Terapia naltreksonem w niskiej dawce

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 9 Strona 1 z 1

Wspieranie się naltreksonem w niskiej dawce?

67%
TAK - zajebisty pomysł!
4
33%
NIE - autor posta jest debilem i nic nie wie o psychofarmakologii %-D
2

Liczba głosów: 6

Rejestracja: 2014
  • 217 / 26 / 0

https://en.wikipedia.org/wiki/Low-dose_naltrexone
https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_n ... kiej_dawce

Ogólnie rzecz biorąc, koncept jest taki:
Naltrekson w małych dawkach „oszukuje” mózg, blokując receptory endorfin (hormonów szczęścia). W rezultacie mózg „myśli” że brakuje mu endorfin, zatem produkuje ich więcej.
Czy stosowanie naltrexonu w dawkach do 5 mg ma jakiś sens? Chodzi mi o działanie antydepresyjne ale jeśli ma też wesprzeć układ odpornościowy to czemu nie :-p

Istnieje taki preparat na odchudzanie (dostępny na zwykłą reckę) o nazwie Mysimba zawierający 8 mg naltreksonu i 90 mg bupropionu, niestety kosztuje ponad 400 złotych %-D Naltrexon dali tam chyba w celu redukcji efektów ubocznych bupropionu. Skoro coś takiego powstało to musi być coś na rzeczy z tym microdosingiem.

Zwykłe leki z samym naltreksonem też nie są tanie ale na pewno wyjdzie ekonomiczniej kupić je i dzielić tabletki na kawałeczki.
Rejestracja: 2018
  • 174 / 10 / 0

K****ac**&*^^&, jaki szponciciel.. :nuts:

Mniemam, że pomysł masz stąd:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_n ... kiej_dawce
czy też nie googlowałeś?

https://erowid.org/experiences/exp.php?ID=108953
Ta pani uważa, że masz rację i naltrekson powinno się dodać do systemu wodociągowego.

Nie jestem medykiem, a cykl Krebsa podsuwa mi myśl "nierówne kółeczko".
Znalazłem w sieci na ten temat mnóstwo książek ale nie będę ich czytał tylko żeby podać ci odpowiedź. Wiem tylko jedno. Jeśli coś wydaje się być cudownym lekiem w małej dawce, a w dużej jest trucizną dla zdrowych/zazwyczaj pomaga chorym to może skonsultuj to z lekarzem.

Pewna użytkowniczka forum (powiedziałbym "doświadczona") miała implant z naltrexonem. Z jej słów wynikało, że niezbyt jej pomógł. Skorzystaj z forumowej wyszukiwarki, pewnie znajdziesz jej wypowiedzi na ten temat.

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

Zobacz gdzie przemytnicy chowają narkotyki. Z psim nosem ciężko wygrać

Nie zapalił jointa w Polsce 23-letni Ukrainiec, który w podroż zabrał marihuanę i ukrył ją w dezodorancie. Ale świetnym węchem wykazała się Idea, pies szkolony przez Straż Graniczną do wykrywania narkotyków, która bez pudła znalazła marihuanę w bagażu młodego mężczyzny.
Rejestracja: 2015
  • 915 / 71 / 19

Też myślałam o tej Mysimbie.
Jak tylko zobaczyłam na pewnym portalu z ogłoszeniami, to pomyślałam, że niezła kombinacja, jak już odstawimy opio i mamy depresję poopioidową (bupropion da dopaminę i zadziała antydepresyjnie, naltrekson tak samo i spowoduje, że zepsute receptory opioidowe zaczną się szybciej regenerować).
Czemu nikt tego nie próbował i o tym nie pisze?

Umrzemywcierpieniu, co masz na myśli, mówiąc: "a cykl Krebsa podsuwa mi myśl "nierówne kółeczko"."?
Rejestracja: 2014
  • 3630 / 937 / 2

[mention]Stteetart[/mention], detoks naltreksonem?
Rejestracja: 2012
  • 56 / 4 / 0

Naltrekson (tyle że 2 tabletki po eee nie wiem ile odstawiłam opiaty wtedy) na początku u mnie dawał super efekty, zaczęłam chcieć i było naprawdę EKSTRA [emoji7] niestety po 2 tyg wszystko minęło może ja zjebalam bo zaczęłam dexic i mixowac z silnymi lekami przeciwpsychotycznymi.
Rejestracja: 2020
  • 1 / / 0

Biorę Mysymbie już 3 miesiące Od papierosów odrzuciło mnie od razu chociaż to było celem Dostałam go na odchudzanie bo bardzo przytyłam bo depakinie i z waga to ciężko zrzucić ale bardzo dobrze na nastrój wpływa Mam przewleka depresje i nerwice z atakami paniki
Rejestracja: 2020
  • 151 / 18 / 0

Zastanawiam się czy nie wymienić wellbutrinu 150mg właśnie na to bo well za mocno mi wjeżdża na banie a tutaj byłoby trochę mniej bupropionu właśnie, tylko czy ten bupro z wella nie różni się od tego z mysimby??? bo w wellu jest bupropion a w mysimbie chlodowodorek bupropionu????
Rejestracja: 2020
  • 151 / 18 / 0

DOBRA MAM

ale wkleję dla zainteresowanych;

Każda tabletka Mysimba zawiera 8 mg chlorowodorku naltreksonu (co odpowiada 7,2 mg naltreksonu) oraz 90 mg chlorowodorku bupropionu (co odpowiada 78 mg bupropionu).
Rejestracja: 2010
  • 3038 / 109 / 0

Nie czaję...

Po prostu kup sobie od kogoś naltrekson z ogłaszamy?
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 1341 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości