Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 5181 Strona 282 z 519
Rejestracja: 2018
  • 3039 / 1238 / 1

przypadki zezwalające na refundację do wskazanego limitu:


1 Ból neuropatyczny - tylko gdy jest stwierdzony badaniami i wywiadem ból o charakterze neuropatycznym. Wystawiają tylko PLB i lekaze med paliatywnej, anestezjolodzy, neurolodzy i onkolodzy. Zwykły lekarz nie wystawi refundacji bez podstawki, a przynajmniej nie powinien bo może płacic karę i to nie małą.
Produkt Lyrica jest wskazany w leczeniu bólu neuropatycznego pochodzenia obwodowego i ośrodkowego u osób dorosłych.-patrz pkt 1

2 Padaczka - potwierdzona badaniem EEG i podobnymi. Neurolog a zwykły tylko za podkładką od neurologa
Produkt Lyrica jest wskazany w leczeniu skojarzonym napadów częściowych u dorosłych, które są lub nie są wtórnie uogólnione.

3 Uogólnione zaburzenia lekowe (nie ma wymogu nieskutecznego leczenia innymi lekami). Musi być potwierdzony przez lekarz psychiatrę.. wymagana podkładka by rodzinny i inny wypisał.
Produkt Lyrica jest wskazany w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (Generalised Anxiety Disorder - GAD) u osób dorosłych.


No i oczywiscie jakieś dziwne programy lekowe jak Serio 75+ czy co tam jeszcze powstało... kwestia wystawiania na babcie - nie głupia.
Rejestracja: 2016
  • 443 / 91 / 0

@DexPL, ta refundacja dotyczy tylko Lyrica?
Ile wynosi w przypadku GAD?

Ekstaza pod kontrolą

Współczesny, zachodnioeuropejski szaman siedzi za biurkiem w domowej bibliotece w Hanowerze. Na pozór nie ma żadnych atrybutów szamańskich. Rozmawiamy jeszcze w pandemicznych, sterylnych warunkach, świeżo oswojeni z narzędziami do wideokonferencji.

Finlandia: Zieloni za legalizacją marihuany. „Warto skorzystać z doświadczeń innych państw”

Fińska partia Zielonych chce doprowadzić do zmiany przepisów dotyczących kryminalizacji posiadania marihuany. Zieloni argumentują, że warto „skorzystać z doświadczeń innych państw”. Jakie jest podejście do posiadania marihuany w innych krajach Europy?
Rejestracja: 2018
  • 3039 / 1238 / 1

Refundacja jest dla wszystkich leków z pregabaliną (podałem lek oryginalny a nie generyk bo ssm tego leku używam od dłuższego czasu)
Za lyrice ostatnio płaciłem osobiście 5.20 i to tylko dlatego, że nie wziąłem legitymacji ZHDK. ta by było 70 kilka groszy z tego co pamiętam. (z opakowanie 56 sztuk - 150mg) Dlatego warto zdobyć receptę i bawić sie w jebane generyki, które śmierdzą kurzem i pozostawiają posmak metalu na języku.

Normalnie płacisz 55.66PLN
Rejestracja: 2016
  • 443 / 91 / 0

@DexPL, dzięki.
Z recepty korzystam, z tym że zainteresował mnie fakt, że w przypadku GAD (F41.1) jest jakaś refundacja w Polsce, ale już wyżej - inne zaburzenia lękowe (F41 składające się z 3 podjednostek) już refundacji brak.
Muszę pogadać z lekarką.
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 240 / 20 / 0

Trochę mnie przeraziło 6/10 pacjentów miało drgawki używając rekreacyjnie 500-1200mg.

https://emj.bmj.com/content/30/10/874.2
Rejestracja: 2018
  • 722 / 130 / 0

Jeszcze gdzieś natknąłem się na link do badań, że coraz więcej osób popełnia samobójstwo po tym i to niekoniecznie ćpuny.
Rejestracja: 2015
  • 1287 / 315 / 0

Teraz popełniają po tym, wczoraj popełniali po tamtym, jutro będą popełniać po innym ale zawsze będą popełniać, czy to nie cudowne?

Nagle demonizowanie pregaby, pewnie przez wcześniejszą aurę 'nowej, lepszej, może nawet hej, nieuzależniającej[?] tabletki szczęścia'. Teraz jest często wypisywana i szok, niedowierzanie, psychotrop ma skutki uboczne i jest nadużywany przez niestabilnych psychicznie pacjentów ;_; !!! Ta przeklęta Big Pharma znowu nas oszukała, a niech to!

Pregabberowe lobby powinno teraz zrobić kampanie reklamową,
"No dobra, może trochę uzależnia jednak, sorry odjebaliśmy trochę, hehe ale teraz juz bez kitu, pregaba to takie nowe, lepsze, trochę mniej uzależniające benzo! Spróbuj koniecznie, zamów darmowe sample!" :świnia:
Rejestracja: 2014
  • 1894 / 483 / 0

Przy 300-0-300 (dawkowanie w mg zapisane, oczywiście) nie zauważyłam wzrostu efektów niepożądanych, a pożądane przybrały na sile. Zero zaburzeń błędnika. Najwygodniej mi rano i wieczorem brać, zażywam dodatkowo klonazepam i oksykodon. Mam wrażenie, że prega powoduje synergię z oksy, jakby lekko mu zmieniała profil; porównywałam te same drogi podania, dawki, nie jest to synergia z klonem bo ta byłaby mi doskonale znana, odczułam pewną różnicę - bardziej "dreamlike" stan - po włączeniu do codziennej diety oksykodonu i braniem pierwszej dawki (300) z w miarę zharmonizowanym momentem wejścia, biorę ją na pusty żołądek i zaczynam leeeeeeniwie robić tabletki OC.
Czasem zapominam o wieczornej i nie wstaję w środku nocy, ale o porannej mi się nie zdarza.
Rejestracja: 2018
  • 116 / 27 / 0

Ja po wyjsciu z okykodonu za pomoca pregaby kiedy skręt minął bardzo dlugo meczylem sie z bezsennoscia wlasnie jezeli nie zastosowalem chociaz 300 mg dziennie.
Rejestracja: 2008
Użytkownik zbanowany
  • 1161 / 121 / 0

Podbije też majkę i tramal, nie zmieniając jakoś mocno profilu działania (imo).
Niestety, efekt rekreacyjny pregabaliny po około tygodniu przemija, o czym pewnie już było.
Posty: 5181 Strona 282 z 519
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 1514 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości