Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 307 / 37 / 0

01 sierpnia 2019siostrorelanium pisze:
Ile sypiecie yerby? Ja daje do tykwy na oko ~ 80 - 90 g.
Średnio 3 czubate łyżki, wychodzi około 20g suszu. Jak wsypę więcej to dużo goryczy się robi i przestaje mi smakować.
  • 949 / 101 / 0

Hmm to zakladam, ze pijesz paragwajskie yerby - suszone z dodatkiem dymu, one maja ta typowa goryczke. Ja ja akurat bardzo lubie.

W tej chwili popijam sobie Amande cytrynowa i szczerze, jest bez wyrazu. Mysalem, ze bedzie fajna i odswiezajaca tymczasem bardzo slabo czuc cytryna i wydaje sie jakas taka bez smaku. Probowalem juz wielu odmian Amandy i dla mnie jest ona jednak przereklamowana. Albo po prostu tak bardzo brakuje mi tego posmaku dymu (Amada jest argentynska).

Najlepszym wyjsciem jest picie czystej 100% yerby klasycznej a ewentuane dodatki dorzucac na wlasna reke. 100 x lepsza od Amandy cytrynowej jest zwykla yerba zalewana woda z dodatkiem cytryny i miety.

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Ukradła ponad 6 tysięcy i narkotyki, wszystko wpakowała sobie w miejsce intymne

Tłumaczyła się po mistrzowsku: „Nie wiem skąd to się tam wzięło”
  • 110 / 16 / 0

Zobaczyłem na alledrogo yerbe z dodatkiem suszu cbd. Cena za kg troche spora ale dla testu zamówię. Próbował ktoś?
  • 307 / 37 / 0

Paragwajskich nie lubię, te mają już w ogóle goryczy w opór i smakują petami ^^ Chociaż kto wie, może jeszcze kiedyś zrobię podejście do Pajarito.
Lubię argentyńskie i brazylijskie, są łagodniejsze, oraz większość smakowych które piłem były ok. Co do cytrynowych yerb, bardzo fajnie sprawdza się wrzucenie do zwykłej yerby plasterka cytryny, fajnie się komponuje.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata