Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3251 • Strona 296 z 326
  • 203 / 30 / 0
@blackgoku
Tak, na depresję. Razem z lekarzem zdecydowaliśmy się na taki ruch za moją namową, ponieważ na dulo wystąpiło pogorszenie objawów oraz ogromna senność i brak motywacji i pare innych rzeczy znacząco utrudniały funkcjonowanie i naukę na studiach.

Nie ma przeciwskazań, abym do noopeptu i bupro dołożył kurkuminę, bacopę, ashwę i ginko lub winpocetynę (lub oba? Zastanawiam się czy w takim przypadku krew nie będzie za bardzo rozrzedzona, ostrzegała mnie przed tym farmaceutka, ale wiadomo jak to z nimi czasami jest... :) Obok tego wszystkiego niedawno zacząłem używać tabaki nootropowo, zamiast plastrów nikotynowych - czy pasuje ona do zestawu nootropowego czy bardziej przeszkadza?
  • 3650 / 986 / 2
Tabaka ogólnie po pewnym czasie przeszkadza w sensie nie możesz bez niej funkcjonować. Nie baw się w receptory nikotynowe, bo to jest wyższa szkoła jazdy, a o uzależnienie łatwo. kurkumina może sporadycznie, byle nie brać jednocześnie z bupropionem, bacopa jest ok, ashwa się nie wypowiem, biloba odpada, a już w szczególności winpocetyna (czy tam ekstrakt z barwinka). Szczególnie winpocetyna.
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
  • 203 / 30 / 0
@blackgoku
Dziękuję za odpowiedz,
Jeśli możesz to rozwiń proszę dlaczego kurkumina i ginko/winpo odpadają - chciałbym zmontować jakiś seksowny mix bupro + noopept + lecytyna. Co polecisz dodać do tego? Moje studia to praktycznie sama pamięciówka i rozumienie związków przyczynowo-skutkowych z zakresu biochemicznego.

Pozdrawiam!
  • 3650 / 986 / 2
Miło słyszeć, że studia biologiczne. Seksowny czy sensowny miks? ;-)

bupropion, noopept, cdp-cholina, dobre witaminy sporadycznie i elektrolity, ćwiczenia, możesz wrzucić raz na jakiś czas (jeśli psychicznie jesteś w stanie podołać) jakiś psychodelik na podkręcenie zdolności. Powinno wystarczyć. Im więcej suplementów, tym większe może być przekombinowanie przekombinowanie. No chyba, że masz duszę odkrywcy i chcesz po kolei próbować nowe suplementy. Byle się nie gryzły, to można włączać po jednym na minimalny okres i obserwować reakcję organizmu.

kurkumina w dużych dawkach (kurkuma, pieprz), nie może nachodzić na bupropion! biloba i winpocetyna z jasnych względów, o których napisałeś
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
  • 408 / 144 / 0
Brałem kiedyś Noopept + Biloba + Gotu kola. Dosłownie czułem zwiększone krążenie. Po pewnym czasie bardzo mocno wyostrzyło mi wzrok. Dosłownie widziałem kolorowe wzorki na drewnie w pomieszczeniu. Miks jednak trochę za mocny. To były moje początki :-)
  • 1920 / 95 / 0
Jeżeli ktoś stosował Noopept w miksach z innymi substancjami, zwłaszcza suplementami i aminokwasami, to niech się pochwali i opisze działanie i wnioski, interesuje mnie to zagadnienie.

Stosował ktoś Noopept z Glicyną?

"Glicyna zwiększa skuteczność neuroleptyków – choć sama nie wykazuje działania psychotropowego, to wzmacnia działanie glutaminianu w mózgu. Glicyna wspomaga układ pokarmowy podczas przyjmowania silnie działających leków. Może wspomagać organizm w regulacji poziomu cukru we krwi, jednocześnie niwelując uczucie głodu i zmęczenia. Poprawia jakość snu, wspomaga pamięć i koncentrację niwelując trudności w uczeniu się. Zmniejsza też uczucie niepokoju i lęku. Suplementacja glicyny może być ponadto pomocna w leczeniu schorzeń, takich jak depresja i padaczka."

"Glicyna jest wykorzystywana do zwiększania skuteczności leków przeciwpsychotycznych zawierających kwas glutaminowy. Choć sama w sobie nie ma działania psychotropowego, to jednak wzmacnia efekty działania glutaminianu w mózgu (zgodnie z hipotezą glutaminową). Przyłącza się do receptora NMDA wraz z glutaminianem i pokonuje barierę krew-mózg[8]."

"Ten aminokwas wpływa na działanie głównych receptorów układu glutaminianergicznego – receptorów NMDA. By zainicjować przepływ jonów w tym receptorze wymagana jest nie tylko obecność aktywatora, czyli np. glutaminianu, ale też glicyny (lub seryny), która przyłącza się do jej miejsca wiązania w kompleksie tego receptora. Bez niej przepływ jonów nie jest możliwy, a glutaminian nie odegra swojej roli. Glicyna jest aktywna w hipokampie, a więc w rejonie odpowiedzialnym za pamięć."


