Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1966 Strona 140 z 197
Rejestracja: 2018
  • 3023 / 1225 / 1

skoro masz uklad z lekarzem to idz do niego i powiedz jak bylo. ze na skjtek zbyt duzej wzietej dawki... zegos tam... kolega ci podpowiedzial i poszedles z nim to.zrealizowac... powiedz ze.moze byc lipa i ze to.jeden i jedyjy raz tak sie sie zdarzylo... jako dow0d swojen glupoty wskaz ze zrobiles to w swojej aotece a nie na koncu miasta.

apropos.zgloszen. kierownik ZOZ ma. obowiazek zglosic wypadki podrabiania r3cept. badz dokumentwcji medycznej.

co do odpowiedzialnosci karnej to o ile jie ma recydywy to grzyena. badz zawiasy. najwiekszy klopot to bedzie wpisania na czarna liste NFZ. zero refundacj8...
Rejestracja: 2019
  • 458 / 63 / 0

Tylko czy lekarka pójdzie na cokolwiek? W końcu wtedy wyjdzie poświadczenie nieprawdy, może oszustwo dokumentacji medycznej itp. Sama się wjebie po uszy za nic.

Ekstaza pod kontrolą

Współczesny, zachodnioeuropejski szaman siedzi za biurkiem w domowej bibliotece w Hanowerze. Na pozór nie ma żadnych atrybutów szamańskich. Rozmawiamy jeszcze w pandemicznych, sterylnych warunkach, świeżo oswojeni z narzędziami do wideokonferencji.

Poznań: W mobilnym gabinecie palacze zostaną przebadani za darmo, specjaliści udzielą im porad

Na początku sierpnia w ramach programu „Nie palę, bo...” w trasę wyruszył mobilny gabinet konsultacyjno-profilaktyczny. W środę pojawi się przed Poznańskim Ośrodkiem Specjalistycznych Usług Medycznych. Zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów w godz. 10-14. Nie trzeba wcześniej się rejestrować.
Rejestracja: 2010
  • 423 / 52 / 0

^up masz rację, ale jest to kwestia do dogadania myślę - apteka nigdzie tego nie zgłasza (o ile tego już nie zrobili), lekarz puszcza w niepamięć a recepta ląduje w koszu i tyle. Kwestia dobrej woli wszystkich zainteresowanych stron (wiem, że są przepisy itd. ale dopóki nigdzie nie poszło zgłoszenie oficjalnie to można „zapomnieć” o sprawie, przecież dla apteki to tez niepotrzebne - śledztwo, kontrola z NFZ - chuj wie co jeszcze przy okazji znajdą).

PS. @DexPL kurwa widzę dobrze tam coś Ci wjechało, jeszcze u Ciebie nie widziałem postu z taką składnią i „wyy8azami” xD pzdr
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Nie da się, pewnie bracie już Ci to ktoś wytłumaczył ale brakuje mi posta do czatu... pozdrawiam :pacman:
Rejestracja: 2019
  • 458 / 63 / 0

Osobiście trudno mi uwierzyć że lekarka dogada się z farmaceutą by to zatuszować, za dużo ryzykują.
Rejestracja: 2018
  • 3023 / 1225 / 1

SZaman. Wlasnie nic... pisze z telefonu za pomoca tej.zjebanej apl9kacji ktora rozmiar klawiszy ma dla 2 latka. Moje palce aciskaja 3. A raz i wychodza takie kwiatki jao wychodza. Sily nie mam poprawiac. Jak wroce. A kompa y9 zexytuje co wiekzze kwiatki. Mam nadziene ze przekaz merytoryczny jesr wystarczajacy
Rejestracja: 2013
  • 3 / / 0

Wykupiłam leki na recepte na 100%. Na wymyślony pesel. Aptekarz i tak sprzedał leki. Czy może być z tego jakiś problem ?
Rejestracja: 2018
  • 3023 / 1225 / 1

Jeżeli dane nie są Twoje (ani w żaden sposób nie powiązywalne z Tobą) oraz nie znają Ciebie w tej aptece i nigdy tam nie trafisz to nie. AHA. zapomniałem, że mogą w TVP w Dzienniku pokazać Twoją twarz jako "przestępczyni" żeby ludzi rozpoznali;) Żart oczywiście;)
Rejestracja: 2013
  • 3 / / 0

Dodam jeszcze ze aptekarz miał problem z peselem, wyskakiwał mu jakiś błąd ale stwierdził ze to pewni wina systemu. Rozumiem ze mogę spać spokojnie ?
Rejestracja: 2014
  • 9164 / 1252 / 0

Spać spokojnie mogą ci, którzy nie mają nic na sumieniu, lub sumienia nie mają.
Ten PESEL był wymyślony?
Numer ten ma format RRMMDDPPPPK - RR to rok urodzenia (np 94) MM to miesiąc, DD to dzień, PPPP to liczba wskazująca płeć - dla kobiet ostatnia cyfra jest parzysta. K to cyfra kontrolna - więcej tutaj https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dan ... umer-pesel

Nie znam tego systemu, ale podejrzewam, że PESEL nie przeszedł walidacji, czego farmaceuta nie zauważył (jeśli PESEL wymyśliłaś, to strzelam, że liczyłaś cyfry kontrolnej). Zawsze mógł się połapać po Twoim wyjściu...
Posty: 1966 Strona 140 z 197
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1493 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości