Alprazolam - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 1501 / 313 / 0

możesz już dorzucać kolejną dawkę, jeśli chcesz odpowiednio przedłużyć efekty, bo działanie poprzedniej powoli będzie wygasać. alprazolam działa jakieś 4-6 godzin, mówię tu o moim przypadku, większe dawki zazwyczaj dłużej czuję.
  • 83 / 5 / 0

Z kilku źródeł dochodzą mnie słuchy, że coraz trudniej dostać alprę 2mg/50tab w słoiczku (braki w hurtowniach). Czy ktoś może potwierdzić to info?

1 na 4 dorosłych w Anglii uzależniony od leków?

Według niezależnych badań organu Public Health England (PHE), nawet co 4. dorosła osoba w Anglii może być uzależniona od leków.
  • 2759 / 996 / 1

Od dłuższego czasu są braki w hurtowniach w różnych częściach kraju. Podobnie zaczyna się robi z 1mg.
  • 7502 / 922 / 0

Trochę dziwi mnie fakt, że jest (czy był) u nas alprazolam w dawce 2 mg (target market jest chyba jasny :)), a nie ma diazepamu 10 mg.
  • 558 / 66 / 0

Zgadza się chyba najbardziej i najszybciej uzależniające opio jest dostępne w różnych dawkach i formach, a rolki, które mają jak dla mnie prawie zerowy potencjał rekreacyjny (nawet przy braku tolerancji - jest przyjemnie, ale trzeba przyjąć nieporównywalnie więcej od innych bzd dla podobnego efektu), tylko w jednej dawce, w dodatku bardzo często słyszę, że jest trudniej dostać od lekarzy, bo chyba uważany jest za ćpuński lek %-D Albo nie chcą pisać z innego powodu. A wy jakie macie doświadczenia z otrzymywaniem rolek w porównaniu do innych benzo, szczególnie klonów, lorka, czy alrpy?
  • 74 / 8 / 0

Piolun pisze:
Biorę alprę 1/1,5 mg co 1-2 dni . W stanach silnego lęku napadowego max. 2,5 mg. Czuję że po 1 mg trzyma działanie prospołeczne i przeciwlękowe i jest okej ale po dwóch dniach bez kolejnej daeki pojawia się zjazd odstawienny i jest nieciekawie delikatnie mówiąc.. Jak będzie wyglądać sytuacja półtrwania alpry w przypadku 1 mg SR, jaka będzie różnica półtrwania o przedłużonego uwalnianiu w przypadku wyrobionej tolerki na 1 - 1,5 mg
A nie wystarczy rozgryźć takiej tabletki SR, by substancja sie normalnie uwalniala?
  • 7502 / 922 / 0

Relanium jest w dawkach 2 i 5 mg - przy czym 2 mg to chyba dla szczurów : )
Lekarze bardzo niechętnie wypisują ten lek. Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale Relanium odmówią i zaproponują alprazolam (który dla nich jest często benzo "pierwszego rzutu").
Użytkownik zbanowany
  • 62 / 14 / 0

Po prostu producenci diazepamu nie postarali sie na pozyskanie polskich lekarzy szkoleniami płatnymi hajsem i innymi profitami. Stąd na rynku nie mamy 10tek a lekarze jako benzo 1 rzutu traktują alprazolam. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
  • 83 / 5 / 0

Sorry za offtop ale mocno jest odczuwalna różnica w rozluźnieniu mięśni między alprą, lorazepamem i diazepamem? Działanie amnezyjne lora praktycznie uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie w pracy na drugi dzień przy nawet dawce 1,25. Z kolei diazepam żeby zadziałał czytałem że trzeba przyjmować duże dawki i szybko schodzi blister w związku z tym jest nie opłacalny, nie brałem go nigdy a zależy mi na efekcie rekreacyjnym w kontekście rozluźnienia fizycznego. Może ktoś napisze że alpra nie działa rozluźniająco ale ja wyraźnie czuję że czuję się fizycznie zluzowany. Ile diazepamu trzeba wziąć żeby porównanać do działania alpry 1 mg i jaki jest okres półtrwania tych dwóch substancji zakładając 1 mg alpry i 1,25 lora?
  • 2759 / 996 / 1

Starsi lekarze nie chcą wypisywać diazepamu (Relanium) bo ten lek w latach 80 i 90 był powszechnie stosowany przez miliony polaków do eliminacji skutków chujowego życia w komunizmie i w początkach demokracji. Lekarze w związku z tym kojarzą relanium - drag dla chcących się ućpać. Natomiast alprazolam jest także dzięki szkoleniom uważany za normalmny lek na uspokojenie itd.

Natomiast młodzi lekarze dzielą się na 4 grupy.
1. nauczona przez starych lekarzy -rolki to zło
2. nauczona na szkoleniach - alpra to dobro!
3. benzo to zło
4. Kasa za wizyty to dobro!
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata