Hodowla grzybów - wątek dla początkujących i podstawowe kwestie dotyczące hodowli z growkitów

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 596 Strona 18 z 60
Rejestracja: 2019
  • 6 / 1 / 0

@wonszgrzybojad Tak jak napisałem wyżej, zapach jest normalny pieczarkowy, one od początku były białe i zmieniały kolor na ten zielonkawy, nie było żadnych brązowych. Najbardziej mnie niepokoją te dziury w kapeluszach (wyżej masz lepsze zdjęcia). Jeśli to infekcja to najprawdopodobniej z mojej winy, czy ciężko to określić?
Rejestracja: 2012
  • 854 / 98 / 0

Można suszyć po prostu na papierze w jakimś w miarę przewiewnym i zacienionym miejscu czy lepiej na sloncu lub w piekarniku?

Edit: już znalazłem odpowiedni temat, sorry za offtop.

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Lekarz odpowiada na pytania.

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Na pytania odpowiada lekarz specjalizujący się w wykorzystaniu konopi w medycynie.

Amfetamina odnaleziona u 16-latka

Policjanci zabezpieczyli należące do 16-latka "kryształki, które w swoim składzie zawierały amfetaminę". Odnaleźli je w mieszkaniu nieletniego podczas interwencji związanej z agresywnym zachowaniem 16-latka wobec domowników.
Rejestracja: 2007
  • 483 / 24 / 0

@HOpp3r nie widziałem wcześniej tych nowych zdjęć bo raczej nie otwieram zewnętrznych linków.
Faktycznie wyglądają na zdrowe, moje miały dziurki na samym środku główki ale wyglądały jak ma pierwszych zdjęciach takie jakby kratery.
Nie mam pojęcia skąd u Ciebie te dziury, niemniej po zapoznaniu z aktualnymi zdjęciami stwierdzam ze wyglądają zdrowo. Powodzenia i smacznego.
P.S.
Ściągnij odciski i rozdaj
;)
Rejestracja: 2019
  • 187 / 12 / 0

Siemka. Doszedl mi wczoraj growkicik mckenai. Zalalem, wlozylem do lodowy na 5h. Wyjalem i aktualnie od rana jest juz w bagu, w worku woda jest wlana tak na wysokosc polowy pudelka. Teraz co dalej powinienem robic, bo instrukcji nie dostalem xd? Boki tasma izol. zakryte, wilgoc w srodku jakos niezbyt zauwazalna. Wydaje mi sie, ze w jednej czesci pojawil sie bialy meszek. Zastanawiam sie jak na ten moment wietrzyc. Jesli woda jst w bagu to musze spryskiwac boki baga?
Rejestracja: 2012
  • 854 / 98 / 0

13 sierpnia 2019Pompejszyn pisze:
Wachluj co parę godzin, od dwóch do pięciu razy dziennie. Pryskaj, moim zdaniem raz dziennie wystarczy, po ściankach torby.
Instrukcje masz w necie grow kit instructions wklep w wyszukiwarke, na youtube są też filmiki.
Rejestracja: 2019
  • 25 / 5 / 0

Tak jak było mówione wcześniej,z primodiów powstały pierwsze piny,przedwczoraj były 2,teraz jest ich koło 4 a pozostałe dopiero się wykształcają co poznaje po brązowym środeczku :)
Rejestracja: 2015
  • 5 / 1 / 0

Growkit to wydania pierwszych pinów nie powinien być wietrzony, CO2 jest zapalnikiem do rozrostu grzybni
Rejestracja: 2010
  • 3219 / 397 / 0

Źródło?
Rejestracja: 2012
  • 854 / 98 / 0

http://www.growkit.com/growkit-instructions/

Put the grow kit in a place out of direct sunlight. Do not put the GrowKit under a lamp and not on or near a heater or heat source. The ideal temperature is between 20 and 25 º C. “Leave the bag closed until the pre-pins start to form” (this may take one or two weeks) In this stage the kit doesn’t need any oxygen but high CO2 level


Hmmmm... To jak to w końcu jest?

Z kolei tu nie ma słowa o tym, wręcz przeciwnie w kilku miejscach jest napisane o regularnym pozbywaniu się co2 również w trakcie kolonizacji i owocnikowania.
http://psilosophy.info/magic_mushroom_g ... tml#icepak
Z poniższego fragmentu wynika chyba ostatecznie, że jednak trzeba wietrzyc, być moze mniej, przed pojawieniem się pinów?

Adaptacja-7: Więcej tlenu podczas kolonizacji.
W czasie kolonizacji słoiki z kulturą mogą otrzymywać więcej tlenu. Robi się to przez odwrócenie słoików, tak aby pokrywka znajdowała się na dole.

Zalety:
Gromadzący się CO2 spowalnia wzrost grzybni. Wprawdzie w fazie wzrostu grzybnia korzysta z podwyższonego poziomu CO2, ale ostatecznie, dla optymalnego wzrostu jest on za wysoki. Jeśli odwrócisz słoiki, CO2 będzie wylatywało i zastąpi je świeże powietrze. Przyspieszy to kolonizację substratu.

Wady:
Sposób ten ma kilka wad. Po pierwsze, w czasie kolonizacji ciastka zazwyczaj trochę się kurczą, więc jeśli odwrócisz słoiki obsuną się trochę w dół. Wytworzy to próżnię i do środka zassane zostanie trochę powietrza. Powietrze to może zawierać zanieczyszczenia, które zainfekują nieskolonizowane partie ciastka.

Drugi powód dla którego możesz tego nie robić to, że faza owocnikowania inicjowana jest przez trzy rzeczy. Obniżenie temperatury, obniżenie poziomu CO2 i padające światło. Może to więc zakłócić grzybnię i po wyjęciu ze słoika obfite owocnikowanie będzie powstrzymane. Otrzymasz oczywiście plon, ale konsumpcja ciastka może potrwać dłużej.


Ergo : przed pojawieniem się pinów wachlowac trzy razy na dobę, następnie pięć do sześciu razy na dobę? Tak będzie optymalnie?
Rejestracja: 2019
  • 25 / 5 / 0

Grzybki pokazują się w odstępach,nie jest ich dużo jeśli chodzi o gęstość - jeśli dobrze myślę powinno to wyeliminować problem abortów? :)
pin.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 596 Strona 18 z 60
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 1110 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość