Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 157 Strona 16 z 16
Rejestracja: 2018
  • 271 / 30 / 0


Są dwa podstawowe warunki by mak wyrósł; musi być spulchniona gleba oraz mak musi mieć dużo wilgoci we wczesnym okresie wzrostu (to ważniejsze niż spulchniona ziemia). O ile pierwsze można załatwić przez skopanie spota motyką czy grabkami, to z drugim może być problem- jeśli trafimy na suszę, nic nie wykiełkuje. mak to roślina lubiąca wysokie temperatury i suchy klimat, ale w późniejszym okresie wzrostu. Nawet w Afganistanie czy Turcji pola makowe są nawadniane (w miarę możliwości) we wczesnym okresie wegetacji.
Zróbcie mały eksperyment, do jednej doniczki wsypcie nasiona maku i podlewajcie codziennie (małą ilością wody) , wsypcie też do drugiej i nie podlewajcie, zobaczycie że ten niepodlewany nie wyrośnie.
Rejestracja: 2016
  • 163 / 15 / 0


"Na ugorze nie zaorze". Jeśli ziemia jest wyjałowiona i rosną na niej jedynie chwasty, trawa i jakieś dzikie zielska ,to na 95% na takim spociku nie więcej nie wyrośnie. Aby nie pierdzielić się w worami z kompostem,albo ziemią ogrodową ,wystarczy wziąć łopatę i na głębokość 2,3 sztychów przerzucić glębę "od spodu na wierzch". Czarna,wilgotna ziemia ,przerobiona przez robaczki ,posypana granulatem nawozowym,to już 99% sukcesu na udane zbiory.

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Niespodziewana wizyta z psem

Nieszczęśliwie dla pewnego młodego człowieka, pies podszedł do jego ławki i nie chciał pójść dalej.
Rejestracja: 2015
  • 1260 / 154 / 0


Wzięłam sobie dość ostro zakończoną łyżkę stołową i nią przekopałam najpierw miejsce, w którym chciałam to wysiać. Po wysianiu podlałam trochę, później zostawiłam to w choleręi tydzień później znów podlałam jakąś niedużą ilością wody. W sumie była już wiosna, zdarzały się deszcze, dość wysokie już temperatury, a i właściciel/-e (?) pola/pól też pewnie się tym jakoś opiekowali.

Jeśli natomiast chodzi o nawożenie tego, czy też wiedzę o nawożeniu, to nie jestem rolnikiem i właścicielką tego pola, tylko zdybałam poza miastem pierwsze lepsze pole, gdzie coś rosło, przedzielone skrawkiem, pasem nieużywanej przez rolnika gleby. Założyłam, że skoro uprawa idzie dobrze (a po plonach można było wnioskować, że tak jest), to w tym "moim" skrawku też muszą jakieś nawozy czy inne składniki mineralne być, choćby dlatego, że spływają sobie z tych dwóch pól. Dunno co poszło nie tak. :( Jak już mówiłam, poczekam sobie do wiosny i spróbuję znowu.

A z tymi dwiema doniczkami to w sumie niegłupi eksperyment. Tylko, że tym razem na pewno pobawię się makiem spożywczym, a nie internetowymi nasionami lekarskiego. :)
Rejestracja: 2018
  • 271 / 30 / 0


Aaaa, to od tego trzeba zacząć, z internetowymi różnie bywa. Na początek warto sprawdzić czy w ogóle kiełkują; sypiemy trochę nasion na mokrą ligninę w jakimś pudełku, po kilku dniach patrzymy czy kiełkują. Nawóz nie jest taki niezbędny do tego by mak wyrósł.
Rejestracja: 2015
  • 1260 / 154 / 0


@IvoPartisan Zabawa jak z rzeżuchą w podstawiaku. :D Ale fakt, słuszna uwaga.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2016
  • 163 / 15 / 0


Ziemię na polach przygotowuje się pod konkretne uprawy. Omijać zagony gdzie rok w rok wysiewane są zboża. Na takim podłożu mak nie wykiełkuje. Większe szanse dają miejscówki z uprawą słoneczników,buraków,kukurydzy albo strączkowych.Dla kilku krzaczków maku, wystarczy wąski pas ziemi pola od nasłonecznionej strony. Tylko trzeba liczyć się z tym,że takie uprawy są doglądane przez właścicieli,a mak traktowany jest jak chwast! Dobrymi miejscówkami ,z dobrą ziemią, to tereny tuż przy rzekach.Szczególnie takich,które co jakiś czas wylewają. Obecnie obowiązuje jedna reguła dająca gwarancję sukcesu : Trzeba siać dużo i gdzie tylko się da,a tam gdzie wykiełkuje-dosiewać i pilnować.
Rejestracja: 2018
  • 271 / 30 / 0


Nasiona maku z internetu często nie chcą kiełkować (nie tylko maku), ponadto jest ich mało w opakowaniu. Podejrzewam że kupiłaś "Duńska flagę", -zamiast niej lepiej było kupić w spożywczym zwykły mak turecki- jest tańszy, jest go więcej i zawiera więcej morfiny w makówkach niż ten duński.
Posty: 157 Strona 16 z 16
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AlienForms, Swiety Tomasz i 0 gości