Ephedra sinica - wątek ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 2256 / 1230 / 34

Wyszła Tobie idealne hodowla i nic nie powiedziałes ani fot nie wrzuciles?
Głównym problemem jest gleba ale jak w doniczce wyszło to wystarczyłoby ja troche zimą oslonic od wiatru lub zrobić imitacje naturalnych warunków moze stopniowo by udało sie introdukowac ja do naszej flory.
  • 244 / 3 / 0

Ponowie pytanie apropo suszu na granicy, od chinczykow mozna to tanio kupic, ale czy bezproblemowo?

Przymusowe leczenie osoby uzależnionej od alkoholu

Jak wygląda w Polsce procedura postępowania wobec osoby uzależnionej od alkoholu, która nie chce dobrowolnie poddać się terapii? W jakich sytuacjach możliwy jest przymusowy odwyk i co dzieje się w przypadku, gdy alkoholik ignoruje sądowe wezwanie do leczenia odwykowego?
  • 1748 / 424 / 0

29 kwietnia 2019vortexxix pisze:
Jesienią je ściąłem i wysuszyłem. Koniec historyjki :)
kurde, gdzieś połowa. a brakuje informacji: czy zdążyły "puścić" efedrynę? :świnia:
  • 7 / / 0

Czy ktoś może mi podać średni plon z jednego nasionka. Mam na myśli ile gram suszu rośliny można zebrać co roku zakładając, że roślina jest już maksymalnie wysoka? Może ktoś wie, ja szukałem naprawdę długo nawet na angielskich stronach i nie znalazłem odpowiedzi. To dosyć istotne bo chętnie bym spróbował jednak jeśli z krzaka mam otrzymać 10g to przy dziesięciu krzakach otrzymam 1-3g czystej efedryny xD
  • 2256 / 1230 / 34

Jak urośnie tobie z 5 krzaków to warto zbierać z takiej ilości.
  • 129 / 19 / 0

Ma Huang (Ephedra Sinica)
Nasiona można wysiewać przez cały rok po otrzymaniu paczki należy wyjąć nasiona z opakowania na około godzinę i położyć w takim miejscu by ich temperatura pomału (stopniowo) zrównała się z temperaturą pomieszczenia, Ma-huang preferuje nasłonecznione stanowiska oraz suchą i piaszczystą glebę. Nasiona dobrze kiełkują w ciepłym i wilgotnym piasku. Nasiona położyć na piaszczystej powierzchni i przysypać nie grubą warstwą piasku około 2 mm. Zasiew podlewamy przegotowaną o temperaturze pokojowej wodą (najlepiej zraszając – ta metoda sprawi, że zasiew będzie równomiernie delikatnie podlany a woda podczas zraszanie nie zniszczy kiełkujących nasion). Podłoże powinno być cały czas wilgotnie (powinniśmy utrzymywać cały czas optymalną wilgotność). Należy poświęcić dużo uwagi młodym sadzonką. Po wykiełkowaniu zaprzestać podlewania, ponieważ jest to roślina pustynna. Uprawiamy je w piasku w pełnym słońcu przy niewielkiej ilości wody. Roślinę należy w czwartym miesiącu od chwil skiełkowania zacząć hartować. Zaczynamy hartowanie od 5 minut i stopniowo zwiększamy czas pobytu rośliny na zewnątrz tak, aby roślina mogła się przystosować do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Po 2 lub 3 latach wytworzy grube, drewniane łodygi.
  • 2256 / 1230 / 34

Ja to bym chciała łąki ephedry wiedzieć u nas w Polsce. Naprawdę roślina jest wybitnie lecznicza.
  • 129 / 19 / 0

W tym tyg bd wysiewał dam znać co z tego wyszło
  • 129 / 19 / 0

Wysiałem 15 nasion 5 w klasie ziemi 4 następne 5 w klasie 5 i ostatnie 5 w klasie 6
nasiona przed wysianiem moczyły się w przegotowanej wodzie przez 12h
po 1 nasionku z każdej klasy ziemi zaprawiłem zaprawą donasienną primus B+ dam znać jak coś wyrośnie i ewentualnie gdzie rośnie najlepiej.
  • 129 / 19 / 0

Niestety nic nie wyrosło bd wysiewał następne 15 nasion inna metoda dam znać
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1330 uczestników Wejdź na czata