Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

73%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
8
18%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
2
9%
3.Nie pomogła mi.
1

Liczba głosów: 11

• 412 / 66 / 0

Spróbuję z kakao bo jakoś nie przepadam za tym smakiem kiedyś był dla mnie obojętny waliłem łyżeczkę do mordy troche wody i poszło a teraz to ciągnie mnie na wymioty po takim miksie, co do kurkumy to dobrze jest jak się oczywiście ma, dodać np jakiś ekstrakt do postaci tzw zwykłej przyprawy np ja mieszam cztery kapsułki ekstraktu kurkuminy z około 25 gram zwykłej kurkumy dużo szybciej idzie odczuć jej pozytywne właściwości !.
  • 101 / 10 / 0

> cztery kapsułki ekstraktu kurkuminy z około 25 gram zwykłej kurkumy

To jakieś absurdalne ilości są... mi by sie żołądek zbuntował

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Niesamowity efekt huraganu Dorian. Policjanci z Florydy byli w szoku

Dzięki zbliżającemu się w stronę wybrzeża USA huraganowi Dorian, policjanci z Florydy dokonali niecodziennego znaleziska...
  • 412 / 66 / 0

Czemu ?, ja nie jem na raz 25 gram robie sobie tylko taki miks dodaje do tego świeżo zmielony pieprz i zamykam to szczelnie w brązowym szklanym opakowaniu jem po łyżeczce kilka razy dziennie, warto jeść po tłustym posiłku wtedy na pewno się nie zbuntuje.
  • 3079 / 1035 / 0

Dokładnie z tłuszczami najlepiej kakao criollo idealnie miesza sie z kurkuma i komponuje z maca.
  • 3942 / 705 / 2

19 sierpnia 2019Carlosa pisze:
> cztery kapsułki ekstraktu kurkuminy z około 25 gram zwykłej kurkumy

To jakieś absurdalne ilości są... mi by sie żołądek zbuntował
Od kurkuminy nie ma sraki. A przynajmniej nie słyszałem by była. Nie jestem za braniem w celach zdrowotnych odpowiednika 25g kurkumy, bo według mnie dawka 10g kurkumy + 1 g pieprzu doskonale do siebie pasuje. A wyższe dawkowanie, to chyba tylko po to by wypierdoliło z butów %-D
  • 175 / 8 / 0

A z używkami wchodzi w jakieś niebezpieczne interakcje?
  • 857 / 169 / 0

^ Nie zauważyłem, może podobno podbijać niektóre, jest inhibitorem jakiegoś enzymu, cyp2d6 bodajże.
  • 29 / 4 / 0

Zauważyłem "inne" działanie mj, do tramca, alko czy piks z MDMA nie zauważyłem żadnej różnicy
  • 45 / 1 / 0

Kurkuma działa zajebiście na żołądek.Można również na niej nieźle schudnąć.Biore ją od 8 miesięcy i naprawdę polecam.No ale tylko w tabletkach i z piperyną.
  • 101 / 10 / 0

01 października 2019Qertyz pisze:
Kurkuma działa zajebiście na żołądek.Można również na niej nieźle schudnąć.Biore ją od 8 miesięcy i naprawdę polecam.No ale tylko w tabletkach i z piperyną.
Kurkuma w tabletkach? Chyba kurkumina :)
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata