Czosnek pospolity ( Allium sativum) i jego inna wersja Czarny czosnek.

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 24 Strona 1 z 3
Rejestracja: 2017
  • 2255 / 1229 / 34

Czosnek pospolity (ang.garlic, niem. Knoblauch jest tez czosnek niedzwiedzi) to popularne warzywo, przyprawa i roślina lecznicza. Czosnek zawiera między innymi allicynę, adenozynę, saponiny, flawonoidy, olejek eteryczny, witaminy C i z grupy B oraz sole mineralne. Dzięki tym składnikom czosnek ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, przeciwzakrzepowe, obniżające poziom „złego” cholesterolu, a podwyższające poziom cholesterolu „dobrego”, przeciwpasożytnicze, antyoksydacyjne, wykrztuśne, pobudzające wydzielanie soku żołądkowego i żółci, obniżające poziom cukru we krwi, napotne i przeciwgorączkowe.
Opis:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czosnek

http://rozanski.li/1884/czosnek-allium- ... potonicum/
Czosnek (Allium sativum L.) i choroby sercowo-naczyniowe.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/21033626/
Znaczenie farmakologiczne Allium sativum L. 5. Hipolipemiczne działanie in vitro i in vivo:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/15218732/
Korzyści sercowo-naczyniowe czosnku (Allium sativum L).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/12597261/
Czosnek (Allium sativum L.): działania niepożądane i interakcje lekowe u ludzi
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/17918162/
dxm-mxe-czosnek-t32440.html
Działanie przeciwcukrzycowe czosnku (Allium sativum L.) u zdrowych szczurów z cukrzycą wywołanych przez streptozotocynę.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/17085291/
Zmiany związków fenolowych w czosnku (Allium sativum L.) ze względu na odmianę i lokalizację wzrostu.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/21667145/
Wpływ surowego zmiażdżonego czosnku (Allium sativum L.) na składniki zespołu metabolicznego.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28956671/
Rejestracja: 2017
  • 6145 / 1083 / 2

Czosnek: Legalny Anabolik

Japońscy naukowcy – podając czosnek szczurom – odnotowali wyraźny wzrost poziomu noradrenaliny, białek rozprzęgających (UCP), aktywności brunatnej tkanki tłuszczowej oraz tempa termogenezy i lipolizy - rozpadu cząsteczek tłuszczu zapasowego.


Już z tych kilku badań niezbicie wynika, że legendy o wpływie czosnku na zdolności wysiłkowe mają racjonalne podstawy. Jakkolwiek noradrenalina jest hormonem niezwykle istotnym w kształtowaniu tychże zdolności, to jednak znacznie ważniejszy jest wspominany wyżej – testosteron. Ten bowiem, wydzielany przez jądra do krwiobiegu, dociera do tkanki mięśniowej. Tu wnika do każdej komórki mięśniowej, gdzie wiąże się z wyspecjalizowanymi białkami – nazywanymi receptorami androgenowymi (AR). Po związaniu testosteronu, receptor androgenowy przekształca się w czynnik transkrypcyjny, inicjujący (o czym już wiemy) najważniejszy etap anabolizmu białek – transkrypcję. Ostatecznie więc pod wpływem testosteronu dochodzi do wzmożenia produkcji białek kurczliwych włókienek mięśniowych, czyli regeneracji mięśni oraz rozwoju ich siły i masy.

Teoria pokazuje, że czosnek – aktywujący noradrenalinę – powinien podnosić też poziom testosteronu. Wynika to bowiem ze znanych nam już właściwości noradrenaliny – jej wpływu na hormony podwzgórza i przysadki mózgowej – GnRH oraz LH.

Zespół Oi chciał mieć jednak całkowitą pewność, również i co do tej kwestii... Japońscy naukowcy opublikowali w 2008 roku wyniki kolejnego badania. Podając czosnek szczurom tym razem, karmionym wysokobiałkową dietą – notowali poziom gonadotropiny LH, testosteronu i kortykosteronu oraz wartość bilansu azotowego. Testosteron – wiemy – to hormon anaboliczny, wydzielany i produkowany pod wpływem LH. Za to kortykosteron jest szczurzym odpowiednikiem ludzkiego kortyzolu – hormonu katabolicznego, utrudniającego rozwój muskulatury. Natomiast bilans azotowy to miara anabolizmu białek, mówiąca między innymi o tym, jak szybko rosną muskuły.

Badanie udowodniło, że - pod wpływem dodatku czosnku do diety wysokobiałkowej szczurów – doszło do wyraźnego wzrostu poziomu LH i testosteronu, wyraźnego spadku poziomu kortykosteronu oraz – co najciekawsze – znacznego (dwukrotnego) wzrostu wartości bilansu azotowego.

To badanie dowiodło nam dwóch rzeczy: nie tylko podania o wysiłkowych właściwościach czosnku mają realne podstawy, ale też o jego właściwościach afrodyzyjnych (miłosnych), znanych głównie z tradycji medycyny chińskiej. Przypomnijmy bowiem, że testosteron to męski hormon płciowy, nie tylko kształtujący męską waleczność, sylwetkę i siłę, ale również kreujący męskie zachowania seksualne.

Rayalam postulował, że składniki aktywne czosnku wykazują aktywność zbliżoną do CLA. Wykazał to też w swoim badaniu, gdzie – zestawiając składniki aktywne czosnku z CLA – doprowadził do ,zagłady’ komórek tłuszczowych, w efekcie nasilenia procesu ich programowanej śmierci – apoptozy. I chociaż badanie to nie obejmowało wpływu składników aktywnych czosnku na tkankę mięśniową, to jednak dokonać możemy tutaj interpolacji... Skoro wcześniej udowodniono, że CLA zwiększają anabolizm białek mięśniowych (via PPAR alfa), zaś składniki aktywne czosnku działają tak samo, jak CLA, to jasnym wydaje się, że również i one zwiększają anabolizm białek mięśniowych - poprzez aktywację tych samych czynników transkrypcyjnych.

Wniosek płynący z tego wszystkiego wydaje się jasny: wato włączyć czosnek do naszego menu, gdy pracujemy nad redukcją tłuszczu czy rozwojem masy mięśniowej. Jeżeli komuś przeszkadza jego nieprzyjemny zapach, niech powie sobie tak: „Może będę troszeczkę ‘podjeżdżał’, ale za to – jak wspaniale wyglądał!”


autor: Sławomir Ambroziak

źródło:
http://www.perfectbody.pl/DIETA_I_SUPLE ... bolik.html

Ps.
smrodu czosnku pozbedziecie sie 1)mieszajac go z miodem
Lub
2) zujac natke pietruszki.

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Kiedy legalizacja marihuany w Czechach?

Izba Deputowanych Parlamentu Republiki Czeskiej poparła w głosowaniu propozycję poprawki do ustawy o środkach odurzających dopuszczającą uprawę oraz posiadanie marihuany. Projekt ustawy zaproponowany przez deputowanego Partii Piratów Tomáša Vymazala Izba omówi na początku czerwca, w ramach trwającej 49. sesji parlamentu.
Rejestracja: 2014
  • 1747 / 424 / 0

Mmmm, jestem psychofanem czosnku. :cool: Ludowe lekarstwo, czyli czosnek z mlekiem i masłem potrafiłem robić sobie dla smaku, co wielu uważa za obrzydliwe.

To jaką suplementację proponujecie, ząbek czosnku przed snem? %-D No bo rano go jadł nie będę z przyczyn oczywistych, nawet z miodem i pietruszką. ;-) Właśnie, ciekawe, do jakiej "dawki" jest zdrowy.
Rejestracja: 2018
  • 189 / 7 / 0

Zawsze jak czuje że "coś mnie bierze" Podgrzewam mleko na gazie, zcieram do niego nawet 3 ząbki czosnku, dodaję miód. Taką miksturkę wypijam i resztki dojadam. Grzeje w gardło jak shot wódki ^^ Ale stawia na nogi od razu. W cięższych przypadkach takie miksturki piję codziennie przez 3-4 dni. Wtedy pojawiają się nowe właściwości. Min. umiejętność odstraszania wampirów i każdego innego z kim zaczynamy dialog xD
Rejestracja: 2017
  • 2255 / 1229 / 34

Czosnek mozna dodac do preparatów odpowiedzialnych za spalanie tłuszczu, wzmacnia dzialanie.

Nie łączyć z Paracetamolem ryzyko uszkodzenia watroby:
https://www.swiat-zdrowia.pl/artykuly/n ... polaczenia
Antydepresant:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2792615/
Czosnek czarny ma silniejsze właściwości zdrowotne.
http://biokurier.pl/jedzenie/czarny-czo ... asciwosci/
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czarny_czosnek
Czarny czosnek: krytyczny przegląd jego produkcji, bioaktywności i zastosowania.

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 9816301727 :extasy:

https://www.researchgate.net/publicatio ... ack_Garlic
Rejestracja: 2017
  • 389 / 73 / 0

warto też wspomnieć ( bo to dosyc świeża sprawa) o jego zbawiennym dzialaniu na mozg , zapobiega wielu chorobom neurodegeneracyjnym , cofa efekty stresu oksydacyjnego , działa neuroprotekcyjnie ,niszczy komorki nowotworowe , "odmładza ciało , mózg
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27387089
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5295068/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25350296
Rejestracja: 2016
  • 885 / 99 / 0

Czy na czosnek występuje tolerancja ?

lubię zdrowotnie jeść ząbek/dwa dziennie jestem ciekaw czy lepiej jeść co dwa dni np jak kurkume czy śmiało jeść codziennie przez 3 msc np

moi obydwaj dziadkowie Świętej Pamięci jedli codziennie ząbek czosnku, jeden dożył 95 drugi 89 lat
Rejestracja: 2017
  • 389 / 73 / 0

@ei@eiffel65 generalnie dużo ludzi mowi ze nie powinno sie czosnku jesc codziennie bo dziala drazniąco np na zalądek, ale tak jak mowisz moj dziadek tez codziennie i ponad 90 lat ma i zoladek w porzadku, więc ciezko powiedziec wiec chyba najlepiej bedzie jak bedziesz sluchal swojego organizmu jesli bedzie mial dosc czosnku to da Ci znac
Rejestracja: 2017
  • 2255 / 1229 / 34

Nie praktycznie tolerancja nie wzrasta lekko organizm dostosowuje się do niego ale on cały czas działa.
Przeciwnowotworowe właściwości czosnku:
http://www.czytelniamedyczna.pl/2608,pr ... osnku.html

Garlic extract (25, 50 and 100 mg/kg) significantly decreased immobility time in a dose-dependent manner in both TST and FST, indicating significant antidepressant-like activity. The efficacy of the extract was found to be comparable to fluoxetine (20 mg/kg p.o.) and imipramine (15 mg/kg p.o.) in both TST and FST. The extract did not show any significant effect on the locomotor activity of the mice. Prazosin, sulpiride, baclofen and p-CPA significantly attenuated the extract-induced antidepressant-like effect in TST. Garlic extract (100 mg/kg) administered orally for 14 successive days significantly decreased brain MAO-A and MAO-B levels, as compared to the control group.

Garlic extract did not show significant change in the locomotor activity of mice, as compared to the control group; so this extract did not produce any motor effects. It confirms the assumption that the antidepressant-like effect of the extracts is specific. According to our results, the antidepressant-like effect of garlic extract was significantly reversed by the treatment of animals with prazosin (α1 -adrenoceptor antagonist), sulpiride (a selective dopamine D2 -receptor antagonist), p-CPA (serotonin synthesis inhibitor) and baclofen (GABAB agonist) when tested in TST. This suggests that garlic extract might produce antidepressant-like effect through interaction with α1 -adrenoceptors, dopamine D2 receptors, serotonergic and GABAergic receptors, thereby increasing the levels of norepinephrine, dopamine, serotonin and decreasing GABA levels in the brain of mice. Garlic extract (100 mg/kg p.o.) administered to mice, for 14 successive days, significantly decreased brain MAO-A and MAO-B activities as compared to the control group. MAO inhibiting activity by the extract was comparable to imipramine. Thus, antidepressant-like activity of the extract might also be due to inhibition of MAO, resulting in increase in the brain levels of monoamines.

Czyli jest antagonista GABA B
Rejestracja: 2016
  • 885 / 99 / 0

dalej jem czosnek codziennie, ziększyłem dawkę x2,

zauważyłem, że po dłuższym działaniu działa na mnie jak viagra

ptak mi stoi jak maszt, mogę długo i dużo, libido też wystrzelone w kosmos

problemów z żołądkiem nie miewam, wręcz odrwotnie pomaga mi się wypróżnić porządnie i oczyszcza jelita,

jestem bardziej odporny na infekcje, jak już mam to objawia się bardzo delikatnie , normalnie mogę chodzić do pracy,

czuję się silniejszy fizycznie i bardziej odporny i to libido i bardzo długa i silna erekcja, moja kobieta jest wniebowzięta :d
Posty: 24 Strona 1 z 3
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1316 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości