Pomoc w odstawianiu SNRI (wenlafaksyna)

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 88 Strona 9 z 9
Rejestracja: 2014
  • 75 / 2 / 0

Pytanie nie na temat, ale związane z odstawianiem wenli

Sytuacja wyglada tak, że nagle zostałam bez najmniejszej dawki. Moja wina, nie zadbałam o to na zapas. Do lekarza nie mam dostępu, jestem daleko od domu wiec nie mogę pobiec po receptę. Od kilku dni zamiast 225mg brałam 75, w ramach oszczędzania. Ale przeliczyłam się bo nie zostało mi nic i od dwóch dni nie przyjęłam ani miligrama-wiadomo jak to się skończyło, leżę w łóżku z uczuciem jakbym mialam mózg z galarety, ciagle czuje te prądy, przygnębienie na zmianę z wkurwianiem się na każdego, kto powie do mnie choćby pół zdania :niewiem: , coraz mniej energii, procesy myślowe na poziomie zdechłego szczura, nie mam siły nawet się ruszać, chyba że do kibla.
Nie jest mi to na rękę, oczywiście przeboleję swoje jest nie będzie wyjścia.
A pytanie jest takie: czy istnieje cokolwiek, co można zjeść/wziąć/wypić/... żeby opóźnić te wszystkie skutki odstawienia choćby o pół dnia? Ktoś wypróbował w końcu tą kurkumę?
Z dostępnych środków mam np amfetaminę ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić, ze to mogłoby jakoś pomoc. A nawet jeśli, to już wole sie troche pomęczyć.

Wenle biorę od ~9 miesięcy, pod okiem psychiatry. Mniej więcej od pół roku mam dawke 225. Wcześniej leczyłam się ponad trzy lata temu przez półtorej roku, tyle, ze dawki były niższe. Wtedy odstawiłam z dnia na dzień 150mg, czułam się świetnie i nie musiałam wracać do tego juz w ogóle. Kilka stron wcześniej pisałam posta właśnie o tamtym odstawieniu, można se przeczytać.

Jak ktoś ma jakiś pomysł to poproszę, nawę jak nie teraz, bo na przyszłość tez może się przydać

dzięki i pozdrawiam cieplutko
Rejestracja: 2019
  • 4 / 1 / 0

"Skończyła mi się wenla, ale jak coś mam amfę xD W sumie to takie śmieszne nawet."

No ale opuszczając lożę szyderców, @variable po jakim czasie zeszły Ci te brain zapsy? Ja mam lekarza który na drugie ma Konowałow. Kazał mi w 3 dni odstawić wenlafaksynę, na rzecz wortioksetyny. "Wcale nie powinno być objawów odstawiennych" xD

Głupi nie jestem, chociaż może inaczej - mam doświadczenie - no i oczywiście go nie posłuchałem, a schodziłem do końca blistrów. Z 225 mg - przez tydzień 150 mg + 10 Brintellix - potem kolejny tydzień 75 mg + 10 B - no i przedwczoraj zupełna odstawka + 20 mg Brintellixu.

Pytanie w zasadzie ogólne - przy przejściu na wortio mogę liczyć na to, że te objawy odstawienia wenlafaksyny będą mniejsze?
Od wczoraj mam zapsy, a teraz na wieczór co chwilę czuję się jakby mi oczy wypychało - do tego taki dźwięk jakby ktoś głową mi w zośkę grał. Jutro do pracy, rodacy.

Mam jeszcze w zapasie dwa opakowania 150 + 75 mg, ale nie sądziłem że będzie mi gały wysadzać.

-------------------------

Nikt nie odpisał, więc sam odpowiadam. Zeus przestał mnie trzepać po dwóch dniach, co ciekawe - biorąc nasennie kwetiapinę, przez 2 godziny gdy usypiałem brain-zapsy jakby ustąpiły. Zastosowanie na co dzień ma to żadne, bo w stan zmulony nie jest zbytnio produktywny, ale może komus kto siedzi w domu i próbuje to przeczekać, ta wiedza pomoże.

Scalono. taurinnn

Handlarze narkotyków wyjaśniają, dlaczego koronawirus psuje im biznes

Chemikalia używane do produkcji metamfetaminy i fentanylu pochodzą głównie z Chin, a kartele w Meksyku zaczynają poważnie odczuwać ich brak...

