Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 287 Strona 18 z 29
Rejestracja: 2018
  • 605 / 107 / 2

Umbrellonda- da się, ale to całkowicie nieopłacalne. Był kiedyś film na YT jak gość uprawiał mak indoor- w pomieszczeniu zamkniętym, bez okien. Wyglądało to mniej więcej jak uprawa konopi, rośliny były w dużych donicach, były regularnie i często podlewane i wreszcie najważniejsze- były bez przerwy naświetlane światłem ze świetlówek. Udało się w ten sposób wyhodować kilkadziesiąt krzaków maku, z których rozwinęły sie makówki z opium. By mak zakwitł, musi mieć światło co najmniej 12 godzin na dobę.
Rejestracja: 2016
  • 183 / 20 / 0

Jak sie nie da skoro się da...
https://www.youtube.com/watch?v=oQ4Z2r33eEk

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Efedryna w przesyłce pocztowej z Chin

Łącznie w kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością.
Rejestracja: 2018
  • 605 / 107 / 2

Da się, tylko trzeba na początku regularnie podlewać i zapewnić jak najwięcej światła.
Rejestracja: 2018
  • 64 / 34 / 2

09 września 2019Umbrellonda pisze:
(...) Rozważam światło UV (...)
Nie czytacie dokładnie. Pomijając fakt, że uprawa maku indoor jest bez sensu, pytanie było o ŚWIATŁO UV. Nie HPS, nie CFL, nawet nie diody, tylko światło UV. Dla niezorientowanych - tego właśnie światła używa się do szukania śladów biologicznych na miejscu zbrodni, sprawdzania autentyczności banknotów, wabienia owadów celem późniejszego rażenia prądem, ewentualnie dezynfekcji, czy sprawdzania pieczątek na baletach. Tzw. ultrafiolet; no ja nie słyszałem o uprawie roślin na ultrafiolecie. Może niech mnie ktoś oświeci.

Na filmie widać, jak maki zakwitły, do makówek trochę jeszcze brakuje. Poza tym to nie o takie ilości chodzi.

No i wreszcie wysiane w październiku, nawet postawione na oknie - okres ewentualnego kwitnienia przypadnie na najkrótsze dni w roku.

Podsuwmowując: 3xNIE & bez sensu.

Pozdrawiam szanownych interlokutorów.
Rejestracja: 2016
  • 183 / 20 / 0

Chyba nikt nie jest aż tak nieogarnięty,żeby uprawiać rośliny na samym UV ( a może jest...) Były jakieś badania na temat większej zawartości THC w marysi przy zastosowaniu zwiększonego promieniowania UV i może tym zasugerowano się pytając o mak?
Nie wiem jak jest z makiem ale w przypadku np. nowalijek, doświetlanie ultrafioletem wpływa na zwiększenie ilości kiełkujących nasion.
Jak ktoś chce sadzić w doniczce na parapecie,to niech sadzi ale oprócz złamania prawa , będzie to jedynie zabawa. Na filmie, tę roślinkę musiano nieźle szprycować nawozami i odżywkami,że to w ogóle urosło a i tak wygląda jakby miała zaraz zwiędnąć.Tak wyglądają maki późno wysiewane; liście "pomięte""zgniły" kolor oraz jedna,dwie główki na krzaku.
Rejestracja: 2016
  • 62 / / 0

Nigdy nie uprawiałam absolutnie żadnej rośliny, nie wiem jakie światło poza naturalnym jest ewentualne. Chyba jednak spróbuję po prsotu na oknie w głębokim i szerokiej doniczce
Rejestracja: 2018
  • 605 / 107 / 2

Dobra, bierzemy się za robotę, jak wiadomo mak naturalnie wysiewa się sam z makówek, jak przezimuje szczęśliwie, to na wiosnę wyrośnie zdrowy, zahartowany, silny i piękny. Tak więc najpierw wysypałem nawóz amonowy, potem spoty zostały zaorane, rozrzuciłem nasiona turka i delikatnie przykryłem je ziemią. Próbki nasion posadziłem równolegle w domu w wilgotnej ziemi w doniczkach, by zobaczyć czy wykiełkują (trzeba sprawdzić, bo jak jakiś importer je wyprażył to może być klapa)-gdyby nie wykiełkowały powtórzę zabieg używając innych nasion. Wczesną wiosną trzeba sprawdzić czy nasiona przeżyły zimę i wykiełkowały, jeśli nie, proces siania trzeba powtórzyć w kwietniu.

----------------

By zwiększyć prawdopodobieństwo wyrośnięcia zimujących roślin, zamierzam co pewien czas dosypywać po kilka garści ziemi zmieszanej z piachem (30%) i nasionami , będę to robił także zimą.

Scalono. taurinnn
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2018
  • 605 / 107 / 2

Z zasianych nasion wyrastają już nowe roślinki, i jak te bidulki przetrwają mrozy? Ale tak się przecież dzieje w przyrodzie, no chyba że za wcześnie wysiałem, bo jesień mamy ciepłą w tym roku. Na wszelki wypadek będę dosypywał co pewien czas kilka garści czarnoziemu z gliną i piachem i zmieszanymi z tym nasionami, także zimą. Zastanawiam się nad kupnem tunelu foliowego , co by tylko nie zbierać ze spotów, taki tunel o pow. 10 m2 powinien być optymalny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2019
  • 553 / 66 / 0

i ile Ci tego maku wyrośnie? XD na miesiąc stosowania? Raczej marna perspektywa dla ćpuna
Tyle pierdolenia dla miesiąca zabawy a potem skręt? Bo PST już raczej ciężko
Rejestracja: 2018
  • 605 / 107 / 2

Tyle że zużywając dziennie kilka makówek, starczy ich na cały rok. Kiedyś udało mi się zebrać ok. 1500 makówek, teraz będę miał znacznie większy areał, kłopoty stwarzają tylko problemy podczas uprawy; susza, ślimaki. Z Twoją tolerką takie rozwiązanie rzeczywiście jest bez sensu, ale niektórzy biorą opio jak pan Bóg przykazał ; 2-3 razy w tygodniu w rozsądnych dawkach. Jako ciekawostkę powiem Ci, że kiedyś trafiłem na blog jakiegoś tureckiego ćpuna, on tam napisał że powierzchnia 8 m2 maku zapewnia mu opium do palenia na cały rok (mak sadzony w Turcji).
PS. Bidulki przetrwały niedawne przymrozki, ale dalej są jakie były - nie rozwijają się bardziej.
Posty: 287 Strona 18 z 29
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości