BPC-157

Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 7 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2017
  • 2009 / 1168 / 34

Struktura:

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compou ... ompound-15

Rozwinięciem skrótu BPC jest body protection compound, co jest dość wymowne. Jest to syntetycznie pozyskiwany peptyd, którego pierwowzorem jest jeden z peptydów naturalnie występujących w ludzkim żołądku. Bliskie podobieństwo do substancji, która jest nie tylko dobrze znana w naszym organizmie, ale też sprzyja jego dobrej kondycji sprawia, że BPC w badaniach cieszy się bardzo dobrymi wynikami, jeśli chodzi o profil bezpieczeństwa.
Wśród mechanizmów działania regeneracyjnego BPC wskazywana jest zdolność do szybszego wzrostu fibroblastów, co wynika ze wzrostu ekspresji i aktywacji białek FAK oraz paksyliny.

badaniach (na szczurkach oczywiście) stosowano neurotoksyny, takie jak MPTP i rezerpina, które używane są do wywoływania modelu choroby Parkinsona. W rezultatach zauważono, że działanie owych toksyn w towarzystwie BPC drastycznie spadło, zmniejszając objawy choroby niemalże do zera.

w badaniach na gryzoniach zauważono, że BPC-157 podawane równolegle z diazepamem (lek z grupy benzodiazepin) zmniejsza tempo budowania tolerancji, poprawia efektywność działania i pomaga zachować homeostazę kompleksu receptora GABA.

Na początku BPC-157 podnosi poziom serotoniny w pewnych rejonach mózgu (jądro węchowe przednie i istota czarna), jednak obniża w innych (podwzgórze, hipokamp i grzbietowa część wzgórza). Po 7 dniach stosowania zauważono jednak, że sytuacja się zmienia – wzrost serotoniny notowano w większej ilości obszarów mózgu: substancja czarna, boczne jądro ogoniaste, jądro półleżące i nadrzędne oliwki, natomiast spadki zauważono już tylko w grzbietowym jądrze szwu, więc ogólny bilans już po kilku dniach nabiera dużo żywszych barw.

Z innych, ciekawych właściwości BPC można wymienić stabilizację gospodarki elektrolitowej (zabezpiecza przed ekscesywnymi stężeniami magnezu i potasu), redukcję niepożądanych działań leków NLPZ oraz chroni przed skutkami przedawkowania insuliny.


Zazwyczaj dawka jednorazowa to około 250 mcg, a w zależności od skali nasilenia problemu stosuje się raz lub dwa razy dziennie, a gdy ma działać jedynie wspomagająco to nawet raz na 2-3 dni. W bardzo wymagających przypadkach stosowane bywają większe dawki, 750-800 mcg w skali dnia, rozbite na 2-3 razy. Czas kuracji również zależny jest od potrzeb, często 4 tygodnie okazują się być optimum.

Najczęściej wyróżniane metody administracji do podanie doustne i iniekcje podskórne (często miejscowo). Ciekawą informacją jest to, że BPC jest dobrze przyswajany doustnie nawet bez żadnych dodatków w postaci inhibitorów proteaz itp. Stabilność cząsteczki w środowisku żołądka jest bardzo praktyczna.
Do poczytania:
Jak wstrzykiwać
https://pl.phcoker.com/jak-wstrzykn%C4% ... 7-bpc-157/
Regeneracja tkanek po BPC-157
https://sportswebinar.pl/blog/bpc-157-p ... je-tkanek/

http://zdrowiebeztajemnic.pl/bpc-157/

Podsumowanie:
Samo stosowanie BPC 157 przyspiesza gojenie się po operacjach i kontuzjach. Dodatkowo promuje angiogenezę, czyli wzrost naczyń krwionośnych oraz przyspiesza przepływ krwi. Pobudza czynnik VEGFR2, aktywuje eNOS. Inne badanie potwierdza, że jego właściwości do angiogenezy polegają na aktywacji czynnika VEGF. Przeciwdziała też nadmiarowi magnezu. Doustne podawanie BPC 157 w pełni goi przetokę odbytniczo-pochwową, co zostało potwierdzone u zwierząt. Goi zespolenia jelitowe, zapalenia przełyku i żołądka oraz problemy z poprawnym funkcjonowaniem zwieraczy. alkohol zwiększa ciśnienie krwi i uszkadza wątrobę zaś BPC 157 odwraca niekorzystne skutki alkoholu to znaczy zmniejsza ciśnienie oraz stabilizuje funkcje wątroby. Jest środkiem uspokajającym po reakcji szokowej organizmu. Może też złagodzić ostry wrzód żołądka. Obniża AST i ALT wątroby i chroni ją, a także żołądek przed niszczycielskim wpływem alkoholu, a także działa przeciwzapalnie w przypadku stanów zapalnych jelit. Badania na zwierzętach wykazały, że znacząco przyspiesza gojenie się rogówki. Dodatkowo przyspiesza gojenie się ścięgien oraz mięśni i kości. Przyspiesza gojenie się ścięgna Achillesa, zwiększa wytwarzanie kolagenu typu 1 i ma działanie przeciwzapalne. Regeneruje błonę śluzową żołądka i przyśpiesza regeneracje skóry . Może być pomocny w przypadku zespołu krótkiego jelita. Utrzymuje integralność śluzówki jelit, leczy choroby przyzębia, wątrobę i trzustkę, wspiera gojenie się ran i tkanek. Stymuluje geny EGR-1, NAB2 i FAK oraz pobudza ścieżkę JAK-2. Moduluje układ serotonergiczny oraz dopaminergiczny. Posiada funkcje neuroprotekcyjną ochraniając neurony somatosensoryczne. W przypadku nadmiaru potasu w organizmie może nam uratować życie. Usuwa bowiem związane z tym stanem zaburzenia rytmu serca, regeneruje mięśnie szkieletowe po urazie, eliminuje przykurcze nóg i przeciwdziała obrzękom mięśni. Chroni też śródbłonek oraz pełni funkcje organoprotekcyjne względem nerek, trzustki oraz płuc. Może przynosić korzyści w przypadku refluksowego zapalenia przełyku, a niektóre badania sugerują, że ma właściwości antydepresyjne i może regulować poziomy GABA. Na koniec przyspiesza gojenie się poparzeń, obniża syntezę 5HT i może być skuteczny w przypadku leczenia ran w tym i stopy cukrzycowej, a także pobudza kinaze Janus, zwiększa poziomy hormonu wzrostu i bada się pod kątem leczenia stwardnienia rozsianego oraz problemów związanych z nietrzymaniem moczu wywołanym stresem. Przyspiesza gojenie się wrzodów i może być stosowany w przypadku stanów zapalnych jelit oraz wykazuje pozytywne właściwości w przypadku IBD i może leczyć stany zapalne przełyku, oraz zapalenia trzustki. Chroni przed toksycznością paracetamolu.

Promujący wpływ pentadekapeptydu BPC 157 na gojenie ścięgien obejmuje wzrost ścięgna, przeżycie komórek i migrację komórek.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/21030672/

BPC 157 i standardowe czynniki wzrostu angiogennego. Leczenie przewodu pokarmowego, lekcje z ścięgna, więzadła, mięśni i kości.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/29998800/

Pentadekapeptyd BPC 157 zwiększa ekspresję receptora hormonu wzrostu w fibroblastach ścięgien.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25415472/
Cena za 5mg od 90zl.
Rejestracja: 2013
  • 1662 / 181 / 0

Jak trafić do więzienia za konopie włókniste - poradnik praktyczny

Uprawa i przetwórstwo konopi włóknistych są w Polsce całkowicie legalne, pod warunkiem dochowania minimum formalności i zdrowego rozsądku. Niektórym brakuje jednego i drugiego.

Epidemia koronawirusa. Brytyjczycy mają bossa narkotykowego z objawami

Podejrzany o handel narkotykami Brytyjczyk Mark Rumble, postawił na nogi administrację więzienia, w którym się znalazł. Pod koniec stycznia w ramach ekstradycji, trafił do Wielkiej Brytanii z Tajlandii.
Rejestracja: 2017
  • 1929 / 274 / 0

Cześć,
czy ktoś się osobiście pofatygował, żeby sprawdzić ten peptyd do obniżenia tolerancji
na środki GABA albo opio ?

Badania wyglądają obiecująco.
Rejestracja: 2010
  • 3036 / 108 / 0

Ja próbowałem do innych celów - przez okres stosowania naprawił mi wszystkie problemy gastryczne oraz znacząco osłabił dysocjację i depersonalizację, którą wówczas odczuwałem.
Rejestracja: 2011
  • 104 / 3 / 0

08 lutego 2020Limitbreaker pisze:
Ja próbowałem do innych celów - przez okres stosowania naprawił mi wszystkie problemy gastryczne oraz znacząco osłabił dysocjację i depersonalizację, którą wówczas odczuwałem.
Mozesz powiedziec wiecej, na jakie problemy gastryczne Ci pomoglo, brales w formie tabsów? Jezeli tak to z jakiego zrodla?
Rejestracja: 2010
  • 3036 / 108 / 0

Nie, brałem iniekcyjnie podskórnie. Ok. 400mcg na iniekcję było dobrze.

Miałem wrażliwość na gluten, białko mleczne, spadek ciśnienia po wielu pokarmach. Zgagę. Poczucie osłabienia.

Efekt nie utrzymał się ponad czas używania.

Źródło [cut].

Zakaz podawania źródeł poza działem "Sprzedawcy+". Wycięto źródło. | STR88
Rejestracja: 2019
  • 35 / 5 / 0

Brałem wersję Hydrapharm wraz z ranigastem, żeby zwiększyć włanialność ale nie poczułem prawie nic.
Posty: 7 Strona 1 z 1
Wróć do „Leki nootropowe”
Na czacie siedzi 796 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość