Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy dziurawiec działa?
1.Tak
46
64%
2.trochę
23
32%
3 Nie.
3
4%

Liczba głosów: 72

ODPOWIEDZ
Posty: 306 • Strona 23 z 31
  • 139 / 16 / 7
@Dronny
Taa, musisz zdobyć susz a późnij powybierać kwiatki.

Ale na poważnie - to po jasny chuj ci to?

Dziurawiec jak wspomniałem wyżej działa w perspektywie długofalowej przywracając pewną stabilizację limbiczną.
Trza też uwzględnić efekty uboczne oczywiście.

70% alkoholu wyciągnie esencje.
Wyciągi wodne nie som antydepresyjne.

Kup se pół kilo dobrego dziurawca od wiarygodnego vendora i wyciągaj.
Późnij po malu se to aplikuj co by pozbyć sie strachów jeno ino som. Bo jak ni ma to wygięcie osi w kierunku euforii odbije sie wegetatywnie.
The fact is, we have lost more knowledge than we ever had.
  • 641 / 97 / 0
Pamiętać należy iż dziurawce też są różne (zwyczajny, czteroboczny, skąpolistny itp.) Najważniejszy jest ten z tytułu wątku czyli zwyczajny ale i sprzedawcy często go fałszują np. syntetycznymi barwnikami.
  • 2774 / 1529 / 34
Dobry intrakt będzie działał niektóre składniki mają koncentrację w organizmie ludzkim po 3h a działają do 12h.
Ma dosyć silne działanie SNDRI ale nie tylko.

Jeżeli świeże kwiaty dziurawca (Flos Hyperici) zwilżymy spirytusem, a następnie zalejemy ciepłym olejem słonecznikowym, lnianym, migdałowym, ostropestowym, sojowym, ryżowym lub kukurydzianym – uzyskamy po kilku tygodniach maceracji bardzo cenny wyciąg olejowy, bogaty w hiperycynę, pseudohiperycynę i hiperforynę. Polecam proporcje 1:1 (olej do świeżego surowca). Surowiec warto rozdrobnić. Wyciąg można przecedzić po około 3-4 tygodniach.

Olej dziurawcowy działa przeciwzapalnie na skórę, antyseptycznie i gojąco. Przyśpiesza gojenie ran. Niestety zwiększa też wrażliwość na promienie słoneczne, dlatego trzeba zachować odpowiednią ostrożność. Podany doustnie wybitnie wzmaga wydzielanie żółci. Pobudza przemianę materii, znosi stany znużenia i depresji. Poprawia wydajność intelektualną. Można go zażywać równocześnie z miłorzębem, yerba mate@LOBO87, kwasem glutaminowym, surowcami koffeinowymi i arniką. Łagodzi objawy trądziku. Jest wskazany przy zmęczeniu w przebiegu chorób zakaźnych i w okresie rekonwalescencji. Olej dziurawcowy można zażywać po 1-2 łyżeczki dziennie. Efekty zażywania są widoczne po około 2-3 tygodniach.

Olej dziurawcowy obniża dodatkowo poziom cholesterolu i cukru we krwi.

W leczeniu chorób skóry (odleżyny, liszaje, łuszczyca, oparzenia, owrzodzenia) można go mieszać z tranem, olejem rokitnikowym,wyciągiem olejowym z żywokostu lub pokrzywy.
https://rozanski.li/1012/olej-z-kwiatw- ... toterapii/
Dirty summer narcotic trust devil fruit like one piece manga, psychodelic mystic! Gra trwa
  • 13 / / 0
Dzięki za odpowiedzi, ale i tak już nie aktualne xd
Miałem, a właściwie nadal mam problem z dość długotrwałym stanem (epizodem?) depresyjnym. Chciałem sobie jakoś pomóc, więc zdecydowałem się jeszcze pokombinować z tym dziurawcem i piłem przez 3 tygodnie gotową nalewkę z apteki (Intractum Hyperyci). Przez pierwszy tydzień czułem nawet jakąś poprawę, ale właściwie zbiegło się to z dobrą pogodą, więc nie wiem nawet czy efekt nie był na granicy placebo. Później wszystko wróciło do normy, może ew. czułem większą chęć co do socjalizacji, byłem nieco bardziej otwarty. Ostatecznie i tak musiałem iść do specjalisty. Aktualnie lecę na sertralinie :(
  • 2774 / 1529 / 34
Zainteresowanie lekami przeciwdepresyjnymi zaczęło się w latach 50-tych ubiegłego wieku. Przez przypadek odkryto psychostymulujące właściwości iproniazydu, imipraminy, by przez następne lata w pocie czoła syntetyzować nowe, lepsze antydepresanty. Tymczasem, substancje o identycznym działaniu były od zawsze na wyciągnięcie ręki – ktoś wymyślił je już bardzo dawno i umieścił w jednym z ziół…

Nazwa rodzajowa Hypericum wywodzi się z greckich słów hyper („nad”) oraz eikon („obraz”), gdyż niegdyś kwitnącymi gałązkami dziurawca przyozdabiano od święta religijne obrazy. Polska nazwa dziurawca nawiązuje z kolei do jego budowy morfologicznej: gdy popatrzymy pod światło na jego listek, zauważymy małe dziurki, będące w rzeczywistości zbiornikami wypełnionymi pachnącym olejkiem.

