Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
  • 119 / 4 / 0
Czesc, czy moge zamowic sobie kilogram DXM z chin? DXM i kodeina sa objete ustawa narkotykowa, ale chyba samo posiadanie jest legalne? Zamawial ktos?
  • 256 / 8 / 0
to nie lek, tylko surowiec farmaceutyczny
Uwaga! Użytkownik justrelax nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 376 / 43 / 0
Jeśli urząd celny przejmie ci paczkę (co jest prawdopodobne w przypadku Chin) to równie dobrze mogą ci dowalić artykuł z prawa farmaceutycznego - zamiar wprowadzenia do obrotu lub przechowywanie.
Ale o tym możesz się dowiedzieć dopiero po kilku miesiącach: zatrzymanie paczki - powiadomienie policji - badania w labo - rozpytanie twojej osoby - albo śledztwo albo przepadek mienia.
nie wierzcie w farmazony...
i dzieciakom piszącym "XD" w co drugim zdaniu... :kotz:
  • 1290 / 362 / 0
Nie, nie możesz. Posiadanie oficjalnych tabletek jest legalne, ale sprowadzanie już czegokolwiek psychoaktywnego bez zezwoleń już nie. I by ci przyjebali tyle paragrafów, że byś się zdziwił.
  • 258 / 104 / 0
Pochyliłbym się jeszcze nad jedną, równie dla nas ćpunów istotną kwestią, a może nawet ważniejszą niż ewentualny przypał: ryzyko wyjebki. Bodajże @CiepłaPoduszka połasił się na DXM w prochu z Kraju Środka i dostał jakiś nieaktywny shit. Ja bym był podejrzliwy, chyba że sprzedawca zaoferuje (w co wątpię) sampelka na wstępny test.
Anarchizm, nihilizm, prymitywizm: 3 słowa najlepiej oddające mój światopogląd i moje jestestwo.
O narkomanii nie wspominam, bo na tym forum to jak afiszowanie się że ma się w dupie otwór do srania.
---
I want more life, fucker!
  • 1375 / 540 / 0
@3eyewideopened @WillBeP to prawda , cala sprawa jest quasi-legalna ale zdobycie znacznych ilosci DXM jako osoba fizyczna jest zdecydowanie arcy-trudne .
Inaczej sam bylbym dysocjacyjnym baronem z kilogramem dexa :korposzczur:
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
  • 2335 / 618 / 0
21 stycznia 2020WillBeP pisze:
Czesc, czy moge zamowic sobie kilogram DXM z chin? DXM i kodeina sa objete ustawa narkotykowa, ale chyba samo posiadanie jest legalne? Zamawial ktos?
Z Czystej ciekawości a co ty potem będziesz robił z kilogramem DXM ?? Przecież z tego się nic dalej nie produkuje. Co Ty to jeść chcesz, sprzedawać ? No na pewno nie więc jestem ciekaw po co komus kilogram DXM . Że z Chin rozumiem pewnie taniej.
  • 258 / 104 / 0
@Mordarg

Pewnie chce sam to ćpać. W sumie niegłupia opcja jak ktoś kocha DXM. Kiedyś sporo przewertowałem anglojęzycznego netu pod kątem deksa i właśnie taka postać (proch, surowiec farmaceutyczny) była najbardziej polecana, szczególnie dla ludzi których obrzydza ładowanie w siebie tabletek garściami czy opierdalanie całych butli syropu. Ponoć mdłości są mniejsze, o ile w ogóle wystąpią, faza też się szybciej wczytuje i fizycznie jest bardziej znośna - raportuję z pamięci, jeśli gadam głupoty to proszę o sprostowanie :)
Anarchizm, nihilizm, prymitywizm: 3 słowa najlepiej oddające mój światopogląd i moje jestestwo.
O narkomanii nie wspominam, bo na tym forum to jak afiszowanie się że ma się w dupie otwór do srania.
---
I want more life, fucker!
  • 2335 / 618 / 0
@3eyewideopened
Jezu jak to mozna codziennie swojej głowie serwować u mnie to jest na jednej półce z bieluniem/ Gałką / Muchomorem / a mże benzydaminą ? Wiem że to odmienne rzeczy ale u mnie powodują jeden stan jak ciężkiego ućpania w którym czuje się to iż jestem ewidentnie upośledzony umysłowo co jest dla mnie katorgą bo to czuję nie jak na benzo że nie myślisz i nawet nie wiesz o tym . Tutaj wlasnie z niewiedzy i niedopowiedzeń całe tripy powstają a to jest strasznie ciężkie dla psychiki...

@Mordarg, nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim - taurinnn
  • 118 / 8 / 0
Co wy gadacie, że sprowadzanie leków z zagranicy jest nielegalne? Nie ma na to ani jednego paragrafu, sprawdzałem dokładnie. Nawet leki na receptę można bez problemu kupować. Najgorsze co się może stać, to każą Ci zapłacić cło. No chyba, że zamawiasz na kilogramy, to wtedy nie wiem. Ale przy każdym leku, 10, 20 czy ileś tam listków to nie jest żadne przestępstwo. Nie ma na to paragrafu po prostu.
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.