uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 2 z 2
  • 1432 / 70 / 0
Nie zostawiajcie nasion zanurzonych w wodzie, od razu jak opadną, to wyciągajcie.
Mi tak zdechło nasionko, a było zajebistej jakości. Think Big od DP.
W ciągu jednej nocy opadło na dno, wykiełkowało i się udusiło pod wodą.

Do autora wątku: stary, naprawdę te wszystkie podstawy masz opisane i tu na forum i w 1000 innych miejsc w necie. Zamiast angażować w zadawanie banalnych pytań tyle osób, wystarczy poszukać i poczytać...
LSD - Piękna i Bestia
  • 11586 / 2238 / 0
Spotkałem się z opiniami, że wrzucanie pestek do wody jest zbyteczne i tylko przedłuża proces. Być może też "udusiłem" w ten sposób dobrą pestkę (Sweet Tooth auto z Barneys Farm). Otwarła się, pokazała białe i stanęła.
Ostatnie pestki w tym sezonie kładłem od razu na waciki i w tym przypadku w zupełności to wystarczyło. Nie bardzo kumam po co w ogóle to pływanie - przecież dobrze namoczone waciki (2 warstwy) dają praktycznie ten sam efekt bez ryzyka komplikacji - dodatkowo pestki mają wilgoć z każdej strony.
  • 331 / 12 / 0
Pierwsza uprawa. Zostawiać w wodzie nasionko na 5-8 godzin w wodzie i czekać aż opadnie czy nie? Przy kielkowaniu na wacie sprawdzać dwa razy dziennie czy nie wyszedł kiełek i przy każdym sprawdzeniu zmieniać waciki czy tylko nawilzac te same?
  • 969 / 236 / 0
@Jezus Chytrus
Spotkałem się z opinia że własnie dobrze namoczyć jest automaty które racji grubszej skorupki maja ciężej wykiełkować.
Sam też tak zrobiłem z automatami - 24h i w wodzie i jak tylko nasionka pękały i pokazywało sie oczko - myk na waciki przykryte papierowym ręcznikiem, trzymane w ciemnym miejscu o temperaturze ok 25 stopni i kontrola wilgotności cały czas.

@modest
Jak to automaty to możesz namaczać w wodzie a potem na waciki. Generalnie możesz startowac na wacikach. trzeba pilnować wilgotności - podłoże i przykrycie ma być porządnie wilgotne ale nasiona nie mają być zanurzone w wodzie, waciki nie mają pływać w wodzie.Nie , nie zmieniasz żadnych wacików.Generalnie kiełek jest bardzo wrażliwy więc jakiekolwiek manipulowanie bezpośrednio nasionkiem ogranicz do minimum.Przenoszenie do gleby też ostrożnie i czysta najlepiej wyparzoną pencetą a nie paluchami.

Jest też fajna opcja - włożenie nasion przygotowanych w na wacikach i przykrytych papierem i porządnie zwilgoconych do torebki plastikowaj z zipperem , nadmuchanie jej i zamknięcie po czym umieszczeniu w ciepławym ciemnym miejscu.Robi się taki mini propagator.
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 2 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.