W polskiej medycynie ludowej dziurawiec był wykorzystywany już od dawna, a sama roślina wywodzi się właśnie z terenów Europy. Surowcem zielarskim są szczyty pędów, które zbiera się w początkowej fazie kwitnienia (dziurawiec zakwita zawsze przed dniem świętego Jana!) i suszy w przewiewnym , zacienionym miejscu. Zioło tradycyjnie stosuje się wewnętrznie w zaburzeniach nastroju, depresji, wyczerpaniu nerwowym i przy przemęczeniu. Odwary z dziurawca mogą być pomocne przy chorobach przewodu pokarmowego, ze względu na działanie rozkurczające, żółciopędne i ściągające (dzięki zawartości garbników). Z dziurawca można sporządzić także olej, który aplikuje się na skórę przy łojotoku, trądziku czy dermatozach. W tradycji ludowej, oprócz wielu właściwości leczniczych, dziurawiec posiadał także silne moce magiczne – jego ziele miało odstraszać złe duchy i odpędzać uroki.

Jak działa dziurawiec?

Do najważniejszych składników czynnych zioła należą naftodiantrony – hiperycyna i pseudohiperycyna oraz hiperforyna, a także flawonoidy. Związki te są inhibitorami wychwytu zwrotnego neurotransmiterów: serotoniny, noradrenaliny i dopaminy, zaś hiperycyna może działać jako inhibitor monoaminooksydaz i modulator receptorów GABA-ergicznych (ma ona także zdolność przenikania bariery krew-mózg). Regularne stosowanie dziurawca prowadzi do zmian w gęstości i wrażliwości receptorów dla przekaźników (down i up-regulation), wpływając na funkcje ośrodkowego układu nerwowego. Należy jednak pamiętać, że działanie antydepresyjne posiadają jedynie wyciągi z dziurawca (polarne).

Skuteczność H. perforatum udowodniono w badaniach klinicznych, z których część, oprócz kontroli względem placebo, uwzględniała także klasyczne antydepresanty. Według dostępnych danych wyciąg z dziurawca może działać z porównywalną siłą jak paroksetyna (przy czym jest znaczniej lepiej tolerowany). W porównaniu z innym SSRI – fluoksetyną – stwierdzono, że produkt roślinny działa nawet skuteczniej. Podobne wnioski wysunięto, porównując wyciągi z dziurawca z innymi syntetycznymi antydepresantami, między innymi imipraminą. W niektórych krajach, jak na przykład Niemcy czy Stany Zjednoczone, produkty lecznicze na bazie dziurawca są wykorzystywane w leczeniu depresji na równi z lekami syntetycznymi.
https://mgr.farm/opinie/dziurawiec-hype ... ane-ziolo/


DZIURAWIEC – POLNE ZŁOTO
Surowcem leczniczym jest jego kwitnące ziele (Herba Hyperici), niegdyś popularne głównie jako środek żółciopędny i przywracający równowagę w przewodzie pokarmowym. Współcześnie, z uwagi na wyraźne działanie przeciwdepresyjne i uspokajające dziurawiec stosowany jest przede wszystkim w terapii zaburzeń ze strony układu nerwowego – poprawia bowiem samopoczucie, wzmacnia, uodparnia na stres, usprawnia procesy nauki i zapamiętywania oraz działa adaptogennie.
Dziurawiec – polne złoto
Surowcem leczniczym jest jego kwitnące ziele (Herba Hyperici), niegdyś popularne głównie jako środek żółciopędny i przywracający równowagę w przewodzie pokarmowym. Współcześnie, z uwagi na wyraźne działanie przeciwdepresyjne i uspokajające dziurawiec stosowany jest przede wszystkim w terapii zaburzeń ze strony układu nerwowego – poprawia bowiem samopoczucie, wzmacnia, uodparnia na stres, usprawnia procesy nauki i zapamiętywania oraz działa adaptogennie.

