Hodowla grzybów - wątek dla początkujących i podstawowe kwestie dotyczące hodowli z growkitów

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 2 / / 0

06 lipca 2019Fatmorgan pisze:
06 lipca 2019ada5iekv1 pisze:
Halo dzień dobry,
s
Wrzuć jeszcze raz załącznik, albo wstaw fotke na zewnetrzny serwer i poda linka bo to co dodałeś nie działa
https://zapodaj.net/311dc03e7dfe8.jpg.html
Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko w porządku.
  • 83 / 24 / 0

Według mnie, są czarne przez zarodniki.
Kapelusze na prawdę potrafią nabrudzić.

Zobacz na zdjęcia z psilosophy.info, idealny przykład:
hr.jpg
hr2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kompot. Historia polskiej heroiny

Wystarczyło mieć słomę makową i kilka innych nietrudnych do zdobycia substancji, by zapewnić sobie odlot w PRL-u. Ten romans z polską heroiną kończył się jednak tragicznie.

Trwają badania nad pastami do zębów na bazie konopi

Dentystka Veronica Stahl prowadzi badania nad pastą do zębów zawierającą konopie, zwraca uwagę na to, że marihuana ma działanie antybakteryjne, które zwalcza płytkę nazębną.
  • 2844 / 252 / 0

Też tak myślę.
Możesz śmiało jeść
  • 8 / / 0

Czy można przygotować jakąś pożywkę by z growkitu wyszło więcej rzutów? np. miód z wodą 1:10?
  • 2844 / 252 / 0

Nie.
Pewne zakażenie.
  • 3534 / 554 / 0

Dokładnie. Jeśli by ktoś nie wiedział, to w miodzie znajdują się grzyby i bakterie. Zakażenie pewne.
  • 1 / / 0

Cześć

Jest jakiś gatunek, czy raczej odmiana cubensis, którą moglibyście polecić na pierwszy raz (a siłą rzeczy też i na wiele następnych razy miejmy nadzieję ;)? Mam tu na myśli tak kwestię samej mocy grzybków (choć przekopując masę wątków spotkałem się z opiniami, że poszczególne odmiany raczej nie mają takiego wpływu, liczy się s&s) ale i kwestię łatwości uprawy - relatywnie, bo domyślam się, że dla wielu z Was sam growkit jest banalnie prosty, aczkolwiek nie mam jakiegokolwiek doświadczenia ani z grzybami ani z uprawą/hodowlą czegokolwiek - dlatego chciałbym zminimalizować szansę na fuck-up.

Myślę o B+ bo podobno mają duży margines błędu jeżeli chodzi chociażby o temperaturę itd., ponadto nie są najmocniejsze - a jednocześnie chyba nie zawiodą dość mocno wywindowanych przez lata przygotowań do pierwszego w życiu tripa psychodelicznego oczekiwań? Na pierwszy trip wolałbym niby coś lżejszego, aczkolwiek skoro growkit może wydać całkiem sporo grzybków, na całkiem spory czas, zakładając oczywiście pomyślność całego przedsięwzięcia - pomyślałem jeszcze o Golden Teacherach, ale to chyba wyłącznie dlatego, że urzeka mnie sama ich nazwa, a to raczej nie najlepszy powód ;)

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
  • 2844 / 252 / 0

Nie ma większych różnic. Weź sobie B+
  • 83 / 24 / 0

Tak jak napisał poprzednik.
Mocą też bym sobie nie zawracał głowy przy różnych odmianach Cubensis.
Poszczególne grzyby/rzuty różnią się mocą. Czasem znacznie, czasem nie.
Weź obojętnie jaką odmianę Cubensis która wpadnie Ci w oko - i działaj.

Kultywowałem microdosing pakując sproszkowane grzyby w kapsułki.
Proch grzybowy z różnych partii dokładnie mieszałem.
Tak jak to było w poradnikach.
I tak mi zostało, że zawsze tak robię.
Lubię wiedzieć jakiej mocy się spodziewać, a ten sposób mi to umożliwia.
Rzadko już używam całych grzybów, częściej wywar z prochu grzybowego.
Polecam.
  • 12 / 4 / 0

Czesc. Godzine temu zalalem growkit wodą z kranu. Zrobiłem 2 dziury widelcem który byl na godzine zanurzony w octanisepcie a nastepnie wymoczony we wrzatku. Po zrobieniu 2 dziur przestalem bo wysypalo sie troche substratu. Dodatkowo 3razy przez przypadek dotknalem substrat palcem, który wczesniej byl starannie umyty mydlem. Czy jest szansa ze coś z tego wyjdzie??
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata