Różeniec górski (Rhodiola rosea L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy warto stosować Różeńca ?

48%
1.Warto.
10
38%
2.Warto w miksach.
8
10%
3Warto w dużych dawkach.
2
5%
4.Nie warto.
1

Liczba głosów: 21

• 3544 / 863 / 2

tak z depresją, na bezsenność, niekoniecznie
  • 7 / 2 / 0

No już kupiłem ekstrakt .Właśnie na stronie wycieto jest ze na bezsenność tez.. no nic jeszcze rozmyślam nad Bacopa

@typeczek, nie podajemy nazw vendorow - blackgoku

Czas zrozumieć, że Unia Europejska jest lata świetlne za Kanadą w kwestii marihuany

Legalizacja sprawiła, że kraj stał się z dnia na dzień oazą dla rozwijającego się przemysłu konopnego, który szybko skierował wzrok na rynek międzynarodowy. Jednak podbój Europy okazał się dla Kanadyjczyków o wiele większym problemem, niż się tego spodziewano, gdyż legalnego rynku w UE na dziś dzień po prostu nie ma!

Parafianie bronią księdza handlującego narkotykami

Wierni z parafii w Jedlnie Pierwszym w powiecie radomszczańskim bronią księdza zamieszanego w handel narkotykami. - Chcemy, żeby wrócił do naszej parafii – mówią. - Nigdy jeszcze nie mieliśmy tak wspaniałego duszpasterza...
  • 3 / / 0

Brałem przez 3 miesiące Rhodiole w tabletkach. Zamówiłem w pobliskiej aptece, bez żadnych mixów.
Zależało mi głównie na popawieniu zdolności do nauki, lepszym myśleniu i samopoczuciu. W dawce 7,2 mg rozawiny, 2,4mg salidrozydu efekty raczej subtelne. Po podwojeniu dawki po około miesiącu trochę lepiej ale wciąż nie to czego szukałem. Lepiej będzie w formie korzenia albo ekstraktu?

Ze sktuków ubocznych do zauważenia bóle głowy, ale przeszły samoistnie po około tygodniu
  • 9 / / 0

Help :<

Kilka miesiecy temu stackowalem rhodiole przez dluzszy czas rano na czczo i ashwe wieczorem. I dzialalo spoko.
Po jakims czasie dolozylem mini dawke noopeptu do stacku jakies 5 mg na dzien podjezykowo z cholina, trzymajac przy tym raczej
spoko diete bogata w tluszcze, bialko etc.
Po kilku dniach dopadl mnie pulsujacy/rozchodzacy bol glowy (o ktorym wczesniej pisala AnnaS) wiec calkowiecie odstawilem wszystko i sytuacja się uspokoila. Pozostal tylko problem ze snem, wybudzam sie w nocy i kombinuje jak spowrotem zasnac. Może ktoś pomóć? : <

@AnnaS @Stteetart
  • 84 / 12 / 0

Cześć cześć jestem w trakcie czytania wątku, powiedzcie mi wszystkie za i przeciw. Wiem że jest to IMAO tylko na ile silny ??? biorę wellbutrin 150mg, sertraline 50mg, doraźnie trazodon i ashwagandhe 800mg od 5msc(zaraz przerwa 2msc) czy dorzucenie do takiego zestawu rhodioli mi zagrozi? Nie interesują mnie moralizatorskie odpowiedzi %-D
  • 2002 / 1168 / 34

20 stycznia 2020dejal pisze:
Help :<

Kilka miesiecy temu stackowalem rhodiole przez dluzszy czas rano na czczo i ashwe wieczorem. I dzialalo spoko.
Po jakims czasie dolozylem mini dawke noopeptu do stacku jakies 5 mg na dzien podjezykowo z cholina, trzymajac przy tym raczej
spoko diete bogata w tluszcze, bialko etc.
Po kilku dniach dopadl mnie pulsujacy/rozchodzacy bol glowy (o ktorym wczesniej pisala AnnaS) wiec calkowiecie odstawilem wszystko i sytuacja się uspokoila. Pozostal tylko problem ze snem, wybudzam sie w nocy i kombinuje jak spowrotem zasnac. Może ktoś pomóć? : <

@AnnaS @Stteetart
Przejdzie z czasem spokojnie ;D
  • 46 / 22 / 0

23 stycznia 2020AnonimowyWI pisze:
Cześć cześć jestem w trakcie czytania wątku, powiedzcie mi wszystkie za i przeciw. Wiem że jest to IMAO tylko na ile silny ??? biorę wellbutrin 150mg, sertraline 50mg, doraźnie trazodon i ashwagandhe 800mg od 5msc(zaraz przerwa 2msc) czy dorzucenie do takiego zestawu rhodioli mi zagrozi? Nie interesują mnie moralizatorskie odpowiedzi %-D
Nie kombinuj przy SSRI z roślinami. Rhodiola nie jest aż tak silny, ale z drugiej strony nie wiadomo jak zareagujesz na niego. Poczekaj az skończy ci się terapia ssri, bupropion nie powinien stanowić problemu z różeńcem
  • 5 / / 0

Od 10 dni biorę 1 tabl. 500mg ekstraktu z Różańca rano (3% rozawin i 1% salidrozydów) na początku działanie było wyraźnie wyczuwalne, w tej chwili na granicy percepcji. Zastanawiam się, czy powinienem wziąć więcej rano, lub dodatkową tabletkę po południu żeby podtrzymać działanie?
Oprócz tego rano łykam jeszcze Bacopę.
  • 134 / 26 / 0

Moim zdaniem Rhodiola lepiej się spisuje doraźnie niż jako składnik codziennej terapii. Najbardziej imponujący jest efekt stymulujący na który niestety szybko rośnie tolerancja. W tym momencie biorę różeniec tylko przed bieganiem albo jak jestem zmęczony w pracy. @zachariasz666 ja bym na twoim miejscu zrobił przerwę kilka tygodni, bo zwiększanie dawki może i trochę pomoże, ale i tak nie da takich efektów jak na początku. Najlepiej wychodzi robienie cykli z różnych substancji na zmianę, bo wtedy jak rośnie tolerancja na jedno to przerzucasz się na coś innego.
  • 3 / / 0

Mnie tam różeniec bardziej uspokaja niż pobudza. Do podkręcenia siły i wytrzymałości bardziej nadaje się zenszeń.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 789 uczestników Wejdź na czata