Fentanyl - Wątek Ogólny

Należące do grupy anilidopiperydyn substancje opioidowe, o krótszym i silniejszym efekcie.
Więcej informacji: Fentanyl w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 1724 / 389 / 0

Up, wróżenie z fusów, ale może ktoś inny wyliczy. Przyklejanie plastrów jednakże jest mało efektywne, chyba, że masz małą tolerkę/stosunkowo małą (do czego kodę i tramca bym zaliczyła, podanie dawek ułatwi ocenę zagrożenia, ale tylko potencjalnie), bodajże Vester pisała o tym, że jak przyklejony miała plasterek (nie pamiętam, czy setka czy nie) i ją pilnowali, to dupa - kolokwialnie mówiąc. Ale tolerancja V. jest inna. Były też, z drugiej strony, przypadki przedawkowań osób o niskiej tolerancji po obklejaniu się plastrami na różne sposoby - pamiętam gościa od pumeksu... Należy brać pod uwagę, że Actavis, Duro, Matrifen, inne (DurAgesic, a DurOgesic) mają inną budowę i zawartość fentanylu per "setka" czy "pięćdziesiątka". Co wiąże się ze stężeniami i różnicami w tychże, nawet przy użyciu medycznym.

Ogólnie ryzyko przy fentanylu jest nieodzowne ze względu na jego popierdoloną farmakodynamikę, kwestię nasycenia i kilka innych, natomiast to jakby wielka (nie)wiadoma przy wielu czynnikach, temperatury skóry, jej pH, pocenia się, naruszeń plastra... Kiedyś przeczytałam tu ciekawy oksymoron, bezpieczny opioid, słowa bezpieczny fentanyl można wsadzić w jeszcze większe bajki. Ryzyko zawodowe? Pewnie tak, podobnie jak słynne hotspoty i nierównomierne rozłożenie. Mimo wszystko, żyję i piszę, choć dawki lecą faktycznie wykładniczo i odcinki zaliczone, ale z przerażającą losowością.

Nie po to tu weszłam, mam tabelkę z dokumentacji EPA o różnych rodzajach fentanylu (cf też jest) która jest całkiem interesująca, link do całej dokumentacji (o zagrożeniach dla policji, coś jak instruktaż, innych służb też) dam również. Zaskakujące, co można znaleźć po odpowiednim zawężeniu wyników wyszukiwarki. I to bez chronionego dostępu.

Tabelka w załączniku, pdf tutaj, ma 11 stron i warto przejrzeć.
https://pdfhost.io/v/YpdLMi4kT_Fentanyl ... medris.pdf
Upload ode mnie, nie powinien szybko zdechnąć. Jak zdechnie, wołać.
factsheet.JPG
Jakby się nie dało powiększyć, to w pdfie lub tu - https://i.imgur.com/RdhYOYb.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1889 / 304 / 2

Mam pytanie o plastry. Gdy przeciąłem Matrifen 50 mcg/h na pół i nakleiłem na siebie (chcę żeby prócz "normalnych" dawek fent działał cały czas w tle z plastra) to uwalniane będzie po prostu 25 mcg/h? Nie wiem jak działa tutaj system transdermalny, czy uwalnia dawkę nazwijmy to wyjściową, czyli 50 mcg, i plaster przecięty na pół trzeba by zdjąć po czasie 2x krótszym niż normalnie, czy po odcięciu połówki plastra uwalnia się dawka 2x mniejsza, a plaster należy zdjąć po czasie "ulotkowym". Sporo czytałem ten temat, ale odpowiedzi na to pytanie nie widziałem/nie doczytałem.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Szybkie wymazanie wyroku za posiadanie marihuany

Prokurator stanowa w powiecie Cook Kim Foxx ogłosiła we wtorek partnerstwo z firmą technologiczną Code for America, której program będzie wykorzystywany po wejściu w życie legalizacji marihuany w Illinois.
  • 153 / 6 / 0

Jesli chodzi o fentanyl w plastrach ktory tniemy na kawalki i wkladamy do ust . Mianowicie pod jezyk ? Klejaca strona do podniebienia ? Czy miedzy dziaslo a usta ? Bo kilka wersji juz czytalem ? Wole sie upewnic co i jak ?
  • 260 / 33 / 0

Tak, klejącą stroną do dziąsła, czytałeś kilka wersji bo tak i tak jest poprawnie, trzymasz w ustach bez połykania śliny jak najdłużej
  • 1889 / 304 / 2

Tak naprawdę fentanyl tak dobrze się wchłania przez jamę ustną, że nie ma wielkiej różnicy czy pod język się przyklei, czy na dziąsło - oficjalnie powinno się dać pod język, ale wg. mnie wygodniej jest na dziąsło, i tak nie czuję jakiejś specjalnej różnicy we wchłanianiu. buprę też zawsze naklejałem na dziąsła.

Stroną klejąca oczywiście przyklejamy - albo pod spód języka, albo na dziąsła, no i coś o czym nie wspomniał jeszcze Rockens - przepłucz ciepłą wodą usta przed naklejaniem skrawków, naczynia się wtedy rozszerzają i lepiej się wszystko wchłania.

Kwestię bezpieczeństwa etc. pomijam, bo z góry zakładam, że wiesz co robisz.
  • 153 / 6 / 0

Od siebie moge dodac tyle majac Durogesic 100ug i FentaMx 100ug . fenta o wiele szybciej wchodzi jesli chodzi o wkladanie kawalka pod jezyk ..a mix fenta i alpra = :* :mniam:
  • 494 / 55 / 0

Nie siedzę w ogóle w tym fencie, bo powiedziałem sobie, że nie, nigdy i chuj, stąd pytanie. Zauważyłem u znajomego, który jest lekarzem pudełko Duregesic 25, w środku kilka plastrów i 2 opalone lufki (lekko, właściwie tylko przy samym czubku tak trochę). Plastry da się w ogóle tak po prostu palić? Tym bardziej, że data produkcji była 2000r, a data ważności do 2003r... Facet nie jara nawet zielska, ani nie pije alko, może z lampkę wina raz na tydzień/dwa. Miał jakąś mała operację niedawno na bodajże nadgarstek, może to w razie co, czy coś? Ale ta data ważności...Z ciekawości pytam, bo mnie to zaskoczyło z deka.
  • 1889 / 304 / 2

Da się, ja paliłem. Oxan pisał o paleniu z folii aluminiowej, ale z lufki nic dymu nie ucieknie. Ja odcinałem skrawek plastra, zwijałem w rulonik i wkładałem w dupkę od lufki a potem trzymałem daleko płomień (Oxan pisał, żeby trzymać ogień daleko, tak, żeby plaster nie zaczął się szybko zwijać) i jak zacznie lecieć dym to pomału wciągam, plaster będzie pływał w lufce potem a my kierujemy źródło ognia tak, żeby szedł za plastrem. Coś jak "gonienie kropli". Później zbliżamy źródło ognia, plaster zacznie się coraz mocniej zwijać i "bulgotać" i zamieni się praktycznie cały w dym. Natomiast ta metoda nie jest oczywiście wydajna, największy jej minus. Bardziej to jest raczej waporyzacja aniżeli palenie, nie wkładamy w końcu ognia do lufki jak przy paleniu mj. fent w prochu z tego co wiem, najlepiej się do tego nadaje.

Matrifeny "duszą", dym siada na płuco i można pokaszleć a i tak zostanie kawałek niespalonego plastra, durogesici się topią do zera praktycznie a dym jest bardzo łagodny.
  • 499 / 53 / 0

26 lipca 2019hammerzeit pisze:
Nie siedzę w ogóle w tym fencie, bo powiedziałem sobie, że nie, nigdy i chuj, stąd pytanie. Zauważyłem u znajomego, który jest lekarzem pudełko Duregesic 25, w środku kilka plastrów i 2 opalone lufki (lekko, właściwie tylko przy samym czubku tak trochę). Plastry da się w ogóle tak po prostu palić? Tym bardziej, że data produkcji była 2000r, a data ważności do 2003r... Facet nie jara nawet zielska, ani nie pije alko, może z lampkę wina raz na tydzień/dwa. Miał jakąś mała operację niedawno na bodajże nadgarstek, może to w razie co, czy coś? Ale ta data ważności...Z ciekawości pytam, bo mnie to zaskoczyło z deka.
Da się waporyzować,jak napisał kolega wyżej,ja naklejałem malutki paseczek na folie aluminiową i podgrzewałem tak jak browna,wciągałem przez rurke z folii dym,zawsze przyklejałem malutkie kawałeczki takie 2mm/5mm . Takie małe bo bałem się przedawkować można większe zależy od tolerancji.
  • 494 / 55 / 0

Palenie jest jakoś bardziej opłacalne w przypadku bólu, np. szybciej wchodzi? Ogólnie 16 letnie plastry mają prawo jeszcze jakoś działać, jeśli nie były otwierane?
Wróć do „Fentanyl i pochodne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata