NaSSA: Mirtazapina (Remeron, Mirtagen, Mirzaten) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 694 Strona 61 z 70
Rejestracja: 2016
  • 959 / 82 / 0

Generalnie chyba najlepiej działa dawka 15mg, a testowałem różne
Da sie ograniczyć żarcie i tycie na mircie? Bo jak nie to chyba bede ja odstawial i brał doraznie
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 26 / 5 / 0

Potwierdzam. Nasennie najlepiej działa dawka 15 mg. Po 2 latach na 30 zmieniłem dawkę na 15 mg i nastąpiła zdecydowana poprawa długości snu.

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Rutynowa kontrola taksówkarzy w Amsterdamie. Jedna trzecia testowanych była pod wpływem narkotyków

Podczas niedzielnej policyjnej kontroli kierowców taksówek w stolicy Niderlandów okazało się, że część z nich jest pod wpływem narkotyków. Teksty wykazały obecność THC i amfetaminy u sześciu mężczyzn.
Rejestracja: 2007
  • 87 / 3 / 0

Dla mnie też 15 mg jest optymalne, czuje się wtedy najbardziej naturalnie a substancja działa subtelnie w tle. Na moją depresję sprawdza się dobrze. Nasennie już średnio, zasypiam po niej dobrze i śpię praktycznie ile chce, ale tylko co drugi dzień budzę się wyspany. Mam wrażenie że to przez jej prodopaminowe działanie, ponieważ w dzień w który jestem zajebiście wyspany wieczorem czuje dopaminę w taki dziwny nieeuforyczny sposób jakby pomijała układ nagrody- specyficzne czucie między skroniami napływające w stronę oczu czasami aż męczące ale wyraźnie chroniące przed dołkami. Jednak przez nie trudno o regenerujący sen, jak by tylko cześć mózgu spała. Przy 30mg ten efekt jest już bardzo męczący, a sen jeszcze mniej regenerujący.
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0

Mam problemy ze snem od 10 dni, byłem u psychiatry i dostałem mirtazapine. Ona powiedziała żeby brać od razu 30mg, ja jednak czytając to forum i jakieś tam reddity zdecydowałem się wziąć 15mg. Spałem lepiej niż zwykle ale bez szału, sny bardzo realistyczne. Najgorsze ze mam taki brain fog i zamule że nie jestem w stanie niczego zrobić. To mija z czasem? Może mam zmienić dawkę na 30 i wtedy nie będzie takich objawów? Bo mi psychiatra powiedział że nie ma właśnie tej zamuly, tylko głównie zwiększony apetyt
Rejestracja: 2019
  • 1 / 1 / 0

Brałam 30 mg od razu, lepiej się spało, ale też miałam rano taką zamułę, więc nie wiem czy to coś zmieni...
Rejestracja: 2011
  • 41 / 2 / 0

bralem mirte przez 7dni po 15mg a pozniej przeszedlem na 30mg 4 dni i wpadla feta 48h brania kolo 2g, kiedy i jak moge wskoczyc z powrotem do brania tego, biore tez acamprosate 3xdziennie 1 tab 333mg.
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

07 listopada 2019kwaska pisze:
Brałam 30 mg od razu, lepiej się spało, ale też miałam rano taką zamułę, więc nie wiem czy to coś zmieni...
Spróbuj w takim razie zejść do dawki minimalnej i później stopniowo wchodzić na większą, zamuła powinna być wtedy mniejsza.
Rejestracja: 2019
  • 457 / 63 / 0

22 października 2019rodozz313 pisze:
Generalnie chyba najlepiej działa dawka 15mg, a testowałem różne
Da sie ograniczyć żarcie i tycie na mircie? Bo jak nie to chyba bede ja odstawial i brał doraznie
Żarcie zawsze da się ograniczyć :)
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 8 / / 0

mirtazapine przyjmuje od kilku miesiecy w dawce 15 mg. specyfik skutecznie umozliwia mi gleboki i spokojny sen przez cala noc. niestety zwiazane sa z nia pewne niedogodnosci ,ktore sa nieuniknione. mianowicie stan "zamulenia" ,ktory towarzyszy mi niezmiennie od poczatku stosowania ,przez kilka pierwszych godzin po przebudzeniu. niewatpliwie lek spelnia swoja funkcje, dla mnie jest niezastapiony ;D
Rejestracja: 2016
  • 959 / 82 / 0

Wam też mirtazapina wzmacnia działanie mj
Że robi mega lenia z człowieka
Posty: 694 Strona 61 z 70
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1491 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Satelitarny i 3 gości