Ogólnie w dużym skrócie Glicyna aktywuje receptory NMDA (jako koagonista kluczowy do aktywacji receptorów NMDA)

Więc glicyna powinna wzmacniać działanie Noopeptu i innych środków działających na receptory AMPA/NMDA, z tym że nie do końca wiadomo jak Noopept działa, przez jaki mechanizm, ogólnie dostępne informacje mówią nam że - "noopept dziala jako prolina i glicyna, zwiększa stężenia endogennej cykloproliloglicyny", więc można by tak rzec/wychodziło by że Noopept to taka "glicyna na sterydach" a skoro tak to ciekawe jak się zachowa Noopept w połączeniu z Glicyną, czy działanie będzie mocniejsze zajdzie synergia, czy wręcz przeciwnie, działanie noopeptu będzie osłabione!
"...Żadnego klefedronu z ogłaszamy, mordo więcej snu i witamin..."

angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
  • 46 / 27 / 0
@angrybrads1 ale zapewne wiesz, co się dzieje, jak zbyt mocno pobudzasz NMDA... Warte jest podnoszenie mocy działającej na receptory NMDA?
  • 1920 / 95 / 0
26 stycznia 2020Gohan pisze:
@angrybrads1 ale zapewne wiesz, co się dzieje, jak zbyt mocno pobudzasz NMDA... Warte jest podnoszenie mocy działającej na receptory NMDA?
Doskonale wiem, ale tu nie chodzi o samo wzmacnianie działania które nie wiadomo nawet czy zachodzi, a o to jakie zachodzą korelacje w takim miksie, aby poznać bliżej mechanizmy działania.

Ogólnie najprawdopodobniej Noopept aktywuje AMPA/NMDA poprzez łączenie się z receptorami glicyny, a skoro tak to ciekawe czy w miksie z glicyną która również działa na receptory glicynowe, efekt będzie wzmocniony czy konkurując o te same miejsca wiązania w receptorach (o ile ta teoria jest prawdziwa) działanie noopeptu będzie osłabione.

Jako ciekawostka... z badań wiemy że:
- agonista miejsca glicynowego (glicyna, d-cykloseryna) działa przeciwlękowo, antypsychotycznie.

"W badaniach klinicznych z udziałem pacjentów schizofrenicznych wykazano, iż suplementacja aminokwasami, takimi jak glicyna, d-cykloseryna lub cysteina (wszystkie mają miejsca wiązania na receptorze NMDA), poprawia efekt tradycyjnej terapii neuroleptycznej, wskazując na kluczową rolę glutaminianu również w schizofrenii."

"W odróżnieniu od dwóch poprzednich receptorów, przyłączenie endogennego liganda, jakim jest glutaminian, nie jest wystarczające do pobudzenia NMDA. Warunkiem aktywacji receptora jest jeszcze jednoczesne przyłączenie cząsteczek glicyny lub seryny oraz zmiana potencjału błonowego komórki (depolaryzacja), gdyż w stanie spoczynkowym receptor jest blokowany przez jon magnezu (Mg2+), co uniemożliwia przepływ jonów. Zmiana potencjału błonowego następuje poprzez wzrost poziomu jonów sodu w cytoplazmie neuronu. Dlatego też najczęściej do pobudzenia receptora NMDA konieczna jest wcześniejsza aktywacja receptorów AMPA, które pośredniczą w transporcie jonów do wnętrza komórki."
"...Żadnego klefedronu z ogłaszamy, mordo więcej snu i witamin..."

angrybrads1 - pierwszy ambasador GHB w polsce !!!
  • 46 / 27 / 0
Nie bierzesz jednego pod uwagę. Że jeśli nie masz zbadanych konkretnie zależności między pobudzaniem jakiegoś miejsca w metabolizmie a konsekwencjami w innych miejscach, to działasz na zasadzie rosyjskiej ruletki. Tak jak napisałem wcześniej. Niby fajnie, pobudzasz NMDA, masz powera, mózg lepiej pracuje. A jaki jest tego koszt? Albo przy SER (łatwy przykład), podnosisz poziom, a co na tym tracisz? Co się dzieję z DOP i innymi katecholaminami, co z receptorami SER? Fajnie, że cię to ciekawi i że szukasz wyjaśnienia, tylko pamiętaj, że tu na forum obowiązuje zasada, żeby nie polecać niesprawdzonych rzeczy. To, że napisałeś o tym działaniu, warto abyś zaznaczył klauzulą: "potencjalnie niebezpieczny miks, nie sprawdzony, nie przebadany". Szukaj dalej publikacji, dziel się z forum i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na chwilę obecną uważa, że majstrowanie przy metabolizmie waląc ten miks jest niezbyt rozsądne.
  • 24 / 1 / 0
31 grudnia 2019blackgoku pisze:
kurkumina może sporadycznie, byle nie brać jednocześnie z bupropionem
Dlaczego?
Sam brałem kilka razy kurkuminę z pieprzem podczas kuracji bupropionem i mam wrażenie, że fajnie się komponowało oraz wzmacniało bupropion.



26 stycznia 2020Gohan pisze:
@angrybrads1 ale zapewne wiesz, co się dzieje, jak zbyt mocno pobudzasz NMDA... Warte jest podnoszenie mocy działającej na receptory NMDA?
Możesz wyjaśnić co masz dokładnie na myśli?
#YOLO
ODPOWIEDZ
Posty: 3251 • Strona 296 z 326
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.