Historia nie całkiem zwyczajna
Jako lek o uniwersalnym działaniu dziurawiec polecali już starożytni uczeni i medycy, m. in.: Hipokrates, Teofrast i Galen, a w XVI w. także Paracelsus. Dziurawiec zwyczajny (łac. Hypericum perforatum) to bowiem zioło wyjątkowe, mimo, że gatunek ten nosi nazwę „zwyczajny”. O szczególnej popularności tej rośliny w ludowej tradycji zielarskiej świadczy choćby mnogość jej nazw, bo dziurawiec to inaczej: świętojańskie ziele, czy ziele świętego Jana, ziele boginki , dziurawik, zanowyt, arlika, przestrzelon, michałkowate ziele, krzyżowe ziele, dzwoniec, dzwonki Panny Marii, krew Matki Bożej, krew Pana Jezusa, krewka – by wymienić tylko niektóre. Nazwy „świętojańskie ziele” lub ziele świętego Jana według niektórych źródeł pochodzą stąd, iż roślina ta zakwita około 24 czerwca, inne zaś wywodzą ją od Rycerzy św. Jana Jerozolimskiego, którzy używali go do leczenia ran w czasie wypraw krzyżowych. Ziele nazywano dawniej także fuga daemonum (ucieczka demonów ), co według niektórych sugeruje, iż używano dziurawca do wypędzania duchów nieczystych, a u schyłku epoki średniowiecza roślina ta była rekwizytem egzorcystów. Inni uważają jednakże, że nazwa ta wiąże się z niezwykle cenionym działaniem przeciwdepresyjnym. Powstała ok. 795 r., farmakopea z Lorsch zalecała ziele dziurawca na melancholię .


Powszechna i niepozorna
Dziurawiec to roślina wieloletnia z rodziny dziurawcowatych, w skład której wchodzi ok. 400 gatunków. Występuje w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej oraz Północnej Afryce. Naturalnie w Polsce występuje 8 gatunków, a najbardziej rozpowszechniony jest dziurawiec zwyczajny. Roślina dorasta do ok. 40 cm, posiada równoległe ulistnienie; liście są podłużne, a ich cechą charakterystyczną są rzędy małych dziurek, widocznych pod światło - wewnętrzne zbiorniki z olejkiem eterycznym. Żółty kwiatostan jest gęsty i rozgałęziony, zebrany w grona w szczytowej części rośliny. Kwitnienie przypada na okres letni: od czerwca do września, a owocem jest wielonasienna, jajowata torebka. Zioło występuje licznie na łąkach, miedzach i ugorach, a także w lasach i gęstych zaroślach. Inne lecznicze gatunki dziurawca, to m. in.: dziurawiec skąpolistny (Hypericum montanum), czteroboczny (Hypericum quadrangulum) i rozesłany (Hypericum humifusum).


Laboratorium natury
Pod względem składu chemicznego ziele dziurawca to prawdziwa skarbnica związków aktywnych; zawiera m. in. olejki eteryczne – głównie pinen i cineol, hyperynę, hiperycynę, flawonoidy: hiperozyd, rutynę, kwercetynę i kwercytrynę, a ponadto: garbniki, żywice, antocyjany, witaminę C i karoten, azulen, cholinę i acetylocholinę, kwasy: kawowy, chlorogenowy, GABA i nikotynowy oraz pektyny, sole i saponiny.
Barwiąca na czerwono hiperycyna to główny, obok pseudo- i protohiperycyny, związek czynny występujący we wszystkich gatunkach dziurawca. Pobudza ośrodkowy układ nerwowy i jest naturalnym inhibitorem monoaminooksydazy MAO. Związek ten jest powszechnie wykorzystywany w leczeniu zaburzeń depresyjnych; poprawia nastrój i zdolność kojarzenia oraz pozytywnie wpływa na koncentrację. Mechanizm działania przeciwdepresyjnego dziurawca opiera się na hamowaniu wchłaniania zwrotnego dopaminy, serotoniny, kwasu gamma-aminomasłowego, glutaminianu i noradrenaliny, ponieważ podnosząc stężenie tych mediatorów dziurawiec wyzwala dobre samopoczucie.
https://www.colfarm.pl/en/magazine/for- ... olne-zloto.

Dziurawiec
(Hypericum L.)Hyperforyna, Hyporycyna
Modulacja transmisji monoamin –
wpływ poprzez kanały sodowe
Nieselektywne hamowanie wy-
chwytu zwrotnego monoamin
Wpływ na funkcję receptora 5HT1
Wpływ na aktywność dopaminer-
giczną
Modulacja neuroendokrynna
Potwierdzona
Metaanaliza badań RCT
(n = >5000) – działanie
przeciwdepresyjne
wieksze niż placebo oraz
porównywalne z SSRI i
TLPD (non-inferiority).
Istotnym ograniczeniem w przypadku preparatów z ziela św. Jana jest fakt, że przy
ich stosowaniu (zwłaszcza wysokich dawek) dochodzi do indukcji izoenzymu CYP3A
oraz p-glikoproteiny. W przypadku politerapii może to prowadzić do zmniejszenia stę-
żenia w surowicy wielu leków, między innymi doustnych środków antykoncepcyjnych,
digoksyny, warfaryny. Może zwiększyć się metabolizm i wydalanie ksenobiotyków.
Co istotne, preparaty z dziurawca wchodzą w interakcje z wieloma lekami psycho-
tropowymi: klomipraminą, citalopramem, alprazolamem, klozapiną, sertindolem,
aripiprazolem, zopikolonem, diazepamem.

W przeciwieństwie do standardowych inhibitorów wychwytu zwrotnego, nadczynność spowodowana przez dziurawca hamuje ponowne wchłanianie zwrotne poprzez zwiększenie wewnątrzkomórkowych stężeń jonów Na +. Na poziomie receptora, przewlekłe leczenie z powodu hiperycyny obniża poziom adrenergenu beta1, podwyższa stężenie postsynaptycznych receptorów 5-HT1A i receptorów 5-HT2.
https://inpst.net/blog/no-more-drugs-st ... are-there/

Biflawonoidowy amentoflawon znacząco hamował wiązanie na receptorze serotoninowym (5-HT (1D), 5-HT (2C)), D (3) -dopamina, opioid delta i benzodiazepiny. Hiperycyna naftenantronowa wykazywała znaczącą aktywność w stosunku do receptorów D (3) i D (4) -dopaminy i receptorów beta-adrenergicznych. Z wyjątkiem receptora D (1) -dopaminy, hiperforina pochodnej chloroglucynolu była mniej aktywna niż inne składniki SJW badane na wszystkich receptorach poddanych skriningowi.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12110997/
Dirty summer narcotic trust devil fruit like one piece manga, psychodelic mystic! Gra trwa
  • 2774 / 1529 / 34
Aktywator kanału TRPC6 Hyperforin indukuje uwalnianie cynku i wapnia z mitochondriów.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19845832/
@Stteetart
@Hash_Oil
Dirty summer narcotic trust devil fruit like one piece manga, psychodelic mystic! Gra trwa
  • 18 / 3 / 0
Witajcie, czy ktoś z Was obecnie zażywa Intractum Hyperici Phytopharm 100 ml - wyciąg z dziurawca lub stosował w przeszłości? Biorę to od 10 dni i od 4 dni mam silne buczenie w uszach, albo w głowie, ciężko to określić. To buczenie jest cały czas. Przy lekach SSRI, szczególnie na początku brania miałam takie przemijające buczenia słyszalne w nocy, ale nie były tak nasilone i uciążliwe jak teraz. Dziurawiec działa na podobnej zasadzie do SSRI więc wnioskuje, że on może być powodem. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć w tym temacie, bo jest to mocno wkurzające?
  • 641 / 97 / 0
Po pierwsze to nie sezon na dziurawca, pod wpływem słońca dostaniesz plam na skórze. Powinno się czekać do listopada.
  • 18 / 3 / 0
Dziękuję za odpowiedz, ale chyba nie o to pytałam. Biorąc pod uwagę obecną sytuację i to, że większości jesteśmy pozamykani w domach, nie wiadomo na jak długo, oparzenie słoneczne raczej mi nie grozi.
Potrzebuję konkretnej informacji, czy zażywanie dziurawca może spowodować objaw szumienia w uszach? Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to bardzo proszę o odpowiedź.
  • 800 / 260 / 0
05 kwietnia 2020Nika37 pisze:
Witajcie, czy ktoś z Was obecnie zażywa Intractum Hyperici Phytopharm 100 ml - wyciąg z dziurawca lub stosował w przeszłości? Biorę to od 10 dni i od 4 dni mam silne buczenie w uszach, albo w głowie, ciężko to określić. To buczenie jest cały czas. Przy lekach SSRI, szczególnie na początku brania miałam takie przemijające buczenia słyszalne w nocy, ale nie były tak nasilone i uciążliwe jak teraz. Dziurawiec działa na podobnej zasadzie do SSRI więc wnioskuje, że on może być powodem. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć w tym temacie, bo jest to mocno wkurzające?
Są trzy opcje:
1. po prostu masz duży poziom serotoniny w synapsach i nie ma się czego bać.
2. masz niedobór sodu.
3. duży stres oksydacyjny w uchu środkowym albo po prostu zjebane krążenie.
Możliwe, że to kilka z wymienionych wyżej przyczyn.
Odpłatne konsultacje na temat diet, nootropów, stymulantów, suplementów, uzależnień, zbijania tolerancji, anhedoni, depresji, porycia ponarkotykowego, harm reduction i innych.
Kontakt:
email: hash_oil@tutanota.com
ODPOWIEDZ
Posty: 306 • Strona 23 z 31
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.