Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 40 • Strona 4 z 4
  • 2430 / 560 / 155
Otóż to. Poza tym opiaty nie działają na ból spowodowany skurczem mięśni gładkich, a same w sobie wywołują skurcz zwieracza Oddiego. Mimo że nie mam problemów z pęcherzykiem żółciowym, to na opiatowych ciągach często odczuwałam bóle i skurcze w tamtej okolicy, opio po prostu zwiększają ciśnienie w drogach żółciowych. Wśród leków opioidowych jedynie petydyna w pewnym stopniu działa na ból spowodowany skurczem. Ale najlepiej sprawdzają się np. papaweryna, skopolamina czy drotaweryna.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 5 / / 0
Hej hej,
czy przy wyciętym woreczku żółciowym można sporadycznie (1, 2x w miesiącu) brać kokaine + raz na 2-3 miesiące zarzucić jakąś emke lub podobne na techno imprezce? Wątroba czy inne bebechy nie dostają przy tym mocno po dupie? Czy brak woreczka koliduje z powyższym, a jeśli nie to czy długo trzeba czekać po operacji? Embargo na alko podobno 2 tygodnie, ale np dźwigać na siłowni nie można 3 miesiące...

Z góry dzięki za info!
  • 11 / 3 / 0
Mi nic nie bylo I nie jest po 3 latach Ale to zależy od organizmu.. napewno musisz dojść do siebie hmmm wszystko to raczej sprawa indywidualna. Raczej uważaj na to co jesz niż cpasz. alko bardziej Ci nie posłuży
Uwaga! Użytkownik motylek0 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 5 / / 0
Wiem wiem, że od organizmu, bardziej chodzi mi o to czy z medycznego punktu widzenia wątroba w organizmie bez woreczka dostaje po dupie przy takich używkach i częstotliwości, czy nie ma co się przejmować.
  • 3217 / 409 / 0
Przypuszczalbym ze mozesz miec nasilone objawy jelitowe w korelacji stymulanty (a co za tym idzie kiepskie odzywianie) plus brak woreczka zolciowego.

Odczekalbym tez na pewno dluuugi czas po zabiegu bo jednak przy doustnym spozyciu stymulantow jakas tam anemizacja blony sluzowej ukladu pokarmowego zachodzi co moze zaburzyc gojenie.

Wydaje mi (powtarzam -wydaje) sie jednak ze mozesz sobie cpac stimy i brak woreczka nie bedzie tutaj indukowal specjalnych problemow
Uwaga! Użytkownik Fatmorgan nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 11 / 3 / 0
Zależy co bierzesz jeżeli są to używki które i tak wyzeraja kichy to z woreczkiem czy bez woreczka nie robi dużej różnicy miałam gastro teraz i wszystko jest ok wiadomo musisz dojść do siebie aczkolwiek po operacji faszerowali mnie tramadolem tak się to zaczęło i ciągnie.. po zabiegu napewno alkohol sobie daruj i ostre jedzenie wszystko co pobudza soki trawienne. Wysiłek fizyczny jest niewskazane bo możesz zerwać szwy po za tym brzuch będzie ce bolał z 2 3 tygodnie cały posiniaczony. Ja dochodziła do siebie około miesiąca do całkowitej rekonwalenstenchi.
Uwaga! Użytkownik motylek0 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 5 / / 0
Po 3 miesiacach od operacji moge juz powoli zaczac brac? alko wale co weekend + jakas butla wina 2x w tygodniu do netflixa i nie zauwazylem zadnych negatywów....
  • 642 / 97 / 0
Żółć pomaga przy trawieniu tłuszczy i tyle. Chyba że masz tłuste narko.
  • 5 / / 0
@Carlosa W koncu ktos. Dzięki!

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 17 / / 0
Hej.
Miałem ostatnio atak kolki żółciowej pierwszy raz w życiu (nie polecam) wykryli złogi w pęcherzyku żółciowym do 10mm. Za 4 miesiące mam umówiony zabieg wycięcia laparoskopowo. Do tej pory przez ostatnie 10 lat, nadużywałem alko+śmieciowa dieta, czsami zioło.Jestem obecnie na diecie wątrobowej, mam kilka pytań:
1) Czy alko już do końca życia kategorycznie będzie zabronione, czy jednak te bezpieczne dawki mogę spożywać? (200 g piwa 5% 100 g wina 10% 25 g wódki 40%.) Nie zależy mi na tym jakoś strasznie ale warto wiedzieć.
2) Czy zioło mogę sobie z raz w tygodniu zapalić?

Pytania w sumie tyczą się czasu do zabiegu jak i po zabiegu.
Dziękuję.
ODPOWIEDZ
Posty: 40 • Strona 4 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.