Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 13 / 2 / 0

09 września 2019SUbWAY pisze:
Sam PESEL jako numer jest za to wymagany na psychotropowe, narkotyczne i te, z refundacją, ale na bank nie musi być w formie kodu (nie wiem jak z Rpw, nie znam się)

Na Rpw. może być wypisany ręcznie.
Nie zgadzam się,mi odmawiali wydania klona. Musiałem zapierniczać do lekarki w celu zmiany na kodowaną. P.s w tych nazwijmy to niszowych aptekach czasami dawało radę.
  • 8 / 1 / 0

@Spoiled22 Masz na myśli Clonazepamum? Jeżeli tak, to jest on na zwykłą receptę a co do PESEL'u na Rpw. to bardzo niedawno zrealizowałem receptę gdzie był wypisany ręcznie (duże miasto).

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.

Osoby palące e-papierosy zapadają na tajemniczą chorobę płuc

W ciągu dwóch miesięcy zarejestrowano ponad 150 przypadków.
  • 15 / 1 / 0

krótkie, potwierdzone info: pesel i dane osobowe muszą do siebie pasować
  • 57 / 16 / 0

Też się na to naciąłem. Dlatego musimy skołować prawdziwe dane osoby wraz z PESELem. To się ludziska zdziwią jak założą portal pacjenta %-D

Natomiast PESEL za chuja nie musi być w formie kodowanej. Nikt nigdy mnie o to nie prosił, grzecznie wklepują. Kodowany musi być REGON placówki, nr recki i nr PWZ lekarza. Ludzie czytajcie chociaż ostatnie 3 strony topicu, dokładnie wskazywałem fragment rozporządzenia Ministra Zdrowia wraz z linkiem do rządowej strony...
  • 1868 / 324 / 154

11 września 2019SUbWAY pisze:
@ Spoiled22 Masz na myśli Clonazepamum? Jeżeli tak, to jest on na zwykłą receptę a co do PESEL'u na Rpw. to bardzo niedawno zrealizowałem receptę gdzie był wypisany ręcznie (duże miasto).

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Na zwykłą receptę, ale ilość substancji musi być wypisana słownie.

A co do Rpw, to można wypisać ręcznie, nic to nie ma do rzeczy. Wiele razy miałam Rpw wypisywaną ręcznie.
  • 15 / 1 / 0

jak z wycinaniem? nie doczepią się, że nożyczkami i takie tam?
  • 57 / 16 / 0

Nożyczkami? %-D toś dojebał

Chłopie, potrzebujesz długiej metalowej linijki i nożyka do tapet.

Albo wersja dla burżuazji - gilotyna do papieru
  • 30 / 3 / 0

Ja w zeszłym tygodniu z apteki wykupiłam kilka opakowań DHC (grupa II-N).
Na recepcie nie było żadnego kodu. Każda rp jaką dostawałam od mojego lekarza była ich pozbawiona, mimo nawet bardzo dokładnego sprawdzania w niektórych aptekach nigdy nie usłyszałam jakoby te kody były konieczne. Wszystkie recepty realizuje głównie w dużych aptekach, często tych całodobowych, sieciówkach.

Pesel na rpw mam wpisany ręcznie zawsze i nie ma z tym problemów.

Swoją drogą na początku wakacji byłam u innego lekarza i dostałam, a potem zrealizowałam bez żadnego problemu receptę na "sześć grammofiny", drukowaną przez niego, nie że odręcznie napisał niewyraźnie.
  • 4 / / 0

Jak w końcu jest z tym numerem recepty na psychotropy? Ostatnio dostalem od magika recke na bromka bez numeru ale pwz i regon byly zakodowane i w jednej aptece odmówili wydania, ale po przejścu się do następnej nie było żadnego problemu. Nie mam pojęcia o chuj im chodzi, może jak wejdzie e-recepta skończą się takie cyrki
  • 57 / 16 / 0

Bo tak formułowane jest prawo w Polsce:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 13 kwietnia 2018 r.w sprawie recept wskazuje, że:
8. Na receptach wystawianych w postaci papierowej, na których przepisano (...) produkty lecznicze, o których mowa w przepisach ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (...) dane dotyczące numeru identyfikującego receptę są przedstawiane dodatkowo techniką służącą do ich automatycznego odczytu w postaci kodu kreskowego.
Źródło: https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.201 ... ecept.html

Moim zdaniem to nie jest równoznaczne z JAWNYM napisaniem, że numer jest potrzebny. Tylko, że JEŚLI istnieje to musi być w formie kodu kreskowego.

Natomiast Okręgowe Izby Aptekarskie interpretują (zapewne dla własnego bezpieczeństwa) to na przykład tak:
Kody kreskowe z danymi podmiotu, osoby wystawiającej i unikalny numer identyfikujący receptę muszą znajdować się (...) na receptach wystawionych na leki psychotropowe i narkotyczne.

UWAGA!!! Temu przepisowi nie podlegają recepty weterynaryjne, gdyż wystawiane są na podstawie Rozporządzenia Ministra w sprawie wystawiania przez lekarzy weterynarii recept na produkty lecznicze lub leki recepturowe przeznaczone dla ludzi, które bądą stosowane u zwierząt. Te recepty realizujemy po „staremu”.
Źródło: http://www.czestochowa.oia.org.pl/sites ... 2018_0.pdf

Serio, możemy już zakończyć ten temat?
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata