Dziennik detoksu od oxy w domowych warunkach - kobieta

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 16 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2018
  • 3010 / 1221 / 1

Dziennik detoksu domowego z obstawą typu szpitalnego

Pacjent - podstawowe dane

Kobieta
36 lat
11 lat styczności z opioidami.
kodeina, oxycodon, morfina.
Dawki maksymalne i.v. 320mg dziennie
W chwili rozpoczęcia detoksu dawka oxy 80mg p.o. (4x20mg co 6h, retard). Przejście z i.v. zajęło 2,5 miesiąca i odbyło się bez większych komplikacji. Wg wcześniej ustalonego schematu.
Brak innych uzależnień typu benzo, alkohol itd.
Brak leków typu P(czasami hydroksyzyna nasennie 10-20mg)
Dobra sytuacja rodzinna i organizacyjna

Detoks odbędzie się w okresie 2 tygodniowego urlopu całkowicie w domu (w razie kłopotów SOR i szpital)

Termin rozpoczęcia 25.10.19
W dniu dzisiejszymogodzinie 14mija 24h od ostatniej dawki- dzień - się zakończył.
Pacjentka odczuwa już wszystkie typowe objawy skręta. Pierwsze leki obstawy podano o godzinie 10 rano.

CDN

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Postaram się 2-3 razy dziennie zamieszczać informacje na temat przebiegu detoksu.
Rejestracja: 2018
  • 3010 / 1221 / 1

Szybkie uzupełnienie(jutro dłuższy post z wykazem leków i dawkowaniem)
- W chwili odstawienia opioidów pacjentka od razu zgłosiła silne bóle w okolicy lewej strony pleców. Dziwne miejsce, na bóle "skrętowe". Zbadałem na szybko i okazało się, że ma objawy schorzenia nerki lewej (badanie dotykowe). Najpewniej opioidy hamowały odczuwanie bólu, a stan patologiczny się rozwijał bez innych objawów. Tak czy siak jutro idziemy do znajomego gabinetu zrobić USG a w poniedziałek trzeba będzie pogłębić diagnostykę, bo z zapaleniem nerki słabo się odstawia.
Tak czy siak trzeba było zmodyfikować dietę oraz ograniczyć ilość płynów i.v., co rażąco zmienia pierwotny plan. Zaproponowałem odstąpienie od detoksu na czas diagnostyki i leczenia nerki, ale pacjentka jest zdeterminowana. Na bóle w dzień leciało 2x 40mg (2ml) lignocainy w bardzo powolnym wlewie dożylnym i w zupełności wystarczyło to.Natomiast na noc poszła pyralgina w dużej dawce (niestety stan podgorączkowy).
Pacjentka dzisiaj od rana narzekała na brak apetytu. W związku z tym dostała Megace, co spowodowało, że obiad już wszedł cały, a kolacja z dokładką nawet.
Pamiętajcie, że jedzenie jest bardzo ważne przy odstawieniu. Jedząc dostarczamy energii, a organizm ma też co trawić, dzięki czemu szybciej usuwa toksyny z organizmu.
Na noc poszło 1/3 tabletki Imovane (ok północy dostałem sms od małżonka, że śpi i że przed snem stwierdziła, że jeżeli będzie tak "źle" jak tego dnia, to spokojnie wytrzyma detoks).


Jutro uzupełnię o szczegóły farmaceutyczne.
Jeżeli macie jakieś pytania/spostrzeżenia - piszcie. Po zakończeniu tematu ewentualnie oczyści się ze spamu, bądź niepotrzebnego offtopu.

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Uciekał z narkotykami i pieskiem na ręku

Kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali 18-latka, który posiadał przy sobie znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna próbował uciec funkcjonariuszom z pieskiem na ręku. Teraz odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.
Rejestracja: 2018
  • 605 / 107 / 2

Ja mam pytanie, pisze że przejście z i.v. na p.o. zajęło 2,5 miesiąca (i to bez większych komplikacji). Czy to aż taki problem? Przecież dostępność i.v. i p.o. w przypadku oxy niewiele się różni. Pytam bo nie mam z i.v. żadnych doświadczeń a biorę jedynie p.o.
Rejestracja: 2017
  • 379 / 33 / 0

Oxy to jest jeden najbardziej wchłaniających się opio do ustnie od innych,ale w ramach siły leku.To znaczy że nie ma mocniejszego działania,niż morfina brana do ustnie raczej,tylko mniej się marnuję w stosunku do niej.Nigdy przyjmowanie czegoś doustnie,nie będzie miało podjazdu do i.v
Rejestracja: 2018
  • 3010 / 1221 / 1

Niedziela 27.10.

Rano (8:30)z racji zmiany czasu aż tak wcześnie pojechaliśmy do znajomego gabinetu gastro gdzie właściciel udostępnił mi na pół godzinki aparat USG. Przeprowadziłem badanie obrazowe. Niestety moje wczorajsze przypuszczenia co do stanu zapalnego nerki się potwierdziły. Nie dość tego, w przewodach znalazłem szereg złogów i pojedyncze małe kamienie. Pojechaliśmy więc od razu na SOR. W tej chwili pacjentka jest mało szczęśliwa pacjentką oddziału nefrologii klinicznej. Detoks odstawiamy na 2 tygodnie na czas po zakończeniu antybiotykoterapii. Czas pokaże, co z kamieniami i złogami. Możliwe, że antybiotykoterapia coś pomoże, ale szanse są 20-30%.

Temat więc chwilowo stanął (zanim się na serio rozwinął), ale jestem przekonany, że wróci za max 3 tygodnie.Co do pytania o zmianę formy z i.v. na p.o. to jeżeli nie waliłeś i.v., to serio nie zrozumiesz jak ciężko przejść na dawki niegryzionego oxy drogą dojelitową. Szczególnie, że dawki są radykalnie mniejsze, niż te brane w celu rekreacyjnym (obecne dawki poza zniesieniem skręta nie wywołują żadnych efektów rekreacyjnych już)

Blu

Rejestracja: 2007
  • 3005 / 215 / 0

Moje spostrzeżenie jest takie : strasznie to przeciągacie. Samo przejście z iv 2,5 miecha? Jakbym był podejrzliwym, nieufnym i wyzutym ze wszelkich złudzeń malkontentem, to bym napisał że tylko dajecie sobie czas na znalezienie wystarczająco dobrego powodu żeby to odłożyć na wieczne "później".
Rejestracja: 2018
  • 3010 / 1221 / 1

Ale moment przejścia z iv do po już za sobą \Startujemy we środę znowu z odstawieniem. Szpital przeciągnął się i (22 dni) i potrzebny był też tydzień na aklimatyzację w domy (i wypoczynek)
Także, cdn
Rejestracja: 2019
  • 13 / 10 / 1

czemu brak nowych informacji? nie wróciliście?
Rejestracja: 2016
  • 190 / 17 / 0

@DexPL też jestem ciekawy. Jak będziesz miał chwilę to podrzuć jakiej info jak dalszy (?) przebieg detoksu. A jeszcze wypowiem się co do wątpliwości ludzi odnośnie tego przejścia na z i.v na p.o. Oczywiście jakby się człowiek uparł to możnaby to zrobić szybciej Ale jako cpun który jest w temacie i.v doskonałe sobie zdaje sprawę, że lepiej poświęcić te 2,5msc na stopniowe odzwyczajenie organizmu i psychiki od specyfiki wjazdu, nagłego,silnego działania i stopniowe "przeprogramowanie" wszystkiego na stabilne, niezroznicowane (retard) stężenie narkotyku pozwalające tylko i wyłącznie zbić skręta. To naprawdę nie jest "takie o". I daje to na pewno wieksza szansę na brak rychłego powrotu po 2 tyg od zakończenia dtx, bo psychika ocipiala.
Rejestracja: 2010
  • 363 / 62 / 0

Płynie z tego wniosek, że bawiąc się w opio, trzeba badać nerki raz na jakiś czas. Ja jestem świeżo po sprawdzeniu poziomu kreatyniny we krwi, co również Wam polecam.
Posty: 16 Strona 1 z 2
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1486 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dizi, szczypior_2005, Tryptophan i 5 gości