Jaki lek na tik?

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 35 Strona 4 z 4
Rejestracja: 2019
  • 42 / / 0

Jeśli o chodzi o jakieś myśli typu samobójstwo itp. to nigdy nie miałem. Z tego co się orientuję to sulpiryd działa tylko na dopamine, na receptor d2, jest jego antagonistą. Po odstawieniu lubią się różne skutki uboczne pojawić, w moim przypadku właśnie parkinsonizm polekowy, ale podobno odwracalny, do wyleczenia. Na serotonine w żaden sposób nie działa.

Myślę, że potrzeba czasu na regenerację tego receptora, a w tym pomocna będzie amantadyna. Zobaczymy, czas pokaże co się będzie po niej działo.

Co to za lek ten bellergot? Kiedy się go stosuje?
Rejestracja: 2018
  • 991 / 140 / 0

Działanie

Lek o działaniu uspokajającym, nasennym, parasympatykolitycznym i przeciwmigrenowym, będącym wynikiem skojarzonego działania składników czynnych. Ergotamina zwiększa napięcie naczyń krwionośnych i działa przeciwmigrenowo. Alkaloidy tropanowe działają rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych: oskrzeli, przewodu pokarmowego i dróg moczowych; hamują też czynność wydzielniczą gruczołów skóry i błon śluzowych. Wykazują ponadto działanie przeciwwymiotne. fenobarbital wywiera działanie uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Lek może zaburzać sprawność psychofizyczną,

To znajomy którego ociec był chemikiem w elektrowni, a ktoś inny z jego rodziny dostał to właśnie na tiki, on mi to polecał bardziej pod kątem fazowania, ale niby jest właśnie na tiki stosowane też. Dlatego dokładnie sprawdz, z resztą to i tak na receptę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Porfiria. Miastenia. Obrzęk śluzowaty. Choroba Parkinsona. Niewydolność oddechowa, astma, rozedma płuc. Niewydolność serca, wątroby i nerek. Uzależnienie od alkoholu, uzależnienie od leków (nasennych, przeciwbólowych, psychotropowych), palenie tytoniu. Choroby naczyń obwodowych (thrombangitis obliterans, arteritis luetica, thrombophlebitis, miażdżyca, choroba Raynauda), choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze. Cukrzyca. Świąd. Posocznica. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Niedrożność dróg moczowych. Niedrożność przewodu pokarmowego. Ciąża i okres karmienia piersią.

29 krajów. 49 modeli dekryminalizacji narkotyków. Jedno praktyczne narzędzie internetowe

Nowe narzędzie internetowe uruchomione w tym miesiącu pokazuje, że 49 krajów i jurysdykcji na całym świecie przyjęło pewną formę dekryminalizacji za używanie i posiadanie narkotyków na własny użytek. Eksperci twierdzą, że liczba jurysdykcji zwracających się w kierunku tej opcji polityki prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących latach.

Medyczna marihuana nie leczy problemów ze snem? Nowe doniesienia naukowców

Marihuana lecznicza może nie złagodzić problemów ze snem u osób cierpiących na przewlekły ból w dłuższej perspektywie. Dzieje się tak, ponieważ często użytkownicy mogą budować tolerancję na jej działanie wywołujące sen, jak sugerują wstępne badania.
Rejestracja: 2019
  • 42 / / 0

Ok, zapytam o to lekarza na kolejnej wizycie, dzięki. Tylko mam nadzieję, że to nie jest kolejny psychotrop.
Rejestracja: 2018
  • 991 / 140 / 0

To już lekarz Ci powie, i tak bez jego zgody tego nie dostaniesz.
Rejestracja: 2019
  • 42 / / 0

Jednak psychotrop.

Miał ktoś z Was jakieś doświadczenie z tą amantadyną? Niby też psychotrop, bo działa na ilość dopaminy w mózgu, ale innego wyjścia nie ma, bo pojawiły się te objawy parkinsona polekowego.

A podobno sulpiryd w małych dawkach do 300mg jest agonistą dopaminy (podnosi jej ilość). A ja zażywalem przez pół roku 150mg i wtedy nic się nie działo, objawy tego parkinsona zaczęły pojawiać się przy 50mg na dzień, jak zacząłem już go odstawiać. To jak to z tym jest skoro obniżył dopamine przy takich dawkach, czyli na odwrót. Niezbadane są te leki tak naprawdę, lekarze pewnie sami nie wiedzą jak one właściwie działają, a przepisują pacjentom. Skurwysyństwo i tyle.

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego dawka do 300mg/na dzień działa jako antagonista dopaminy? Podobno do 300mg działa jako agonista, przeciwdepresyjnie. Tak było to opisywane na tym forum, w temacie o sulpirydzie.

Czyli wychodzi na to, że każda dawka tego gówna obniża poziom dopaminy. Niezależnie od tego czy to jest ponad 300mg czy do 300mg na dzień.
Posty: 35 Strona 4 z 4
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 609 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości