Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
W internecie piszą, że dopiero po 12 tygodniach. Ale zależnie od przypadku różnie to bywa. Więc jak ktoś wie, kiedy zrobić badanie żeby była pewność, że nie jest się nosicielem wirusa HCV, albo przy jakich zauważalnych objawach należy się upewnić czy to nie od wirusa chorujemy? W moim przypadku minęło 7 tyg. od możliwego zarażenia się wirusem ( niesterylny sprzęt do iniekcji).
  • 915 / 235 / 0
Podstawowe badania wątrobowe z krwi,poziom płytek, badania wątroby fibroscan.Zaczekaj 12 tygodni i idź zrób test na hcv. I nie martw się jeśli nawet masz to są nowe sposoby leczenia ponad 90% skutecznosci. Ważne szybko zacząć leczenie.Objawow zakażenia nie ma żadnych. Nie leczone powoduje marskosc wątroby, z którym tez da się żyć ale już krócej.
  • 911 / 203 / 1
Tak jak przeczytałeś, te 12 tygodni (niektórzy piszą 10) to okienko serologiczne, w którym jest mniejsze prawdopodobieństwo uchwycenia obecności przeciwciał przeciwwirusowych w surowicy krwi. Po 3 miesiącach u ponad 90% zakażonych można wykryć przeciwciała. Wcześniej w surowicy pokazuje się RNA wirusa - pierwsze 3 tygodnie, ale badanie jest obarczone też okienkiem (materiał pojawia się od czasu do czasu).
Przydałby ci się obraz USG wątroby aktualny, żeby porównać go z obrazem za kilka miesięcy.
Zgłoś się po skierowanie do poradni chorób zakaźnych, tam tobą już pokierują.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 915 / 235 / 0
USG jest mało skuteczne przy badaniu stopnia zwłóknienia wątroby ,tylko biopsja lub fibroscan, fakt w badaniu USG zobaczy czy ma śledzionę powiekszoną i ewentualnie wątrobę ale to dodatkowe badania ,które i tak trzeba zrobić. Najlepiej badania krwi po tych 12 tygodniach morfologia,WZW c ,WZW b,próby wątrobowe. Jeśli wyjdzie hcv to badanie RNA wirusa i AFP .A potem leczenie wirusa hcv . CZYM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ!
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.