Metylofenidat

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.

Moderator: Stymulanty

Posty: 1897 Strona 150 z 190
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

Rejestracja: 2012
  • 10 / / 0

czy można to łączyć z wenlafaksyną mając na uwadze, że noradrenalina może wybić się mocniej niż na mhp solo, więc należy mocno kontrolować wysokość dawki?

piszecie o potrzebie węglowodanów, możliwej hipoglikemi - a jak sprawdzi się na diecie ketogenicznej?
z tego co wiem 'ketogenicy' też raczą się stymulantami i chyba działają jak trzeba?

Paula przez pół roku pracowała na nielegalnej plantacji zioła w Kalifornii.

"Najlepsi zarabiali 750 dolarów dziennie" - wywiad Noizz.pl

Dave Mustaine (Megadeth) mówi, jak marihuana pomogła mu w walce z chorobą

Lider Megadeth przyznaje, że w walce ze skutkami leczenia onkologicznego pomogło mu palenie marihuany.
Rejestracja: 2019
  • 8 / 1 / 0

Na Twoim miejscu uważałbym z tym połączeniem.
Poza tym MPH ciśnienie potrafi być wysokie, tego często się nie czuje, skuteczna jest pod język nitrendypina 20mg ssać.
Rejestracja: 2017
  • 6057 / 1059 / 2

22 sierpnia 2019amatyk pisze:

piszecie o potrzebie węglowodanów, możliwej hipoglikemi - a jak sprawdzi się na diecie ketogenicznej?
z tego co wiem 'ketogenicy' też raczą się stymulantami i chyba działają jak trzeba?
Gdzie tak jest napisane?
Rejestracja: 2005
  • 1659 / 212 / 0

Ta substancja to jest gówno nie wiem dlaczego jest taki hype na nią? Próbowałem różnych dawek różnymi drogami, oral, sniff, iv. 10-80 mg
Lipa. Działa za krótko by nadawała się do nauki. A żeby była ok rekreacyjnie brakuje jej tego czegoś - działania rekreacyjnego.
Rejestracja: 2010
  • 323 / 100 / 0

Mleko to gówno. Piłem różne, od 0 do 3,2% tłuszczu i za każdym razem brak jakichś fajnych odczuć. Raz wypiłem 3 litry na raz w nadziei, że w końcu klepnie, ale jedyne co, to się porzygałem. Może i nadawałoby się to do uzupełniania wapnia i witamin, ale brakuje mu tego czegoś - działania rekreacyjnego.

A tak na poważnie - było to już wałkowane 100 razy w tym temacie - MPH to nie jest substancja z przeznaczeniem na ćpanie i zabawę. Jest to lek, stosowany w leczeniu różnych przypadłości psychiatrycznych i neurologicznych, ale ma bardzo nikły potencjał zastosowania rekreacyjnego - i nie warto go stosować w tym celu. Szkoda kasy, a skutki uboczne mogą często górować nad tymi potencjalnie pozytywnymi, zwłaszcza jeśli się wali duże dawki.
Rejestracja: 2018
  • 2433 / 534 / 155

@Obrazoburca, nie do końca się zgodzę co do potencjału rekreacyjnego MPH - rzeczywiście jest on bardzo dobrym lekiem w przypadku wielu przypadłości psychiatrycznych i neurologicznych, zwłaszcza związanymi z niedoborem katecholamin. Natomiast efekt rekreacyjny i euforyczny zależy nie tylko od dawki, ale i od sposobu zażywania. Chociażby zażywany donosowo czy iniekcyjnie aż do czasu nabycia większej tolerancji ma również działanie euforyzujące. Przy zażywaniu doustnym z kolei częściej pojawia się w przypadku postaci o natychmiastowym uwalnianiu. Sprawdzone osobiście. MPH potrafi bardzo dobrze pobudzić, do pewnego czasu (tolerancja) bardzo mi pomagał nawet w wymagającej 36+ h bez snu nauce i pracy.

Racja natomiast, że przy wysokiej dawce uboki rzeczywiście potrafią przewyższyć korzyści - tyczy się to przede wszystkim wpływu na układ krążenia oraz stan odżywienia (warto pilnować się z apetytem, jeśli lecimy w ciągu).
Rejestracja: 2010
  • 323 / 100 / 0

02 września 2019taurinnn pisze:
Chociażby zażywany donosowo czy iniekcyjnie aż do czasu nabycia większej tolerancji ma również działanie euforyzujące.
Racja, może zbytnio uprościłem swoją wypowiedź, ale na pewno (podsumowując):
- bardzo dużo zależy tu od osobniczych predyspozycji - jeśli ktoś ma większe deficyty neuroprzekaźników, to faktycznie może odczuć więcej - natomiast osoba zdrowa prędzej się mocno zawiedzie i w porównaniu do innych stymulantów rekreacyjnych jak np. amfetamina, to MPH wypadnie blado - ja np. odczuwam euforię także po większej dawce kofeiny, ale to nie oznacza, że kofeina nadaje się do rekreacyjnego, typowo ćpuńskiego użytku %-D
- efekt rekreacyjny/euforyczny jest raczej krótkotrwały i nie da się go utrzymać na dłuższą metę na zadowalającym poziomie - np. MPH o natychmiastowym uwalnianiu działa maksymalnie do 3-4 godzin, po czym spadek działania można odczuć już po 2 godzinach,
- wiele osób zgłasza przewagę nieprzyjemnych, nadmiernych efektów pobudzenia fizycznego względem tych pozytywnych, oczekiwanych - psychicznych (niektórzy także zgłaszają zwiększoną nerwowość, rozdrażnienie, lęki),
- uboki często przewyższają korzyści, zwłaszcza w większych dawkach, zjazdy bywają bardzo nieprzyjemne.

MPH może mieć właściwości rekreacyjne, ale raczej niewielkie w stosunku do innych stymulantów, zatem nie bardzo opłaca się go w tym celu stosować. Jeśli już mówimy o stosowaniu pozamedycznym, to może się dobrze sprawdzić jako wspomagacz w czasie wytężonej, długotrwałej pracy/nauki (o czym wspomniałaś) - ale to oczywiście też lepiej przyjmować mniejsze dawki w regularnych odstępach czasu, aby można było coś z tego wyciągnąć na plus.
Rejestracja: 2013
  • 98 / 2 / 0

Czy to możliwe, że po półrocznej przerwie tolerancja na ten lek się nie zmniejszyła? Prawie w ogóle nie odczuwam jego działania, a jest pomocny w moim schorzeniu. Zastanawiam się czy to po prostu zwykła tolerka, czy coś innego stoi za brakiem działania.
Rejestracja: 2019
  • 76 / 8 / 0

Ja zrobiłem miesiąc odpoczynku i mam zamiar zacząć za tydzień - no i myśle ze kopnie znów %-)
Powinno śmigać po pół roku offu.
Jak się uda to dołożę bupropion do MPH, z tym ze obniżę dawkę MPH chyba.. leciałem 20mg 4x dziennie, jak by dorzucić bupro to dawkę MPH zbić o polowe? Co myślicie?
Posty: 1897 Strona 150 z 190
Wróć do „Morfoliny, piperydyny”
Na czacie siedzi 1206 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości