SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1469 Strona 112 z 147
Rejestracja: 2018
  • 189 / 7 / 0

Dzięki, to przez lęki. Normalnie aż tak nie mam jak po tym leku. W każdym razie postudiowalem trochę podstawowe info zaburzeń lękowych i DD to umiem sobie z tym nieźle radzić. Spróbuję dorzucić melatoninę przed snem. Chciałem coś na sen od lekarza POZ, ale trafiłem na starszą babkę która poleciła mi by więcej pracować fizycznie to nie będę się bał i nic nie przepisała xd eh. Rysowanie pomaga, czułem się przez moment emocjonalnie jak artyści. Po za tym te SSRI to jakieś egzorcyzmy XXI wieku.
Rejestracja: 2010
  • 507 / 83 / 0

Masówka wciskana każdemu uzależnionemu od benzo do heleny i nie tylko. Taki "złoty" lek na wszystko, prawie jak aspiryna.
Kiedyś drogi to nie pchali tego.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Białystok: Narkotyki w wojsku. Żandarmeria zatrzymała 24-letniego dilera żołnierzy

W domu podejrzanego mieszkańca powiatu białostockiego znaleziono około pół kilograma amfetaminy i nielegalny alkohol.
Rejestracja: 2016
  • 2720 / 720 / 0

Tak, pchają to ustrojstwo jako lek pierwszego rzutu, a na wallu nieprzeczytanych hypkowym co rusz tylko escitalopram, escitalopram, escitalopram. Mam same złe doświadczenia z tym akurat lekiem, o ile nawet amfetamina w ciągach nie prowokowała psychoz, o tyle escitalopram wywoływał od razu pełnoprawne psychozy z silnymi urojeniami, jakby iluzjami rzeczywistości, halucynacjami na żywo np. halucynacje co do interpretacji czyjegoś zachowania. Wg obserwatorów pewna osoba była spokojna i spontaniczna. Ja po escitalopramie widziałam ją spiętą, jakby ukrywającą coś ale ewidentnie - absolutny obłęd. Tak realistycznych halucynacji nie miałam po niczym, mówię Wam. To był ten sam świat co zawsze, widziany tymi samymi oczyma, ale interpretacje umysłu były tak silne, że tworzyły rzeczywistość widzianą. Brrrr....
Rejestracja: 2015
  • 239 / 8 / 0

Nasilone myśli depresyjne tak samo jak nasilone lęki przechodzą, tzn. po ok. 7-10dniach?
Rejestracja: 2018
  • 189 / 7 / 0

Mi przeszło po 7 dniach. Dodatkowo lekarz wypisał mi trazodon na sen i w końcu mogłem spać, więc to na pewno też pomogło.

Lekarz zaleca kontynuowanie dawki 5mg Esci. Narazie biorę tylko tyg. Zastanawiam się czy taka dawka da jakiekolwiek efekty, no ale zobaczymy, coś tam musi działac bo uboki czułem wyraźnie.
Rejestracja: 2018
  • 66 / 9 / 0

Jak jest z oraniem żołądka/wątroby escim? Polecacie jakieś leki ochronne lub wspierające, które możnaby brać przy terapii?
Zostało mi jeszcze kilka miesięcy, a ja nawet nie wiem nic o ubokach fizycznych. Jeśli miałbym przedłużać kurację, to musiałbym jednak wiedzieć na co się decyduję, a moja psychiatra nie powiedziała mi zbyt dużo na ten temat, mimo że spytałem szczegółowo.
Rejestracja: 2018
  • 189 / 7 / 0

Polecam kupić po prostu mielone siemię lniane w aptece. Zalewać wrzątkiem i pić codziennie z 2-3 kubki. Najlepiej 1-1,5h po posilku
Rejestracja: 2015
  • 239 / 8 / 0

kurde, 10ty dzień, a wydaje mi się, że nadal mam trochę lęki nasilone i takie podenerwowanie. Myślicie, że to może być przez kofeine?
Rejestracja: 2016
  • 2720 / 720 / 0

Na żołądek, co może jest zbyt oczywiste - osłona Controloc lub IPP, jeśli czujesz, że masz zryty to od razu możesz ładować 20mg IPP.

@ergoSum, może być przez kofeinę, poczekaj na pełen efekt terapeutyczny.
Rejestracja: 2018
  • 189 / 7 / 0

Z tym IPP to bym podpytal lekarza, np na ulotce Esci jest że omeoprazol może zwiększać wchłanianie
Posty: 1469 Strona 112 z 147
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1224 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości