bogdan.
  • 100 / 19 / 0

Tytanitu się daje 200ml na 200l wody z tego co pamiętam ostro poleciałeś z nawozami :D
Polifoska 6?
  • 692 / 94 / 0

Nie, Polifoska 5: NPK(MgS) 5-15-30(2-7)
I o chuj hehe, nie chciało mi się tego liczyć, no cóż, najwyżej będzie drzewo ephedrowe %-D
Albo zdechnie.
  • 100 / 19 / 0

A ta doniczka jest duża? nawóz rozumiem na spód doniczki?:D
  • 692 / 94 / 0

Nie dałem na spód, wymieszałem nawóz z ziemią w doniczce.
Spora doniczka, jutro wrzucę jakieś zdjęcie.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1111 uczestników Wejdź na czata