Tart Cherry (Prunus cerasus)odmiana wiśni

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 1 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2017
  • 2042 / 1173 / 34

Wiśnia Montmorency (lub tarta wiśnia) jest najbardziej popularną wiśnią w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i jest szeroko stosowana między innymi w ciastach wiśniowych, dżemach, przetworach i jako sok. Wiśnie Montmorency są mniej słodkie niż zwykłe wiśnie, ale mają lepsze korzyści zdrowotne niż słodkie odmiany takie jak wiśnie Marasca.

Surowe wiśnie Montmorency były badane bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj wiśni. W rzeczywistości istnieje ponad 50 badań potwierdzających potencjalne korzyści zdrowotne wynikające z cierpkich wiśni Montmorency - od stanu zapalnego i regeneracji po wysiłku fizycznym do snu. Okazuje się, że cierpki smak jest wskaźnikiem ilości antocyjanów w środku. Te związki flawonoidowe stoją za kwaśnością, intensywnym czerwonym kolorem i potencjalnymi właściwościami prozdrowotnymi, takimi jak zmniejszenie bolesności mięśni po wysiłku, złagodzenie bólu stawów i poprawa zdrowia serca. Mogą nawet pomóc ci lepiej spać w nocy, ponieważ zawierają melatoninę, naturalny hormon, który reguluje nasz cykl snu.

Zarówno słodkie, jak i cierpkie wiśnie są dobrym źródłem błonnika, witaminy C i potasu. Wiśnie tart zawierają również witaminę A. Oto niektóre z właściwości tych cierpkich wiśni.

Suplementacja tarta wiśniowa Montmorency (Prunus cerasus L.) przyspiesza regenerację po wywołanym wysiłkiem uszkodzeniu mięśni u kobiet
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/30058460/

Wpływ tartego soku wiśniowego Montmorency na wydajność poznawczą u starszych osób dorosłych: randomizowane badanie kontrolowane.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/31287117/

Tarta wiśnia Montmorency chroni przed związaną z wiekiem utratą kości u samic myszy C57BL / 6 i wykazuje pewne działanie anaboliczne.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/30377814/

Suplementacja wiśni Montmorency osłabia dysfunkcję naczyniową wywołaną przedłużonym zamknięciem przedramienia u mężczyzn w średnim wieku z nadwagą

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/30496705/
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 814 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ying Yankes i 1 gość