Różeniec górski (Rhodiola rosea L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy warto stosować Różeńca ?

42%
1.Warto.
5
42%
2.Warto w miksach.
5
8%
3Warto w dużych dawkach.
1
8%
4.Nie warto.
1

Liczba głosów: 12

• 10 / / 0

08 maja 201804pain pisze:

Po zażyciu tabletek i wrzuceniu rhodioli czuje się bardzo senny, rozdrażniony i mam specyficzny niepokój, nie jest to typowy lęk bardziej taki psychotyczny stan, niepewność i wycofanie, które Pramolan ze Spamilanem w jakimś tam stopniu eliminują. Czy to jest jakaś interakcja?
A ja się tak czuję po kilku tygodniach brania 2x200mg różańca z rana, nie biorąc żadnych leków. Czy to możliwe ?
  • 3139 / 1086 / 34

Masz specyficzna reakcję na różeniec zdarza sie nie często ale zdarza.

Narkotyki w przedwojennej Warszawie. Ile kosztowały i kto je zażywał?

Działkę kokainy można było dużo kupić taniej niż butelkę wódki. I kupowano. Ćpali przestępcy, ale też lekarze i urzędnicy państwowi. „Kokainistki rekrutują się przeważnie z najgorszych szumowin, morfinistki już z nieco lepszych sfer” – mówił szczerze przedwojenny diler. I nie krył nawet, ilu w Warszawie jest narkomanów.

Policja zarekwirowała mu medyczną marihuanę. "To jak zabrać cukrzykowi insulinę"

U 23-latka rok temu zdiagnozowano zaburzenia lękowo-depresyjne. Po nieudanych próbach leczenia antydepresantami, pięć miesięcy temu dostał pierwszą receptę na leczniczą marihuanę, która pomaga mu normalnie funkcjonować.
  • 10 / / 0

A czy możliwym jest, że mój organizm tak reaguje na podwyższony poziom serotoniny ? Bo całkiem podobnie się czułem po suplementacji dziurawcem, a kiedyś także tryptofanem. Bo jeśli tak, to stwierdzam, że serotonina to zło :P
Użytkownik nieaktywny
  • 4107 / 772 / 2

15 lipca 2019Szczepan1 pisze:
08 maja 201804pain pisze:

Po zażyciu tabletek i wrzuceniu rhodioli czuje się bardzo senny, rozdrażniony i mam specyficzny niepokój, nie jest to typowy lęk bardziej taki psychotyczny stan, niepewność i wycofanie, które Pramolan ze Spamilanem w jakimś tam stopniu eliminują. Czy to jest jakaś interakcja?
A ja się tak czuję po kilku tygodniach brania 2x200mg różańca z rana, nie biorąc żadnych leków. Czy to możliwe ?
No jak się tak czujesz, to najwyraźniej jest możliwe. Aby na pewno nic innego nie bierzesz razem z różeńcem?
  • 9 / / 0

standaryzacja różeńca na salrozydy jest bardzo istotna? w jakiej postaci różeniec jest najlepszy do przyjmowania na dzień dzisiejszy?
Użytkownik nieaktywny
  • 4107 / 772 / 2

standaryzowany na salidrozydy. wg. mnie na rosaviny nie jest taki skuteczy jak na salidrozydy. rosliny nie kupuj, bo moze być zwietrzała. w sumie proch też może być zwietrzały, dlatego dobry vendor to podstawa (ale o tym już w s+ jbc)
  • 10 / / 0

16 lipca 2019blackgoku pisze:
15 lipca 2019Szczepan1 pisze:
(...)
No jak się tak czujesz, to najwyraźniej jest możliwe. Aby na pewno nic innego nie bierzesz razem z różeńcem?
Nic kompletnie, nigdy nawet nie brałem żadnych leków ( w sensie tych działających w jakiś sposób na mózg ), żadnych inny także od b. dawna. Z suplementów tylko omega 3 obecnie.

Poprawiono cytowanie - unikaj wielu cytatów w cytacie. taurinnn
  • 19 / / 0

Chciałem suplementować rózaniec, kupiłem ekstrakt z korzenia 500mg.
Niestety, po zarzuceniu jednego kapsa rano, przez cały dzień nawet przy małym wysiłku, serce dostaje jakiejś palpitacji. Do tego dochodzi pulsowanie w głowie i czasem migrenowy ból . Zmierzyłem ciśnienie, w stanie spoczynku nie było niepokojące. Nie wyczytałem nigdzie takich skutków ubocznych, nie wiem co jest przyczyną.
Czyżby mój organizm nie tolerował rhodioli?
Użytkownik nieaktywny
  • 4107 / 772 / 2

A bierzesz tylko Różeniec? Jesteś pewien źródła tego Różeńca?
  • 19 / / 0

Żródła jestem pewien. Biorę jeszcze Brahmi, Magnez, kopleks vit B i omega 3
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 61 uczestników Wejdź na czata