USA: Liczba zgonów związanych z alkoholem rośnie – zatrważająca statystyka dotyczy zwłaszcza kobiet

Amerykanie „zapijają się na śmierć”, a ilość zgonów spowodowanych alkoholem rośnie jak nigdy, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet – pokazuje nowe badanie. Wskaźnik śmierci wywołanej spożyciem alkoholu wzrósł z 3,1% do 3,6% pomiędzy rokiem 2000, a 2016, podczas gdy ta sama statystyka wśród populacji męskiej wynosi od 1,4% do 1,8% każdego roku.
Rejestracja: 2020
  • 1 / / 0

Cześć wszystkim.
Od 2,5 roku biorę velaxin er w max dawce 225. Pol roku temu zacząłem schodzić, oczywiście pod kontrola psycho. W grudniu byłem na 75 i 37,5 co drugi dzień. I wszystko zaczęło wracać. Brak jakiekolwiek chęci do życia, myśli samobójcze. Jest duzo gorzej niz zanim zacząłem się leczyć. Psycho mówi ze to nawrot i trzeba zacząć wszystko od początku. Aktualnie biorę 150 i mamy dalej zwiększać. Tylko ze one w ogóle nie działają. Nic się nie polepsza. Jak to możliwe ze deprecha wróciła skoro nie zdążyłem jeszcze odstawić leków? I kiedy one w końcu zaczną działać?
Rejestracja: 2019
  • 47 / 5 / 4

Jest to pierwsza substancja którą odstawiam w życiu. Odstawiam? Po prostu skończyła mi się z dnia na dzień.
Obudziłem się z ręką w nocniku i biorąc normalnie dawkę 300mg, ostatni tydzień brałem po 150mg, a dziś jest drugi dzień odkąd nie biorę. Czuje już prądy w głowie i każdy ruch gałką powoduje niechęć.
Znalazłem w biurku 2-3 tabletki po 75mg chyba ale nie wiem czy jest sens i brania by znikły na jeden dzień, a potem wszystko od początku.

Czy DXM może w jakiś sposób zmniejszyć objawy, czy gra nie warta świeczki?
Rejestracja: 2014
  • 2948 / 272 / 0

Współczuję, tez odstawiłem z dnia na dzień cold turkey dawkę 225mg. Prądy w głowie czyli brain zaps mozesz miec nawet przez dwa miesiące oczywiscie coraz mniej intensywne, najgorsze są pierwsze 2 tygodnie. Ale da sie to przeżyć, ja nawet do pracy chodziłem w takim stanie. Trzeba sie przyzwyczaic do tego erroru.

Co do DXM to nie wiem, teraz masz w przekaźnikach burze moze lepiej niczym nie mieszać. Chyba że DXM dziala jako SSRI , tego nie wiem .
Rejestracja: 2019
  • 47 / 5 / 4

znalazłem kilka tabletek idealnie tyle by brać co drugi dzień od jutra aż do wizyty.
jestem za słaby by wytrzymać takie coś, szczególnie ze dostaje się jeszcze pierdolca od ciągłego siedzenia w domu.

przy kontakcie z lekarzem wspomnę o objawach odstawiennych i przy okazji spróbuje przejść na coś innego. z tego co czytałem wcześniej to wzięcie innych substancji z tej grupy może zniwelować skutki odstawienne? jeżeli tak to uciesze się nie miłosiernie.

teraz szybka kąpiel i lecę zaraz w kime.
Rejestracja: 2019
  • 739 / 54 / 0

Ja wenlafaksyne bardzo źle wspominam co ze mną się działo jak byłem na wenli to jest nie do opisania miałem takie lęki wahania nastroju poziom hard .. słyszałem jakieś głosy wgl z łóżka nie wstawałem .. Nigdy więcej Wenli !!!
Rejestracja: 2014
  • 2948 / 272 / 0

25 marca 2020Jonathan pisze:
z tego co czytałem wcześniej to wzięcie innych substancji z tej grupy może zniwelować skutki odstawienne? jeżeli tak to uciesze się nie miłosiernie.

teraz szybka kąpiel i lecę zaraz w kime.
Tak.
Posty: 88 Strona 9 z 9
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 807 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sem i 4 gości