Medyczna Marihuana w Polsce - Wątek Ogólny

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Posty: 1138 Strona 62 z 114
Rejestracja: 2010
  • 40 / 8 / 0

18 listopada 2019kavakawa pisze:
Niestety Red no 2 ma krótką datę ważności. Czy po tej dacie ważności jak THC już trochę wywietrzeje i nie będzie go tyle ile jest deklarowane na opakowaniu. To przy zbadaniu dalej będzie do wykrycia, że to ta medyczna odmiana? Nie wiem np. po komórkach rośliny. Nie chce problemów, posiadając legalnie medyczną i nie łamiąc prawa aby wyszło na badaniach co innego.
Data ważności krótka prędzej po to, żeby nie nosić w tym opakowaniu skuna od seby przez najbliższą dekadę ;) Nie masz o co się martwić ale jeśli chcesz mieć pewność to jak koledzy wyżej pisali - wrzuć do słoika.
Rejestracja: 2014
  • 9127 / 1247 / 0

Jeśli nie łazisz nigdzie z tym paleniem, nie robisz przypału "na mieście", czyli policja nie ma powodów, by Cię odwiedzać, to moim zdaniem możesz trzymać to zioło, gdzie tam tylko zapragniesz.
Nie czytałem przepisów, ale strzelam, że nie ma nic o konieczności trzymania w oryginalnym opakowaniu. W razie czego masz na wszystko "papiery", a z przełożenia materiału do słoika logicznie się wytłumaczysz (możesz upozorować pęknięcie oryginalnego opakowania - będzie bardziej wiarygodnie :))

Co wiemy (i czego nie wiemy) o "paraliżu drewnolubnych"?

W ostatnich latach odnotowano, że niektóre gatunki grzybów psylocybinowych występujące na całym świecie mogą dawać dziwny i przerażający efekt uboczny zwany „paraliżem drewnolubnych” [wood-lovers paralysis, WLP]. Jest to krótkotrwały okres osłabienia lub sztywności mięśni, tudzież utraty pełni funkcji motorycznych, pojawiający się kilka godzin po przyjęciu dawki grzybów.

„Król dopalaczy” oskarżony o kierowanie gangiem i narażenie życia 16 tys. osób

Sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ponad 16 tys. osób, wprowadzenie do obrotu ponad 350 kg dopalaczy i kierowanie gangiem produkującym te substancje – to najpoważniejsze z 17 przestępstw, o popełnienie których został oskarżony Jan S., nazywany „królem” dopalaczy. Razem z nim na ławie zasiądą m.in. jego partnerka i ojciec adwokat.
Rejestracja: 2017
  • 1 / / 0

[TRÓJMIASTO, POZNAŃ, LUBLIN]

Hej!

Czy są wśród Was osoby, które są leczone przypisanymi przez lekarza medycznymi konopiami na receptę i chcą przyczynić się do wzbogacenia wiedzy na temat stosowania medycznych konopi? Albo macie dolegliwości bólowe, które potencjalnie mogą być leczone medycznymi konopiami, ale nie stosujecie tego środku? W drugim przypadku szukam takich osób, które w ogóle nie stosują konopi.

W ramach projektu pt. "Używanie kannabinoidów w celach medycznych" realizowanym przez Instytut Psychiatrii i Neurologii prowadzę wywiady związane z medycznym zastosowaniem konopi. Celem projektu jest analiza uwarunkowań używania kannabinoidów w celach medycznych przez osoby doświadczające różnego rodzaju schorzeń oraz przepisywania ich przez lekarzy jak również postaw odnoszących się do leczenia z wykorzystaniem konopi.

Wywiady trwają ok 40 minut i będą prowadzone w Trójmieście, Poznaniu i Lublinie.

Jakbyście chcieli wziąć udział w badaniu, to dawajcie znać na mail: aruban@st.swps.edu.pl
Będziemy wdzięczni za Waszą pomoc! 😃
Rejestracja: 2014
  • 252 / 33 / 0

Zbliża się koniec roku, ktoś słyszał coś nowego nt. Aurory?
Rejestracja: 2019
  • 17 / 6 / 0

Aurora od stycznia 2020r.
Rejestracja: 2014
  • 252 / 33 / 0

W sensie, że 1 stycznia będzie można już kupić w aptece?
Rejestracja: 2010
  • 40 / 8 / 0

Jest może gdzieś dostępne bardziej szczegółowe info o tym nowym medycznym strainie? Rozumiem, że Aurora to nazwa nowego dostawcy a nie konkretnego produktu?
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 211 / 12 / 0

https://www.doz.pl/czytelnia/a13041-Cal ... _marihuana

,,Nowy projekt nie przewiduje uprawy marihuany na terenie Polski ze względu na zapisy konwencji narkotycznej ONZ''

Co oznacza ta konwencja ONZ? I co jeszcze w tej konwencji jest zawarte? Czy nigdy medyczna i w sumie nie tylko. Nie będzie mogła być legalnie uprawiana na terenie Polski? Jak to wygląda w innych krajach które podpisały tą konwencje. Dużo krajów chyba podpisało.
Rejestracja: 2014
  • 9127 / 1247 / 0

Ale owa konwencja traktuje o dostępie do środków odurzających do celów POZAMEDYCZNYCH https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednolita ... %C4%85cych.
Poza tym w ONZ są też Kanada, Urugwaj, Chile - nie wiem, czy te kraje też podpisywały tą konwencję (może było to obligatoryjne?), ale można tam siać do woli : )
Rejestracja: 2010
  • 40 / 8 / 0

jeśli chodzi o tą: https://treaties.un.org/Pages/ViewDetai ... =6&lang=en

to podpisały wszystkie, które wymieniłeś. Portugalia i Holandia tysz.
Posty: 1138 Strona 62 z 114
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 1476 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości