Organiczne związki chemiczne oddziałujące na receptory kannabinoidowe w mózgu.
Więcej informacji: Kannabinoidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
 • 1698 / 284 / 0
A więc zacznijmy - skąd wzięły się syntetyczne kannabinoidy?
W 1984 roku zespół badaczy pod przywództwem Johna Williama Huffmana rozpoczął opracowywać syntetyczne kannabinoidy aby pomóc pacjentom ze stwierdnieniem rozsianym, HIV lub przechodzącym chemioterapię. Dr. Huffman i jego zespół stworzyli 450 syntetycznych kannabinoidów (seria JWH) przez 30 lat. [...] W grudniu 2008 THC Pharmaceutical wykryło JWH-018 w Spice, produkcie sprzedawanym jako naturalna mieszanka ziół w wielu smartszopach offline i online od 2002.

Chyba każda starsza osoba z tego forum doskonale pamięta te czasy, kiedy ludzie autentycznie myśleli, że to mieszanka egzotycznych roślin lub czegoś podobnego.

Pomimo struktur chemicznych względnie różnych od THC (tetrahydrokannabinolu, główna substancja aktywna w konopiach) nazywane są „syntetycznymi kannabinoidami” ponieważ wiążą się z tymi samymi receptorami co THC.

W przeciwieństwie do THC, niektóre syntetyczne kannabinoidy są pełnymi agonistami receptorów CB1 i CB2 (co sprawia, że są śmiertelne w przypadkach przedawkowań). Jeśli zamierzasz ich użyć, spróbuj zdobyć jak najwięcej informacji!

Efekty
Efekty syntetycznych kannabinoidów zależą od:

SUBSTANCJI (dawki, czystości, mieszanki, metody podania)
TEGO, KTO UŻYWA (nastroju, oczekiwań, przyzwyczajeń);
KONTEKSTU (gdzie, z kim…)

Badanie przeprowadzone przez niemieckiego autora, który wypalił 0.3g „Spice Diamond” wspomina, że pierwsze efekty pojawiły się po 10 minutach po zażyciu i utrzymywały się przez kolejne 6 godzin. Efekty głównie cechują się zwiększeniem tętna, czerwonymi oczami, suchymi ustami i zmianami samopoczucia i postrzegania. Niektóre efekty utrzymywały się następnego dnia po zażyciu. Kilku użytkowników zgłosiło bardzo intensywne doświadczenia, dziwne odczucia fizyczne, halucynacje, ataki paniki, utratę przytomności i mdłości. Efekty trwały dłużej niż efekty konopi.

Nie da się łatwo sprawdzić (ani w produkcie, ani w całej jego partii) które kannabinoidy są obecne i w jakich ilościach. Jeśli masz zamiar spróbować, zawsze zaczynaj od małej ilości i zwiększaj dawkę tylko, jeżeli czujesz się z tym komfortowo.


Powodują zmiany w zachowaniu człowieka, m.in.:
 • zmieniony odbiór rzeczywistości,
 • uzależnienie fizyczne,
 • uzależnienie psychiczne,
 • zespół pozapiramidowy,
 • zespół amotywacyjny
 • objawy psychozy przejawiające się w urojeniach lub w myśleniu oderwany od rzeczywistości,
 • skrajne stany lękowe,
 • paranoja,
 • omamy,
 • myśli samobójcze i samobójstwa,
 • wzrost agresji,
 • przy aktywności seksualnej podczas bycia odurzonym i późniejszym odstawieniu kannabinoidów zauważa się znaczący spadek libido.
Należy wspomnieć, że skutki zażywania tych substancji są zależne od osoby, okoliczności, dawki, zanieczyszczenia, sposobu przyjęcia.

Skutki zdrowotne zażywania kannabinoidów:
 • przyspieszenie pracy serca i podwyższenie ciśnienia krwi,
 • zmiany skórne w tym wypryski,
 • nudności,
 • wymioty,
 • uszkodzenia nerek,
 • drgawki,
 • zawał serca,
 • zgon.
Kiedy nie zażywać? Syntetycznych kannabinoidów dla własnego dobra nie należy zażywać, jeżeli:
Nie masz ochoty lub masz wątpliwości. Ty decydujesz!
Masz jakiekolwiek problemy z sercem, układem krwionośnym lub ciśnieniem krwi.
Masz jakąkolwiek chorobę psychiczną (lub pojawiła się ona w rodzinie) lub przechodzisz przez ciężki moment w życiu. Zażycie substancji może pogorszyć sprawę.
Jesteś w ciąży/karmisz piersią. Zażycie substancji może wpłynąć negatywnie na płód/dziecko.
Jesteś podatny na uzależnienia.

Sytuacja prawna w Polsce
Polskie Prawo sankcjonuje używanie i posiadanie każdej ilości narkotyków (Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii). Prokurator ma jednak możliwość umorzyć postępowanie “przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa (art 62.a UoPN), w przypadku posiadania nieznacznej ilości narkotyków na własny użytek.
Duże ilości mogą być uznane za zbrodnie i sąd oceni, czy ma do czynienia z przypadkiem dystrybucji. Produkcja może być potraktowana jak zbrodnia i grozić do 9 lat pozbawienia wolności.
Prowadzenie: grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 10 lat, w przypadku wykroczenia na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Źrodła:
https://www.drugabuse.gov/publications/ ... nnabinoids
https://drugs-forum.com
https://sin.org.pl/substancje/syntetyczne-kannabinoidy/#
https://dopek.info/
https://hyperreal.info
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2020 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono w jedno kompendium
Uwaga! Użytkownik Vetulani44 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
 • 5802 / 386 / 10
Odnośnie sytuacji prawnej: jeśli substancja, której używasz nie jest spisana na wykazie*, tylko jest "środkiem zastępczym", tzn. podpada pod ekstremalnie techniczny opis grupy III-NPS – wtedy karą za posiadanie (zgodnie z art. 62b ust. 1 UoPN) jest grzywna, a nie pozbawienie wolności.

* — Wykaz jest teraz podzielony, na tekst oryginalny oraz jego zmianę (niesamowicie ch*jowa robota ze strony ministerstwa). Opis grupy III-NPS jest na 65. stronie tekstu oryginalnego.
Są rzeczy których nie warto doświadczać na bani.
 • 547 / 49 / 0
Czy jak zeobie druciarsko jwh210 w wodce (nie ma nic pod reka) chociaz na kilka g podkladu to jest szansa ze jako-tako zadziala? Szukam alternatywy dla vapo prochu z folii/crsck pipe bo nie dziala nic poza sercem
Predzej martwy niz slaby
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.