Dziurawiec (Hypericum perforatum, "St. John's Wort")

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy dziurawiec działa?

65%
1.Tak
20
32%
2.trochę
10
3%
3 Nie.
1

Liczba głosów: 31

• 327 / 20 / 0

@typeczek u mnie na początku działanie było czuć słabiej (może placebo), po 5 dniach 4x5ml już lepiej. Na ulotce piszą że jak po upływie 14 dni nie czujesz się lepiej albo gorzej to należy skontaktować się z lekarzem.
  • 7 / 2 / 0

No mi coś po dziurawcu:D nadkwasota jakby refluks:) chyba będę musiał zrezygnować

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

"Czarny dym przysłonił niebo". Narkotyki warte ponad dwa miliardy dolarów stanęły w płomieniach

Z okazji przypadającego w piątek Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, ustanowionego przez ONZ, Tajlandia i Birma podpaliły łącznie 25 ton narkotyków o szacowanej wartości ponad dwóch miliardów dolarów.
  • 105 / 13 / 0

10ml nalewki 1:1 intractum hyperici zadziałało fantastycznie. Od kilku dni miałem paskudnego doła, zerową motywację, pustkę w głowie itd. Zniknęło jak ręką odjął po kwadransie od wypicia większego naparstka. Minęły dwie godziny, dalej czuć działanie. W następnych dniach wezmę mniejsze dawki i rozłożę je na cały dzień. Jestem bardzo dobrej myśli.
  • 327 / 20 / 0

Ja piję 4x5ml rozłożone na cały dzień, działanie zdecydowanie odczuwam. Pewnie nie na każdego zadziała bo przyczyny są różne ale w wypadku łagodniejszej depresji myślę że jest to lepsza opcja niż pakowanie się w leki (opierając się na własnym doświadczeniu).
  • 106 / 5 / 0

Zdecydowanie lepsza opcja od leków, lekka depresja zniknela całkiem, zasypiam bez problemu ale budzę się w nocy (i tak jest lepiej). Polecam przygotowywać nalewkę samemu (podobno według prawa zioła trzeba poddać procesom które osłabiają ich dzialanie), dziurawiec zbierać z dala od pół uprawnych i dróg (najepiej z dala od cywilizacji) w słoneczny dzień, gdy wyschnie rosa. Ja piję łyk rano i wieczorem
doświadczony zielarz powiedział że w przypadku ziół dawkowanie nie jest bardzo istotne (w końcu używano ich zanim wymyślono dokladne jednostki miary).
  • 327 / 20 / 0

W sumie cenowo to też powinno lepiej wyjść i do apteki nie trzeba by latać (gdzie zresztą często mylą to z sokiem na trawienie). Na następny sezon na pewno zrobię. A jak długo to stosujesz?
  • 106 / 5 / 0

Do końca butelki.
Zrobiłem z przepisu z tej strony.

https://fajnyogrod.pl/porady/nalewka-i- ... /?amp=true
Scalono/Imane Anys
Używał ktoś kody podczas kuracji dziurawcem?
Dawki rzędu 150mg bez tolerki mogą spowodować wystąpienie ZS?
  • 7 / 2 / 0

Jak długo można pić nalewke .I ile efekt się utrzymuje po odstawieniu
  • 558 / 113 / 0

Zdecydowanie dziurawiec działa, nalewka może uratować nie jednego benzowraka.
  • 887 / 101 / 0

Czy tylko nalewka ma tak skuteczne działanie jak opisujecie ?

czy jak zaparzę "zwykłą herbatkę' też poczuję jej moc ?
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1350 uczestników Wejdź na czata