Kiełkowanie nasion

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

Posty: 14 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2009
  • 1169 / 27 / 0

Nie zostawiajcie nasion zanurzonych w wodzie, od razu jak opadną, to wyciągajcie.
Mi tak zdechło nasionko, a było zajebistej jakości. Think Big od DP.
W ciągu jednej nocy opadło na dno, wykiełkowało i się udusiło pod wodą.

Do autora wątku: stary, naprawdę te wszystkie podstawy masz opisane i tu na forum i w 1000 innych miejsc w necie. Zamiast angażować w zadawanie banalnych pytań tyle osób, wystarczy poszukać i poczytać...
Rejestracja: 2014
  • 8912 / 1207 / 0

Spotkałem się z opiniami, że wrzucanie pestek do wody jest zbyteczne i tylko przedłuża proces. Być może też "udusiłem" w ten sposób dobrą pestkę (Sweet Tooth auto z Barneys Farm). Otwarła się, pokazała białe i stanęła.
Ostatnie pestki w tym sezonie kładłem od razu na waciki i w tym przypadku w zupełności to wystarczyło. Nie bardzo kumam po co w ogóle to pływanie - przecież dobrze namoczone waciki (2 warstwy) dają praktycznie ten sam efekt bez ryzyka komplikacji - dodatkowo pestki mają wilgoć z każdej strony.

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Meksyk. Samolot wypełniony narkotykami rozbił się na drodze

Spektakularne odkrycie na jednej z dróg na Półwyspie Jukatan w Meksyku. Na jezdni wylądował mały samolot, który stanął w płomieniach. Okazało się, że na pokładzie maszyny znajdowały się znacznie ilości narkotyków.
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 323 / 11 / 0

Pierwsza uprawa. Zostawiać w wodzie nasionko na 5-8 godzin w wodzie i czekać aż opadnie czy nie? Przy kielkowaniu na wacie sprawdzać dwa razy dziennie czy nie wyszedł kiełek i przy każdym sprawdzeniu zmieniać waciki czy tylko nawilzac te same?
Rejestracja: 2020
  • 646 / 155 / 0

@Jezus Chytrus
Spotkałem się z opinia że własnie dobrze namoczyć jest automaty które racji grubszej skorupki maja ciężej wykiełkować.
Sam też tak zrobiłem z automatami - 24h i w wodzie i jak tylko nasionka pękały i pokazywało sie oczko - myk na waciki przykryte papierowym ręcznikiem, trzymane w ciemnym miejscu o temperaturze ok 25 stopni i kontrola wilgotności cały czas.

@modest
Jak to automaty to możesz namaczać w wodzie a potem na waciki. Generalnie możesz startowac na wacikach. trzeba pilnować wilgotności - podłoże i przykrycie ma być porządnie wilgotne ale nasiona nie mają być zanurzone w wodzie, waciki nie mają pływać w wodzie.Nie , nie zmieniasz żadnych wacików.Generalnie kiełek jest bardzo wrażliwy więc jakiekolwiek manipulowanie bezpośrednio nasionkiem ogranicz do minimum.Przenoszenie do gleby też ostrożnie i czysta najlepiej wyparzoną pencetą a nie paluchami.

Jest też fajna opcja - włożenie nasion przygotowanych w na wacikach i przykrytych papierem i porządnie zwilgoconych do torebki plastikowaj z zipperem , nadmuchanie jej i zamknięcie po czym umieszczeniu w ciepławym ciemnym miejscu.Robi się taki mini propagator.
Posty: 14 Strona 2 z 2
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 1331 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: delighter i 1 gość