Jaki lek na tik?

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 60 / 5 / 0

Witam, Jak w temacie, jaki lek pomoże wyeliminować tik mięśni twarzy? Mecze się z tym już 2 lata, zażywalem amitryptyline, paroksetyna, alprazolam bez jakiejkolwiek poprawy oprócz tego, że byłem oderwany od rzeczywistości. Ostatni lek sulpiryd w dawce 50mg 1-1-1 (3x dziennie). Ostatnie kilka miesięcy już na dawce mniejszej tj. 50mg 1-0-0 bez poprawy, aktualnie odstawiam. Co zasugerować lekarzowi? Jaki lek? Błagam o pomoc. Co najlepsze na to dziadostwo? Dziękuję, pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie: Czy da się zbadać poziom neuroprzekaźników w mózgu tj. serotonina, dopamina ?? Jeśli tak to w jaki sposób?

Scalono. misspill
  • 7777 / 812 / 0

Mi pomógł trochę biperyden.Miałem takie tiki jak: ruszanie głową, uciekające oczy do góry i jeszcze jakieś.

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Dostarczali materiały do laboratoriów narkotykowych. Policja zatrzymała Polkę i jej partnera

Polskie służby współpracujące z Europolem i Eurojustem rozbiły grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem prekursorów służących do produkcji narkotyków. Zatrzymano siedem osób w tym Polkę oraz jej partnera, którzy są podejrzani o kierowanie całym procederem.
  • 60 / 5 / 0

A co myślicie o tiaprid pmcs? Jest pomocny przy tikach? To jest to samo co sulpiryd?

Lamotrygina pomaga na tiki?
  • 2775 / 741 / 0

Tiapryd, jako nietypowy neuroleptyk z grupy benzdamidów zapisywany na przeróżne dyskinezy mógłby pomóc.
  • 60 / 5 / 0

A co z późnymi dyskinezami przy lekach tego typu? Jest ryzyko, że mogą się pojawić? Mi ten tik pojawił się po leczeniu parogenem i alproxem, bo docelowo leczony byłem tymi lekami na nerwice.

Czy po odstawieniu sulpirydu mogą pojawić się jakieś późne dyskinezy? Czy późne dyskinezy samoczynnie mijają po jakimś czasie?

Jak to wygląda w przypadku tiaprydu?
  • 2775 / 741 / 0

W większości objawy pozapiramidowe mijają po odstawieniu leku. Ale w przypadku tiaprydu nie ma się co martwić, ryzyko późnych dyskinez jest małe, ba, lek redukuje objawy pozapiramidowe związane z innymi lekami.
  • 60 / 5 / 0

A czy tik moze być następstwem zażywania paroksetyny i alprazolamu? Tik utrzymuje się nadal po odstawieniu tych leków.
  • 2775 / 741 / 0

Nie, tik był pierwotnym objawem choroby.
  • 60 / 5 / 0

A czy czasem paroksetyna jako lek z grupy ssri nie obniza poziomu dopaminy, której z kolei niski poziom może prowadzić do tikow?

Jeśli by tak nie było to dlaczego w chorobie tikowej stosuje się leki, które podnoszą poziom dopaminy?
  • 2775 / 741 / 0

Podwyższony poziom dopaminy a obniżony serotoniny zdarza się, że powoduje tiki. Dlatego amfetaminiarze nałogowcy często mają tiki.
paroksetyna tylko nieznacznie obniża poziom dopaminy, może w tym wypadku nie pomóc, ale wyraźnie podnosi poziom serotoniny, co jest wskazane.
Koniecznie sprawdź ten tiapryd, większość neuroleptyków stosowana jest na tiki, ale tiapryd jest szczególny, sam w sobie potrafi zniwelować objawy pozapiramidowe, a jednocześnie wycisza jak typowy neuroleptyk.
Ja to widzę tak, terapia antydepresantem + atypowy neuroleptyk.
Do dzieła! i Zdawaj raport.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 1339 uczestników Wejdź na czata