Midazolam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 7625 / 953 / 0

Z racji bardzo krótkiego działania jest to obok alprazolamu najgorsze benzo, w jakie można się wjebać.
Polecam zamianę na diazepam i redukcję dawek rozłożoną minimum na miesiąc. Zamiana powinna być raczej bezbolesna.
  • 90 / 5 / 0

Mogę przyjmować przed snem midazolam stosując jednoczenie 1 mg alpry? Mam zaburzenia lękowe więc alpra spisuje się doskonale wiem że się wjebać można po uszy i chyba już jestem na tej drodze ale chodzi głównie o odpowiedź na pytanie, czy jak będę stosować przed snem midasa albo w drugim i trzecim rzucie zolpi lub zopiklon to skoczy mi tolerka na alprę? Największy potencjał dotyczy działania przeciwlękowego i nie mam zamiaru podwyższać dawki dobowej przez usypiacze. zolpidemu unikam bo przy dawce 10 mg mam wyrobioną tolerkę że mnie nie uśpi a przy 20 mg budzę się rano i dwoi mi się w oczach, nie mówiąc o tym że się chwieje. Domyślacie się jak wstać do pracy w takim stanie.. dlatego lekarka zmieniła mi na midazolam żeby rano ogarnąć się bez problemu

Ketamina może zmniejszyć chęć sięgnięcia po alkohol

Pojedyncza dawka ketaminy może pomóc osobom nadużywającym alkohol w zmniejszeniu jego spożycia – wynika z nowych badań.

"Mieli tylko doglądać uprawy"

Sprawa trójki mieszkańców Głubczyc na wokandzie Sądu Okręgowego w Opolu
  • 7625 / 953 / 0

To Twoja lekarka nie wie, że zażywasz też alprazolam? : ) Dziwne, że zamieniła Ci na Midazolam, mając w zanadrzu np Zaleplon - czyli inny "Z" lek - najkrócej działający. W porównaniu do zolpidemu nie ma praktycznie po nim rano zamulenia.
Generalnie nic nie stoi na przeszkodzie, ale to prosta droga do poważnego wjebania w 2 najkrócej działające benzo.
  • 90 / 5 / 0

Wie doktorka że biorę alprazolam ale "doraźnie" :P Pozatym jest jeszcze młodziutka bez specki i sama się jeszcze uczy co i jak działa. Co powiem to przepisze. Dała mi midazolam na sen bo zolpidem rył mi banię po o całości a alprę stosuję na lęki. No w alprę w ogóle jestem już wjebany dość mocno od dłuższego czasu.. No i na marginesie polemizowałbym że to dwie substancje w które najłatwiej się wkręcić. Dla mnie bardziej od alpry o wiele bardziej uzależniająco działa na mnie klon
  • 7625 / 953 / 0

^
Kwestia osobnicza, jednak zdecydowana większość benzożerców potwierdzi, że alprazolam jest dużo cięższy do "opanowania", niż klonazepam.
  • 318 / 15 / 0

W tydzien wyjebalem cale pudło 100x 15mg i powiem że dziś byłem pospinany w huj oczy bolały. Wczoraj wziąłem ostatnie 2tab kolo 14 z setka majki poskladalo dobrze .ale widzę że bedzie problem mam dwie tab klona wziąłem pol i przeszło.
  • 7625 / 953 / 0

A co będzie po 2 tabletkach klona? : ) Nie żebym straszył... : D
  • 318 / 15 / 0

Będę je jadł na ćwiartki i później zero .moj ciąg na benzo to miesiac ponad tylko A zawsze moge zalatwic wiecej to nie problem .Muszę pogadac z lekarzem zeby dal mi szkla rolek i wtedy będę brał raz w miesiącu przez weekend z opio .
  • 265 / 51 / 0

Czy to prawda, że midazolam podjęzykowo osiąga większą biodostępność?
  • 2432 / 402 / 3

@dgnted, tak, to prawda, biodostępność rośnie ponad dwukrotnie, bo ta droga podania pozwala na ominięcie efektu pierwszego przejścia.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 124 uczestników Wejdź na czata