Regulamin forum
Zwykli użytkownicy nie mogą zakładać wątków na tym forum.
Jeśli chcesz zamieścić tu FAQ, HOWTO, albo kompendium swojego autorstwa – zamieść je w dziale >Psychofarmakologia<, a na początku posta dopisz, że chcesz by wątek był w Kompendiach.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 19 / 1 / 0
Przeglądając neta trafiłam na to. Wg mnie bardzo rzeczowy opis, bez zbędnego moralizatorstwa:

http://rm-twojapasja.blogspot.com/2016/ ... e.html?m=1
  • 2910 / 772 / 5
Według mnie kolo pierdoli od rzeczy. Doczytałem do "Różnica polega na tym, że jest ogrom tabletek nasączonych psychodelikami, takimi jak fenyloetyloaminy (np. 2C-B, 2C-I, 2C-P) lub ich syntetycznymi pochodnymi tzw. NBOMe.". Nie polecam.
Dobra. Myślałem, że może taki mały błąd się wkradł ale zaraz za tym jest "ecstasy to nic innego jak sprasowane do tabletki MDMA (3,4Metylenodioksymetamfetamina) + wypełniacze (najczęściej kokaina, jednak w Polsce zastępowana jest amfetaminą, kofeiną bezwodną, kreatyną etc)."
Więc zdecydowanie nie polecam.
KONKURS DLA HAJPOWICZÓW!!!!
https://hyperreal.info/talk/topic76147.html
KONKURS DLA HAJPOWICZÓW!!!!
  • 19 / 1 / 0
Wg mnie większość się zgadza. Zauważ że to medyczny punkt widzenia.
Artykuły na które wcześniej trafiałam na popularnych stronach internetowych, pełne były bzdur i moralizatorstwa. Nie jestem wielkim znawcą, jakaś tam wartość ten artykuł wg mnie ma.
Dzięki za uwagi 👍
  • 4581 / 2101 / 1
To mini poradnik dla osób zaczynających pracę w zawodzie nie mających zielonego pojęcia o niczym Dużo słów i informacji, ale nie do zapamiętania i zastosowania w praktyce w pracy.

Przykład. Przyjeżdżasz na kwadrat. Dwie osoby. Jedna bez oddechu, druga ledwo oddycha. Co robisz? skąd się dowiesz co brali, w jakich dawkach itd? przeszukać nie można, zapytać nie ma kogo. Cały ten poradnik chuja wart. Zanim nie zrobisz toksykologii nie wiesz. Jedna i ta sama substancja jest odtrutką na jeden drug a trucizną dla drugiego. Najbliższa toksykologia w szpitalu, gdzie Twoja praca się kończy.

CO robisz?

Co widzisz.
Strzykawka? Na 80% opioidy - nalokson i czekasz. Działa super, nie działa - czyli co innego - jedziemy do szpitala

Co widzisz?
Szkiełko, karta - na 90% stimy - Monitorujesz serducho, podajesz leki i jedziesz do szpitala.


Itd, itd

Każda sekunda stracona na kwadracie, gdzie nie ma informacji o przyczynie zatrucia jest sekundą straconą W takim przypadku wspaniałe, pisane godzinami, wraz z przypisami "kompleksowe kompendium" jest chuja warte.

Do czasu jak nie zejdzie ci pod dłonią dzieciak tego nie zrozumiesz.
  • 19 / 1 / 0
Up, pewnie masz rację. Jednak uważam, że lepiej żeby laik trafił na ten tekst niż totalne bzdury, w których jest znany filmik z YouTube podpisany - to robią dopalacze itp Jest podział na substancje, efekty działania i zagrożenia. Dla mnie to sporo. Jednak każda uwaga od was jest też ważna. Jak wspominałam, nie jestem znawcą.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.