Moderacja Forum – dyskusja, odwołania, zastrzeżenia

Dział dostępny bez rejestracji, co umożliwia zgłoszenie problemu w przypadku utraty dostępu do własnego konta. Przed napisaniem postu prosimy o przeczytanie wcześniejszych zgłoszeń i rozwiązań problemów, aby uniknąć powtórek.

Koniecznie również przeczytaj FAQ Hyperreala: https://hyperreal.info/kuchnia/FAQ:Hyperreal

Moderator: Admin minor

Posty: 4611 Strona 431 z 462
Rejestracja: 2017
  • 5387 / 897 / 2

To wstaw to co Cie boli, bo ciagniesz off top.
Rejestracja: 2012
  • 1794 / 149 / 0

Zbanował mnie Fatmorgan z tym drugim w tasiemcu!
Co prawda dopraszałem się tego i byłem pijany (i mam na to dokumenty), ale czy coś takiego w ogóle powinno mieć miejsce???
Musiałbym przekopywać się przez tonę postów aby przytoczyć tę sytuację, podumam nad tą kwestią.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2019 przez Dersu Uzala, łącznie zmieniany 1 raz.

COVID19 - Redukcja szkód dla osób zażywających narkotyki

Poniższe wskazówki zostały opracowane w celu poinformowania globalnej społeczności osób zażywających narkotyki o ważnych wskazówkach dotyczących redukcji szkód, które należy stosować w trakcie obecnej pandemii COVID-19 ("koronawirus"). Podziel się nimi, rozpowszechnij je i edytuj w miarę potrzeb, aby dopasować je do potrzeb swojej społeczności. A przede wszystkim, dbaj o swoje bezpieczeństwo i o twoich bliskich.

Zandberg broni Filipa J. zatrzymanego za posiadanie marihuany, a Patryk Jaki nie

W zeszłym tygodniu brat Patryka Jakiego, raper Filip J. został zatrzymany za posiadanie marihuany. Zgodnie z procedurami policjanci pojechali z nim do jego mieszkania, tam raper sam wydał im 6,5 grama marihuany oraz 0,3 grama haszyszu. Przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i usłyszał zarzuty.
Rejestracja: 2017
  • 5387 / 897 / 2

To Ci powiem, ze @fatmorgan nie wstawil Ci ani jednego warna.

Wejdz w swoj profil i podaj date warna.
Rejestracja: 2012
  • 1794 / 149 / 0

Dobra zobacze poszukam

Ostatnie ostrzezenie w kwestii off topu- stteetart
Rejestracja: 2017
  • 2008 / 1168 / 34

Teraz ja napiszę dalszy off top skutkował bedzie warnem ode mnie a nie lubie tego.
Każdy juz przedstawił punkt widzenia poczekajcie na surva ok?:)
Rejestracja: 2018
  • 2427 / 523 / 155

10 lipca 2019UltraViolence pisze:
W sumie to wtrącę się do tematu i powtórzę to co napisałem w tamtym wątku.

@blackgoku przytoczył punkt regulaminu odn. działań zbrodniczych, jakoby aborcja miała być właśnie takim działaniem. Serwery tego forum stoją w kraju, w którym aborcja jest dostępna na wyciągnięcie ręki, ot tak, jest to tam w stu procentach legalne oraz z całą pewnością nie jest uznawane za "działanie zbrodnicze". Więc jak to w końcu jest, czy da się propagować działanie zbrodnicze na forum, którego kraj-matka tego działania nie określa jako zbrodnicze i traktuje to jako zwykły zabieg?

Poważnie pytam, nie mam zamiaru się kłócić, czysta ciekawość. @surveilled lub ktoś inny kompetentny z administracji forum ustanawiającej te reguły?

Hyperreal zawsze miał wpisane w działalność hasło site for freedom, zapomnieliście? Nikt w tym wątku nie dawał tej kobiecie rad jak popełnić przestępstwo usuwając to dziecko w kraju trzecim - Polsce, albo jak domowymi sposobami pozbyć się dziecka. Rozmawialiśmy na temat legalnego zabiegu w kraju, w którym każdy może się na niego zapisać z ulicy, wystarczy, że ma takie widzimisię. Zabieg, który według prawa tego kraju nie różni się w sumie niczym od takiego wycięcia wyrostka robaczkowego.
Rozmowa ta była całkowicie legalna z punktu widzenia prawnego - ponieważ powtórzę się; była prowadzona na forum, którego fizyczne serwery stoją w miejscu gdzie taki zabieg jest L E G A L N Y, a w związku z tym nie mogła nosić znamion działań zbrodniczych.

Widzę to po prostu jako ograniczenie wolności słowa. Idąc tym samym tokiem myślenia, jeśli polskie prawo ma wpływ na to forum wszystkie posty na temat substancji psychoaktywnych powinny zniknąć i to forum nie miałoby racji bytu. Ma natomiast rację bytu, ponieważ stoi w miejscu gdzie rozmowy na temat tych substancji psychoaktywnych jak i ich zażywanie nie jest napiętnowane przez prawo. Analogicznie sytuacja wygląda z aborcją. Osoba A rozmawia o narkotykach (lub nawet je poleca) w kraju, w którym są legalne, tak samo jak osoba B rozmawia o aborcji (lub również nawet ją poleca) w kraju, w którym jest legalna. Powiem więcej, aborcja jest o wiele łagodniej traktowana przez prawo w owym kraju niż narkotyki (powtórzę się: przez prawo, dzięki któremu rację bytu ma to forum). Pomijam już fakt, że nikt nikomu konkretnej kliniki aborcyjnej nie polecał, ani żadnego pakietu usług, tylko padały argumenty za i przeciw. To co zostało w tym przypadku zastosowane, to nic innego niż podwójne standardy. Jestem jedynie w stanie się zgodzić z tym, że faktycznie wywiązał się tam mały offtop i to wszystko z mojej strony.
Zbrodnia również może być legalna - w III Rzeszy ludobójstwo było legalne.
Rejestracja: 2018
  • 1568 / 326 / 25

Mmm, argumentum ad Hitlerum najlepiej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

Moderatorzy też są ludźmi i mają prawo do swoich poglądów, ale jednak warto by zachować obiektywizm. Z drugiej strony w wątku światopoglądowym czy o polityce zawsze prędzej czy później wywali szambo, nieważne czy na Facebooku, na Hyperrealu czy na Wykopie.
Rejestracja: 2011
  • 1801 / 250 / 0

@taurinnn w III Rzeszy aborcja była akurat zakazana, ale pomijam argument inwalidę, @IceN1N3 podlinkował odpowiedni wpis w wiki na ten temat. :)

Ok, postaram się inaczej zobrazować podwójne standardy. Zbrodnia jest uwarunkowana kulturowo. W Polsce aborcja może być uważana za zbrodnie, natomiast istnieją również kraje (i to wcale nie trzeciego świata), w których nawet najmniejsze ilości narkotyków są uważane za jeszcze gorszą zbrodnie i karane pozbawieniem życia lub wtrąceniem na jego resztę do obozu koncentracyjnego.
Tak więc jeśli ktoś z właśnie takiego kraju, uważającego substancje psychoaktywne za zbrodnie, chciałby porozmawiać na Hyperrealu, lub nawet polecać branie takich substancji (oczywiście w miejscu w którym są legalne :)) dochodziłoby u Ciebie do równego oburzenia, co przy polecaniu aborcji (oczywiście w miejscu w którym jest legalna)? Przecież to i to jest uważane za zbrodnie - tylko w innych regionach świata.

Tak jak pisałem, forum stoi w miejscu, w którym aborcje ktoś może sobie przeprowadzić, bo taką ma na to ochotę, a potem skoczyć jeszcze do starbucksa na kawę. Nie mam zamiaru w żadnym wypadku kłócić się czy to dobre czy nie, czy aborcja jest ok czy nie jest, bo mam na to kompletnie wyjebane. Z reguły unikam jakichkolwiek rozmów o polityce lub religii, ponieważ właśnie prowadzą do bezsensownych kłótni. Swoje poglądy zostawiam sobie i nie muszę ujawniać ich całemu światu. Jedyne o co mi chodzi, to o owe podwójne standardy, które w tym przypadku zostały wprowadzone. Powstało wielkie oburzenie z uwagi na uwarunkowania kulturowe, analogicznie jeśli na forum istnieje temat w którym osoby polecają kofiki (czyli miejsca w których ludzie mogą kupić tę straszną marihuanę, za którą w swoim kraju wyłapaliby kulke, bo popełnili zbrodnie), mógłby istnieć taki w którym inne osoby polecają kliniki aborcyjne, oczywiście w kraju w którym ta aborcja jest legalna (czyli w tym samym kraju w którym stoi forum - nie łamiąc prawa), ten sam temat mógłby uświadamiać ryzyko przeprowadzania takiego zabiegu w kraju w którym jest on nielegalny, z zagrożeniem życia włącznie. Prawo w tym i tym przypadku łamane nie jest. Redukcja szkód, ot co. Problem widziałbym w momencie w którym ktoś jawnie polecałby klinikę aborcyjną w Polsce (lub innym miejscu, w którym taki zabieg jest nielegalny) lub co gorsza namawiał do przeprowadzenia jej samemu.

Rozumiesz już o co mi chodzi?
Rejestracja: 2019
  • 4 / 2 / 0

Przegląda forum jakiś admin? Prosiłem o wysłanie maila z nowym hasłem na nick czajnikof, bez odzewu. Jestem przywiazany do tamtego konta i chciałbym je odzyskać. Komu trzeba posypać, żeby coś ruszyło?
Rejestracja: 2014
  • 3544 / 865 / 2

Spokojnie. Mamy okres wakacyjny i administracja nie zawsze może być dostępna przez 24h codziennie. To też są ludzie nie boty ;-) Powiadomiłem już w Twojej sprawie administrację, więc w niedługim czasie powinieneś odzyskać stare konto. Pozdrawiam.
Posty: 4611 Strona 431 z 462
Wróć do „Dział pomocy technicznej Hyperreala”
Na czacie siedzi 796 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości