Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 5173 Strona 297 z 518
Rejestracja: 2016
  • 443 / 91 / 0

Nic odkrywczego, że podzielone dawkowanie lepiej i stabilniej działa, niż jedna duża dawka.
Przecież trąbiliśmy o tym od dawna.
Rejestracja: 2016
  • 2856 / 789 / 0

08 listopada 2019klish pisze:
misspill pisze:
Ja również mam pregabalinę rano i w południe, wieczorem nie. W nocy potrafiła wywołać nawet luatykowanie, a w dzień po prostu mnie aktywizuje, działa antydepresyjnie i przeciwlękowo. Na sen to nie ma co tego marnować, by ledwo się potem dobudzać, a efekt leczniczy w dzień był niedostateczny.
W jakiej dawce Cię aktywizuje? Może drugą dawkę za późno biorę (ok 7 rano i około 18 druga, 2x150). Jak miałem lenia tak mam go dalej...
W każdej. Jeszcze jak byłam na 300mg/d była aktywizacja, teraz na 600mg/d na dobę też jest, efekty podobne tylko tolerka leci.

Co wiemy (i czego nie wiemy) o "paraliżu drewnolubnych"?

W ostatnich latach odnotowano, że niektóre gatunki grzybów psylocybinowych występujące na całym świecie mogą dawać dziwny i przerażający efekt uboczny zwany „paraliżem drewnolubnych” [wood-lovers paralysis, WLP]. Jest to krótkotrwały okres osłabienia lub sztywności mięśni, tudzież utraty pełni funkcji motorycznych, pojawiający się kilka godzin po przyjęciu dawki grzybów.

Historia problemów z alkoholem twoich teściów może prowadzić do twoich własnych problemów z alkohol

Ponad 14 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na jakąś formę zaburzeń związanych z używaniem alkoholu (AUD), czyli chroniczną niezdolność do zaprzestania lub kontrolowania spożywania alkoholu pomimo negatywnych konsekwencji. Tak wynika z analiz National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism, części National Institutes of Health.
Rejestracja: 2019
  • 1351 / 114 / 0

@misspill Juz ci mowie co i jak .. pregabaline mam na bol dostaje do opio ( oxy ) a seronil dostalem od mojej pani psychiatry by " ogarniac " w ciagu dnia by lepiej sie czuc itp .. a mam takie dni ze leze w lozku bez zycia itp i czasami dopiero wieczorem mam na cos ochote .. w nocy wgl nie spie czasem z rana uda mi sie odespac do poludnia ..

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2018
  • 3034 / 1238 / 1

Michał. Pamiętaj tylko, że pregabalina jako koanalgetyk maksymalnie 450mg dziennie. Większe ilości spowodują tylko sedację, senność i powiększy problemy z perystaltyką jelit. Docelowo najlepiej brać 2x75, no 2x150max i jak brakuje to zamiast kolejnych 2 kapsułek dorzucić np 10-20mg amitryptyliny, czy duloksetyny 30mg. Analgezja to sztuka łączenia a nie brania garściami jednego czy 2 leków.

Gwarantuję ci, że jak zmniejszysz dawkę i dorzucisz coś o innym profilu działania będziesz się lepiej (mniej bólu) i był bardziej aktywny. Sam nie wierzyłem i przerabiałem patrzenie w sufit przez tygodnie za tygodniami.
PS. dorzucasz do opio jakiś NLPZ? Bądź pyralginę? Pacjenci uważają,że to chujowy lek, ale podany domięśniowo działa lepiej sam niż 40mg oxy p.o. solo. Może tez być diklofenak, ibuprofen (żelowy, jak więcej go jesz, anie drażowany bądź kapsułkowany)
Rejestracja: 2019
  • 1351 / 114 / 0

@DexPL Biore 2x150( rano wieczor ) a bedac 2dni temu na wizycie w PLB mam juz zwiekszyc do 3x150 wiec od jutra zaczne isc tym schematem , jesli chodzi o NLPZ to szczerze mowiac wgl nie mam zadnych ibuprofenow itp

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2009
  • 80 / 8 / 0

misspill pisze:

W każdej. Jeszcze jak byłam na 300mg/d była aktywizacja, teraz na 600mg/d na dobę też jest, efekty podobne tylko tolerka leci.
To możliwe, że na mnie to nie działa? Kiedyś wyjechałem na weekend i zapomniałem jej i czułem się tak samo jak ją jedząc. Może też nie wiem, czego konkretnie powinienem po niej oczekiwać - stany lękowe mi nie przechodzą.

Jako że jestem z zawodu programistą, zrobiłem sobie skrypcik, w którym podaję każde zażycie leku i samopoczucie - generuje mi to wykres, z którego można niejako wywnioskować moją lekoodporność (albo wciąż zbyt małe dawki jak na mnie - zaczynamy zawsze wszak od najniższych możliwych i tylko przy fluoksetynie doszedłem do teoretycznego maksa czyli 60/d).
Rejestracja: 2014
  • 3000 / 417 / 0

Dziwne raz załadowałem, nawet nie raz 600mg i nic nie poczułem, a dziś ta sama dawka i kręci się w głowie a chodzę jak po wódce...

Post nic nie wnosi do dyskusji, następnym razem proszę się bardziej postarać. Pozdrawiam, misspill
Rejestracja: 2010
  • 4599 / 768 / 25

A rozmazuje Ci się obraz i takie delikatne powidoki ?
Rejestracja: 2009
  • 80 / 8 / 0

Ja jestem po drugiej dawce 150 + drugiej 0.5 xanaxu i rano 20 paroksetyny i dupa, pojechałem na zakupy do marketu i nie wiem czy wózka nie 3.14erdolnę w kąt i nie zawinę się do domu. Może by zwiększyć faktycznie pregabalinę
Rejestracja: 2014
  • 3000 / 417 / 0

09 listopada 2019london5 pisze:
A rozmazuje Ci się obraz i takie delikatne powidoki ?
Raczej nie, ale przymykały mi się oczy i po chwili się tak jakby wiesz ocknąłem za każdym razem.

Wszystko już wróciło do normy o tej godzinie.

Mam preparat egzysta.
Posty: 5173 Strona 297 z 518
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 1511 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości