Dział służący dyskusji nt. spraw, gdzie postawiony został zarzut z art. 53, 54, 61, 63, 65, 66 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 164 / 42 / 0
Ciekawi mnie następująca sprawa. Załóżmy, że ktoś uprawia marihuanę, za wiedzą swojej partnerki, przy czym nie udziela jej środka psychoaktywnego, co dałoby się udowodnić dowolnymi testami na narkotyki.

Jaka jest odpowiedzialność karna tej partnerki? Czy to podpada pod niezawiadomienie o popełnienie przestępstwa czy coś grubszego? Czy powinna odmówić składania zeznań i od razu brać papugę? Czy powinna przyznać, że wiedziała o uprawie, ale partner uprawia, np. bo jest uzależniony albo ma zaleconą medyczną marihuanę, ale go na nią nie stać (czy dowolna inna linia obrony ustalona wspólnie)?

Jak obronić ją przed zarzutem o handel? Co zrobić, aby uniknęła aresztu?
oh, death, you filthy whore,
I crave you more and more
  • 3109 / 313 / 0
Jeżeli ty się przyznasz do rośliny i zeznasz że ona o niczym nie miała pojęcia, to nic jej nie zrobią. Trochę gorzej jak mieszkanie jest jej, albo umowa najmu na nią, wtedy jak prokurator będzie miał zły dzień, to jej może dowalić zarzut pomocnictwa, ale to raczej mało prawdopodobne.
  • 164 / 42 / 0
Nie powiedziałem, że chodzi o mnie ;).

Sprawa ma się następująco - ona o wszystkim wie, bo mieszka razem z uprawiącym.

Jeśli zezna, że to jej facet uprawiał, ale ona nie pali i nie handluje, za to facet przyzna, ze uprawia na wlasne potrzeby to co w zasadzie jej grozi? (pal licho faceta)
oh, death, you filthy whore,
I crave you more and more
  • 22 / / 0
teorytycznie nic gdy on wezmie wszystko na siebie. praktyka moze byc szalenie inna i zakonczenia nikt nie zna
wiele bedzie zalezalo od tego co beda mowic i jak to wypadnie
  • 164 / 42 / 0
Jeśli chodzi o tą hipoteczną sytuację, o którą pytałem to wszystko skończyło się dobrze i żyli długo i szczęśliwie :D
oh, death, you filthy whore,
I crave you more and more
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.